Maki21 Maki21 komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se chystala velice dlouho, a jsem ráda že sem si počkala. Ze začátku je kniha takové lehounké psychologické povídání o životě na venkově v Anglii. Ale ke konci se děj začne stupňovat až úplně vybouchne a vám se zboří jakékoliv domněnky a pocity které jste do té doby měli. To mě na knize nadchlo s, každou kapitolou si děláte ucelený obrázek o postavách které v knize vystupují a autorka vám ho následně zbortí. Tím pádem si nemůžete být nikdy jisti co přijde dál.

10.04.2022 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

(SPOILER) Tato kniha se hodně odlišuje od klasického "Kinga." Jsem zvyklá na horory které vám nedají spát, tady se jedná spíše o filozofické úvahy. Díky tomu že před každou povídkou autor vypráví jak na nápad přišel je to o něco srozumitelnější. Samozřejmě některé povídky byly slabší a některé lepší. Za mě osobně nejlepší povídka byla poslední a to Letní Bouře která je bohužel velmi aktuální.

27.03.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Po dlouhé době kniha která mě nenechala v klidu, neuvěřitelně čtivá a napínavá. Nechtěla jsem jí dát z ruky a když už si člověk řekne že ví jak děj bude pokračovat autorka vás přesvědčí že nevíte nic. Neuvěřitelné a napínavé od první stránky až do konce.

03.01.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

(SPOILER) Od knihy jsem měla veliké očekávání, nejen díky tomu že jsem jí viděla hodně propagovanou v knihkupectví. Kniha mě bohužel nijak nezaujala jedinou světlou chvíli byl moment na konci kdy aspoň lehce přišel "wow" efekt. Ale jinak celkem předvídatelný děj, který tři čtvrtě knihy nikam neubíhal a pak rychlý zvrat doplněný typickým americkým happyendem.

28.11.2021 2 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kniha mi byla doporučena jako jedna z nejlepších co poslední dobou vyšla. S tímto očekáváním jsem k té knize přistupovala. Já osobně bych tuto knihu zařadila do kategorie "čtení na dovolenou." Kniha není nijak náročná, je s nádechem tajemna ale jinak se téma povídek víceméně opakuje stále dokola a mě to nebavilo. Ze začátku je to fascinující protože to je něco co na českém trhu chybělo ale s přibývajícími stránkami se to už omrzí. A kniha mě nepřesvědčila o svojí jedinečnosti.

20.09.2021 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Klasický King. Ze začátku poklidná kniha o jednom malém městečku v USA, a na závěr barvité popisy událostí tak že nechcete usnout. Lehce mysteriózní což jsem u Kinga nečekala ale i tak se opět jako vždy překonal. Závěr knihy byl úplně jiný než sem očekávala, za což sem ráda. Nemám ráda předvídatelné konce.

30.01.2021

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nikdy by mě nenapadlo číst knihu s touto tématikou, ale na doporučení jsem jí vyzkoušela. Upřímně ze začátku mě moc nebavila. Popisování jak lidé žijí v metru nic moc. Poté se děj začal rozvíjet a popis jednotlivých stanic a lidí kteří v nich žijí, a vyznávají různá náboženství, to už bylo zajímavější. Ale úplným vyvrcholením byl konec, myslím si že ten nikdo nečekal. Na závěr si myslím že je dobré se zamyslet jestli my taky náhodou nesměřujeme podobným směrem.

31.08.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Další úžasné dílo spisovatele A. Mayna, po šelmě která sama o sobě byla neuvěřitelná se autor dokázal překonat a napsat další strhující dílo. Opět napínavá kniha od začátku do konce, kdy se chcete prostě dozvědět kdo za tím vším stojí. A konec opět strhující, opět půjde někomu o život. A to nejlepší nakonec? Kniha naznačuje pokračování, doufám se ho brzy dočkáme.

09.07.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, neuvěřitelné a velice zábavné. Obrázky tuto fantastickou knihu výborně doplňují. Už se nemohu dočkat až začnu číst další díl.

11.01.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Jelikož je King můj nejoblíbenější mužský autor, tak opět trefa do černého. Sice ne úplně klasický horor ale detektivka kde se děj neustále vyvíjí a mění a vy do poslední chvíle nevíte kdo je vrah.

08.04.2024 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Nádherná kniha, jako vždy. Příjemné až děsivé povídky. Každá jiná ale každá dokonalá. A obálka taky výjimečná.

11.01.2024 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Za mě kniha byla velice dobrá, zajímavý námět celkem silná psychologie okolo hlavní postavy. Velice se mi líbilo že autorka zapojila i prvky pověstí a starobylých příběhů. Knihu jsem přečetla jedním dechem během dvou dnů.

30.11.2023 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Knihu jsem si zakoupila v audio verzi a nelituji toho. Znovu bych si jí neposlechla ale upřímně doteď jsem měla tušení jak Babiš prohnaný ale tahle kniha mě utvrdila v tom že je to ještě horší. Obecně knihy od pana Kmenty mám moc ráda takže za mě zase krásně objektivní pohled do útrob jednoho politika.

28.10.2023 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Pěkná kniha, žádné velké zvraty ale příjemně odpočinkový příběh. Za mě moc pěkně udělán závěr který vše tak pěkně ukončí.

15.08.2023 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) Ačkoliv celou tuto sérii zbožňuju, tahle kniha byla zatím za mě nejslabší. Mrzí mě že už teď se odhalila totožnost naší úžasné spisovatelky o které nikdo nic nevěděl. A druhá polovina knihy byla vlastně o tom jak by si Colin měl dodat odvahu ale jinak nic extra zajímavého. Doufám že další díly budou opět o něco záživnější.

22.04.2023 3 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Miluju podcast Opravdové Zločiny již od začátku takže kniha byla nutností do mé knihovničky. Opět nádhera stručně, jasně popsané jednotlivé případy a závěrečné rozhovory byly jen třešinkou na dortu.

02.10.2022 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

(SPOILER) Obecně mě tato témata velice baví, témata o mafiánech v ČR. Proto jsem se na čtení knihy o jednom největším z nich velice těšila a jsem ráda že nejsem zklamaná. Kniha je poutavá a popisuje Mrázka tak jak začínal a jak se vyšplhal na vrchol, bonusem je že autor použil policejní záznamy a tím přidal na autentičnosti. Kniha je doplněná fotodokumentací a na závěr rozhovorem s jedním člověkem který byl Mrázkovi velmi blízký a tím přidává opět další náhled na tuto osobu.

06.02.2022 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Další navazující kniha ze série Zaklínače. Tato konkrétní mě bavila o něco méně, zde už docházelo více k politikaření než-li pouze o akce a boj. Vím že i politika ve světě Zaklínače hraje velkou a důležitou roli ale já mám raději akce, boj a krev. Uvidíme jak sága bude pokračovat

09.12.2021 4 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Velmi čtivá kniha která poukazuje jaký byl život za železnou oponou. Pro mojí mladou generaci je tato kniha velmi poutavá, protože si nedokážeme představit jak byl těžký život v Sovětském svazu. Velice se mi líbí autorčina lehká dávka ironie, která jí určitě musela pomoci přežít tyto kruté časy.

30.10.2021 5 z 5

Saúdská Arábie: Meč a slovo Saúdská Arábie: Meč a slovo Ina Tin

Zajímavá kniha o tom jak to chodí v Saudské Arábii. Autorka ukazuje jak funguje vnitřní systém této země, laik se obvykle tyto informace a země mu bude představována jako dokonalá. Kniha poukazuje na několik globálních problémů nad kterými by se člověk měl zamyslet především co se týče dvojího pohledu na politiku této země.

22.08.2021 4 z 5