makacek makacek komentáře u knih

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

Teda... Jako u nekterych povídek jsem se pointy dobrala, ale některé... Teda nevim, kdo je vic mimo, zda ja nebo autor

01.04.2019 2 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Vyborne, ctive, navic od ceske autorky. Jsem nadsena. Nekdy mi trochu vadi vsechna ta slova s prehlaskami, ale zas to dela vetsi dojem cizosti.

01.03.2019 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Velmi ctive a zajimave. O to lepsi, ze se pribeh zaklada na pravde.

29.01.2019 5 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Velice silny pribeh

24.01.2019 5 z 5

Média, lži a příliš rychlý mozek Média, lži a příliš rychlý mozek Petr Nutil

Zajimave shrnuti veci vedoucich k nasemu "oblbovani".

10.11.2018 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Takové oddychové čtení. Pro odlehčení a vypnutí hlavy (jako červená knihovna). Na dovolenou ideální.

10.09.2018 3 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Takové letní dovolenkové čtení, ale na poněkud znepokojující téma. Nepochybuji, že tak nějak to ve skutečnosti funguje. Ale kniha mě celkově neuchvátila.

15.05.2018 3 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

přijde mi kniha až zoufale pravdivá...

22.03.2018 3 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Sérii knih jsem objevila díky náhodě, že jsme podědili jeden z dílů. Co příběh, ale ty krásné ilustrace! Starší styl psaní přímé řeči mě tedy trochu unavuje číst (musím měnit hlas, že?), ale kvůli těm ilustracím přežiju všechno :-)

20.03.2023 4 z 5

Toto se úplně netrefilo do mého vkusu. Ač jsem již knihy od tohoto autora četla, tak toto bylo tezke dočíst. Někdy jsem se ztrácela, zda se pohybuje v současnosti nebo v minulosti.

15.07.2022 2 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Příběh dobrý, četlo se to pěkně, ale něco, něco mi tam chybělo, nevědělo. Možná to celé bylo líčené tak nadějně, až tomu nešlo uvěřit. Možná mi tam chyběly části, kde hrdinka propadaá beznaději, které chvílemi asi propadne každý.

11.06.2022 4 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Zajimavy pribeh nejen o vzniku metody montessory ale i o prvni italske lekarce.

17.05.2022 4 z 5

Z klenotnice pohádek Z klenotnice pohádek kolektiv autorů

Nejvíce mi z pohádek utkvělo v hlavě Děvčátko se zápalkami. A jedna z mála knih, kde vlkovi z bricha nevyskakují rozžvýkaní lidé. :-)

25.11.2021 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Zabavne pohodove cteni.

28.10.2021 3 z 5

Tělo není automat! Tělo není automat! Matěj Šulc

Lehke cteni na tena sebepoznani, pece o zdravi, ale bez vnucovani jedine spravne cesty. Propojeni obecne znamych poucek v jeden celek. Zajimave cteni pro zacatecniky/obycejne lidi, kteri se chteji o svem tele neco dovedet, jak funguje a jak se o nej starat.

10.07.2020 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Klasicke rikanky, ale uz se ki to trochu hure cetlo. Ale jinak stalice mezi knihami

30.05.2020 4 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Dnes jiz trochu zastarale, ale ve sve dobe... Chvilemi to bylo trochu zdlouhave.

26.01.2020 3 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Tak tady jsem autora totalne nepochopila. Tak ve tretine povidek jsem nasla smysl. Zbytek byl jak proud nesmyslnych slov.

03.01.2020 2 z 5

Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Susan Albers

Tak tuto knihu jsem nedocetla. Zacatek super. Pohledy na emocni s tresove prejidani. Jednotlive tipy jsem jiz nedocetla bsechny. Asi ve snaze aby jich bylo 50 se princip vice cvičení opakuje jen jednou se mame soustredit na A a jindy na B.

27.08.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

zajímavé, zajímalo by mě, co z toho skutečně odpovídá právdě. Asi při příští návštěvě Brna zkusíme zavítat i do vily Tugendhat.

24.04.2019 4 z 5