Nápady laskavého čtenáře přehled

Nápady laskavého čtenáře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420902/bmid_napady-laskaveho-ctenare-qXR-420902.jpg 3 248 248

Notně rozverné a lehce nactiutrhačné literární parodie, v nichž Michal Viewegh s nadhledem suverénně napodobuje styl jedenácti českých a deseti světových autorů. Povídky, které Bohumil Hrabal, Josef Škvorecký, Ladislav Fuks nebo i třeba Zdeněk Svěrák či Ernest Hemingway nenapsali… ale klidně napsat mohli.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nápady laskavého čtenáře. Přihlašte se a napište ho.

Lenča727
30.03.2024 4 z 5

Po mnoha a mnoha letech jsem si knížku přečetla znovu. A je pořád skvělá, i když tenkrát se mi zdála být o o něco lepší. Je fakt, že bez toho, aby měl člověk načtené autory parodovaných děl , se asi knížka nedá pochopit a ocenit tehdejší Vieweghovo umění - je důležitý způsob psaní, detaily jako slovní zásoba, dialogy, atmosféra - tady se dokonale trefil , i když pravda ne všechny povídky jsou stoprocentně vyvedené, smíchy jsem brečela u Henryho Millera - tam se hodně vyřádil a snad tvorbu beatníků i překonal. Tenkrát prostě uměl, knížky z jeho prvopočátků jednoduše miluju.

pejty
21.10.2023 odpad!

Tak toto se nepovedlo. Naprostý debakl a propadák.

freejazz
11.08.2023 3 z 5

kedysi dávno som čítal knihu s podobným názvom aj s podobným námetom, takže v prípade Viewegha ide slušne povedané o recykláciu. a je fakt, že z jeho verzie si nepamätám vôbec nič a dokonca ma prekvapilo, že napísal aj takéto knihu:)

42 nových eknih zdarma ke stažení (srpen)

25.08.2020

Knižní novinky (38. týden)

16.09.2019

Kniha Nápady laskavého čtenáře v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x