MajlaMorgan MajlaMorgan komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dnes jsem ji dočetla....a teda PÁNI!!! Zabrala mi den a půl...Silný,emotivní příběh,naprosto originální. Velmi dobře se četla,konec jsem očekávala,ale stejně mě to doslova dohnalo k slzám. Řadím mezi nejlepší knihu,co jsem kdy četla.

29.06.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Myslela jsem,že to psala 16ti letá puberťačka. Slohově naprosto katastrofální, chvílema jsem se snad styděla za autorku. Roztahané, prvoplánové,sice nabité erotikou,ale teda tak nějak neuvěřitelné. Za mě absolutní propadák po všech směrech.

29.06.2016 1 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherná kniha! Moje první od této autorky a rozhodně ne poslední! Jojo se povedlo mě tak naprosto dokonale vtáhnout do děje,že jsem knihu zhltla za dva dny. Jediné,co jsem nechápala, byly citáty mezi kapitolami,které teda nakonec stejně nic neznamenaly...??? Ale jinak teda musím říct,že se nejednalo o žádnou tuctovku!Čtivé,originální,smutné,vášnivé,..a ten konec!!Nádhera!

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Naprosto fantasticky napsaný debut!!! Přechody mezi jednotlivými vyprávěními byly tak plynulé,že mi to vůbec nevadilo tak,jako třeba u Dívky ve vlaku (navíc tato kniha bylo opravdu opravdu podstatně lepší)...Skvěle vykreslené pocity matky! To, jak média zkreslují informace bez ohledu na zúčastněné osoby včetně matky,jíž se pohřešuje dítě....Navíc velmi čtivé, doslova jsem ji hltala! A do poslední chvíle jsem netušila,jak kniha dopadne a kdo za vším stojí..!!! Rozhodně autorka předčila má očekávání a 100% si koupím další její titul.

12.07.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Zpočátku jsem s ním i nějak cítila.Přece jen ta výchova bez jakéhokoliv citu a vymývání mozku...Jakmile se ale kniha překulila přes polovinu,začínala jsem být nesvá,je psaná velmi syrově,věcně. Několikrát jsem ji musela odložit a myslela jsem,že to snad ani nedočtu. Měla jsem husí kůži, zvedal se mi žaludek,nedokázala jsem pak spát. Nedokážu pochopit,jak někdo může být schopný takových zvěrstev...Hluboce mě zasáhla a děkuju,že jsem se narodila v dnešní době a nemusela tohle zažít.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Zpočátku jsem se do toho jaksi nemohla dostat,ale nakonec se mi líbila. S Larssonem se to sice nedá srovnávat,ale brala jsem to jako volné pokračování a nic moc si od toho neslibovala..Jen mi přišlo někdy zbytečné,jak moc autor odbíhal od tématu popisováním snad naprosto každé osoby,která se v knize vyskytla a taky nadměrným užíváním odborných terminologií. Taky Lisbeth mi přišla jako skoro superhrdinka a ne člověk..Ale ve finále-proč ne? Za mě určitě stojí za přečtení.

29.06.2016

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Strašně jsem se na ni těšila. Ale nudnější knihu jsem snad nečetla! Měla jsem obrovský problém ji dočíst. Děj se vlekl, přeskakovala jsem stránky se zdlouhavými popisy, hlavní hrdina byl nevyzrálý, obsesivní a posedlý hlupák. S láskou to nemělo nic společného...Chce ji někdo ode mě koupit? :D

29.06.2016 1 z 5