Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kúpil som si celú sériu, všetkých 8 kníh naraz a spočiatku som mal obavy, či mi Zaklínač a Sapkowski sadnú. Ale musím s kludom vyhlásiť, že sa rysuje ďalšia srdcovka. Čítalo sa mi to lahšie ako Pán prsteňov a pútavejšie ako Pieseň ľadu a ohňa. Zatiaľ som veľmi spokojný, teším sa na ostatné knihy.

17.03.2016 5 z 5

Vzdušný zámok, ktorý vybuchol Vzdušný zámok, ktorý vybuchol Stieg Larsson

Opäť výborné, pútavé a napínavé čítanie s epickými poslednými cca 150timi stranami. Stieg Larsson napísal skvelé knihy, ktoré radím medzi najlepšie diela beletrie, aké som čítal.

04.02.2016 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

I keď vyše 600 strán nie je ani trochu málo, tak som ich dokázal prečítať až neuveriteľne rýchlo. Jedna z najlepších Kingoviek čo sa mi zatiaľ dostala do ruky. I keď som už videl film od Kubricka, tak ma to bavilo ako keby som do tohto príbehu išiel ako úplný nováčik (apropo, Kubrick veľa vecí pomenil). Výborný psychologický horor.

02.11.2015 5 z 5

To To Stephen King

Výborná kniha. Začiatok je možno trochu komplikovaný, ale ako náhle sa to rozbehne, tak vás táto kniha nepustí. Smoliarov som si hned oblúbil, tešil som sa s nimi na výlety po Derry a na ich boj s To.Nebál som sa, nie že by kniha nebola strašidelná,ale nebál som sa, čo však na kvalite knihy vôbec neuberá a ja sa teším na návrat do Derry v ďalších Kingových knihách.

23.07.2014 5 z 5

Iskra v popole Iskra v popole Sabaa Tahir

Vcelku nechápem také vysoké hodnotenie knihy. Musel som sa do čítania miestami premáhať a celkovo mi autorkin štýl nejak nesadol. Tiež postavy neboli pre mňa nejak zvlášť zaujímavé a sympatické. Pre mňa priemerné fantasy.

06.01.2024 3 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Môj druhý najobľúbenejší knižný Harry a jeho ďalší spletitý prípad, ktorý nás zavedie na tri kontinenty. Dej je opäť napínavý a plný zvratov, takže opäť plný počet.

30.12.2023 5 z 5

Narrenturm – Veža bláznov Narrenturm – Veža bláznov Andrzej Sapkowski

Kniha sa pomaly rozbieha, ale príchodom Šarleja a Samsona sa dej pekne rozbieha a i keď bolo na mňa občas veľa mien a cirkevných úvah mala kniha svižne tempo. Nie je to lepšie dielo ako Zaklínač, no za povšimnutie určite stojí.

23.09.2023 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Opäť výborne, napínavé a strašidelne čítanie. Film som videl pár rokov dozadu, to ale vôbec neubralo na autentickosti zážitku. Skvele postavy, dej, atmosféra i psychológia vás nenechajú ani nachvíľu v klude a budú vás nútiť citat dalej.

18.09.2018 5 z 5

Chlapec na vrchole hory Chlapec na vrchole hory John Boyne

Fu, tak toto bol opäť ďalší silný príbeh. Boyne ukázal aké ľahké je manipulovať s detskou mysľou a načrtne tak neskutočne brilantnú zmenu osobnosti, že som sa nestačil čudovať. Opäť kniha, ktorá určite nie je len pre deti, resp. mládež.

13.08.2018 5 z 5

Bohyňa pomsty Bohyňa pomsty Jo Nesbø

Tento diel ma bavil o trochu menej. Stále ide o veľmi kvalitnú severskú krimi, avšak, miestami mi to prišlo až moc prekombinované a chaotické. To však nič nemení na tom, že sa na ďalšie diely s Harrym Holeom teším, aj keď si dám asi menšiu pauzu, o to viac sa však budem tešiť na ďalšiu knihu.

29.03.2018 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Mám rád scifi, viem že je to klasika a velmi som sa na túto knihu tešil, preto je moje sklamanie o to väčšie, no jednoducho ma to nebavilo. Nejak mi nesadol štýl písania autora, čo je prekvapenie, pretože film som videl, aj keď, už pomerne dávno, ale viem, že sa mi vtedy páčil.

17.01.2018 3 z 5

Harry Potter a Tajomná komnata Harry Potter a Tajomná komnata J. K. Rowling (p)

Z nostalgie čítam celú seriu. Mam ju nacitanu uz asi 10 krat, no uz je to par rokov, co som ju cital naposledy. Tajomna komnata ma pre mna specificke caro a milujem ju rovnako ako celu seriu.

31.07.2017

My deti zo stanice ZOO My deti zo stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha by mala patrit na zoznam povinnej literatury na vsetkych stredných školách.

23.05.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Posledná kniha zo série, ktorá však chronologicky patrí medzi poviedky. Zo začiatku je to trošku pomalšie ale hneď ako sa dej rozbehne, je to starý dobrý Sapkowski. Kniha ma bavila, rád som sa vrátil do môjho obľúbeného fantasy sveta a verím, že autor nezavesil zaklinačské meče na klinec.

28.04.2017 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Pre mňa najlepšia časť série.

26.07.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Deaver je majster nečakaných ťahov a zvratov. Kniha je trošku viac rozťahaná ako prvý diel a čitateľ sa môže do nej dlhšie dostávať, ale zas na druhej strane, druhá polovica má spád a záverečná časť od pilotovania až po Tanečníka je strhujúca.

18.03.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Miestami zdlhavé a zbytočne poetické. Netajím sa tým, že filmy mi boli bližšie, ale aj tak táto kniha, spolu s druhou časťou patria k najmilším z môjho detstva (trojku som nečítal, ale mienim to napraviť). Tolkien je však skvelý spisovateľ, jedinečný s neuveriteľnou fantáziou a aj pre mňa je kráľom fantasy žánru.

19.01.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborné, aj ke´d som videl v čase vydania americký remake, tak ma kniha pohltila, totálne. Jedna z najlepších aké som kedy čítal, pokračovania sú u mňa jasná záležitosť.

11.10.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborná kniha, ktorá ma síce aj nudnejšie pasáže a osobitý štýl písania, ale pre fanúšikov hororov povinné.

31.08.2014 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Poviedky od Kinga mám rad a aj v tejto knihe prevládajú tie lepšie nad tými slabšími. Najviac sa mi páčili 1408, Smrť Jacka Hamiltona, Všetko je definitívne a Jazda na strele a samozrejme Sestričky z Elurie ako príjemný návrat do sveta Temnej veže.

13.11.2023 5 z 5