Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Obdivuji paní Špitálníkovou, že zvládla osobní rozhovory na jedničku a že nám díky této knize pomohla mrknout pod pokličku. Muselo to být velmi těžké, drsné a emocionální poslouchat a převyprávět příběhy uprchlíků. Místy na mě KLDR působí jak z doby kamenné a nemohla jsem tomu uvěřit. Jasně, že víte základní informace o téhle zemi, ale to co se tam skutečně děje je nám utajované. Musela jsem si příběhy dávkovat po jednom, protože jsem více nezvládala a můžu být jenom ráda, že jsem se narodila do ČR. Na řadu příjde i Mezi dvěma Kimy, třeba mi to ucelí myšlenky. Velmi drásající a poučná kniha.

09.06.2022 5 z 5

Velmi zajímavý rozhovor s kriminalistou. Pan Mareš je osoba na svém místě a šlo vidět, jak je pro práci zapálený. Netušila jsem, co vše zahrnuje práce kriminalisty - z tohoto úhlu to bylo zajímavé, ale je mi jasné, že taková práce není pro každého.

20.12.2023 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak to byla skvělá jízda na opuštěný Černochův ostrov. Je to má první kniha od Christie a myslím, že si od ní přečtu nejspíše všechny hned jak to půjde. Děj byl svižný a stručný, žádná zbytečná omáčka kolem, dobře se četl a závěr jak se patří překvapivý a nečekaný. Doporučuji! Skvělá záhadná detektivka.

18.08.2018 5 z 5

Nejspíše nejsem úplně posedlá filmy s Harrym Pottrem, ale jsem určitě fanoušek a milovník tohoto světa. Tom Felton umí tak nádherně vyprávět, na nic si nehraje, příběh plyne naprosto přirozeně a je doplněn o fotografie, aby jste si udělaly úplný obrázek o jeho životě. Poslední kapitoly byly jak z jiného světa. Říkáte si, že to ani nemůže být pravda. Jsem moc ráda, že toto těžké období překonal... ale upřímně bych si více přečetla příběh hlavních hrdinů, protože na ně musel být vyvíjen ještě větší ohromnější tlak a zajímalo by mě, jak se s tím poprali

25.07.2023 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Parádně propletený příběh plný emocí. V knize jsem nečekala tak dobrý a zajímavý příběh druhé hrdinky Evy. Na obě hrdinky bylo dostatek prostoru a mohly jste se vcítit do jejich úzkostných situací a fandit jim, aby našly svůj kýžený klid. Ke konci knihy mě dostala jedna věta, která vše zamotá a to na psychothillerech miluju a epilog no ten vas dostane a dlouhou dobu bude rezonovat ve vaší hlavě. Skvělá kniha takový propleteny příběh dvou žen tu ještě nebyl.

15.05.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nemám nic nového, co zde dodat. Vše již bylo řečeno. Tak milé a krásné čtení, které vás pohladí na duši. Nádherné kresby, citáty či jen obyčejné věty, které vám v určité fázi života můžou pomoci a otevřít oči.

02.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Příběh byl velmi spletitý, taková menší detektivka v rodině. Bavili mě postavy, stále jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem a každou kapitolu podezřívala někoho jiného. Bohužel mě trochu zklamal konec, který byl urychlený a ani jsme se nedočkali vysvětlení nebo důvod jednání vraha.

30.08.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihu jsem si nechala na cestování po Chorvatsku. A udělala jsem nejlíp. Hlavní hrdinové se totiž vydaly do stejných vod, na stejná místa a mě to skvěle padlo do noty. Kniha mě velmi bavila, každá postava byla skvěle vykreslena. Jen mě mrzí, že jsem si předtím nepřečetla předešlé díly, protože na některé lidi tam byl častý odkaz. Jinak za mě pecka, kterou si musíte vzít na pláž.

30.08.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Po dlouhé době jsem sáhla po tvorbě od Jojo Moyes. A musím říct, že její příběhy mají hloubku. Dobře se čtou, místy je příběh velmi znepokojivý a já jsem ráda za to v jaké době žijeme a některé věci a předsudky jsou za námi. Velmi se mi líbilo přátelství žen a vykreslení postav. Každá byla jiná a přesto toužily darovat ostatním radost koňskou knihovnou. Koncept knihovny byl za mě nejlepší v knize. No, nemůžu se dočkat na další knihy od autorky.

15.03.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Páni, tak to bylo něco. Velmi emotivní příběh, ktery vás vůbec nepustí ze svých spárů. Čekáte celou knihu, že si to hlavní hrdina se svým osudem rozmysli, ale stejně víte jak to dopadne..
Naděje umírá poslední

11.01.2019 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jinak než 5hvězdičkami to nemohu ohodnotit. Zase skvěly, zapeklity a propracovaný pribeh. Parádní čtivo.

26.11.2018 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Vyrazilo mi dech, když jsem zjistila, že tahle autorka napsala Stmíváni. Hostitele řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Pohltil mne hned od začátku (neodradilo mě ani hodně stran), líbila se mi síla hlavní hrdinky, námět na invazi s dušemi lidí. Přečtěte si sami a uvidíte... za mě parádní!

28.07.2018 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Nádherné vánoční čtení, které se odehrává na hradě. Čekala jsem naivní, plytký příběh, ale tohle byla taková nádhera. Na Vánoce mě to krásně naladilo a hlavní hrdinové mi padly do noty

31.12.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Páni, to nejde ani popsat takový příběh, když nemáte s něčím podobným zkušenosti. Bylo to realné, postavy byly sympatické a velmi se v průběhu času změnily. No Hoover má vždy příběhy ze života a tento byl jedním z nich.

03.10.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Je to velmi těžké téma, co se v knize popisuje. Netušila jsem, že sama autorka něčím takovým prošla.. Jsem ráda, že hlavní hrdinku to nakonec táhlo k Atlasovi :) doporučuji precist

08.10.2019 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Zase krásný příběh o lásce a médiích, plných falešných lidí. Líbilo se mi jak z floutka zpěváka dospěl rozumný muž, který si vážil maličkostí. Příběh měl spád, dobře a lehce se četl.

05.03.2019 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Bohužel půjdu proti nadšenému proudu. Kniha byla příliš vyhajpovaná, přechválená až jsem čekala více. Bezmála 300 stran o tom, co se děje Knoxovi v kalhotách, více bych ocenila delší linku hate to love a seznamování mezi hlavními hrdiny. Zachraňovaly to vedlejší postavy na které se v dalších dílech velmi těším. Očekávala jsem od příběhu tedy něco jiného.

10.02.2024 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jak už zde bylo míněno, trochu mi v příběhu chyběl popis Skotska. Hrdinka se vesměs "zazdila" v hradu a nechodila ani ven. Vedlejší postavy jsou tady zase naprosto skvělé. Také mě mrzí, že jsem si tuhle knihu nenechala na období Vánoc. Konec knihy mi již přišel docela přeslazený a proto dávám hvězdičku dolů. Uvidíme ským se seznámíme v dalším díle Romantických útěků.

07.06.2023 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle bylo silné čtení. Nervydrásající. Bohužel se mi více líbila kniha "Útěk ze světa" od autorky. Příběh rychle plynul, svižný děj, stihla jsem si vytvořit pouto s hlavními postavami, ale bohužel se mi během příběhu zhnusili. Jak Christopher tak Hannah, některé události mi přišly v příběhu zbytečné. "Andílek" Janie mi naháněla strach a běžel mi zní mráz po zádech, jaká to byla sociopatka. Mrzí mě, že spoustu otázek zůstalo nedořešených. Bohužel jsem většinou odhadla, kam bude děj plynout tak proto ta hvězda dolů.

15.03.2022 4 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Podle anotace jsem očekávala úplně jiný příběh. Bohužel celá kniha byla překombinovaná, nereálná, k žádné postav jsem si nevytvořila vztah. No nechala jsem se zlákat pěknou obálkou..

07.12.2021 2 z 5