madlenka3189 madlenka3189 komentáře u knih

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Mám pocit, že autorka sepsala můj život do téhle knihy. :D Vážně! Do teď jsem měla pocit, že jsem originál, ale tahle kniha je důkaz, že je nás víc a rozhodně nejsem divná (jak jsem si myslela). Doporučuji každému, kdo potřebuje nabrat trochu sebevědomí, aby mohl být pyšný na to, jak skvělý je být introvert! (:

04.07.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Kniha nabízí všední příběh jednoho páru/rodiny. Po celou dobu autorka nevysvětluje žádné časové údaje, prostě se v jedné kapitole poznají a v druhé už mají děti. Stejným způsobem neodděluje dialogy a vnitřní monology, i tak je vše pochopitelné - obdivuji, to neumí jen tak někdo! Jediné, co mi přijde z cesty, je poměr s Vojtěchem, respektive ten sex, který na konci vyčte Alice v jedný větě - trochu bezesmyslu. Jinak se čte kniha sama, poutavý příběh a velmi reálný - snad každý zažil podobné hádky a nedorozumění. Na jednu situaci je v knize pohled ze všech stran, tedy Alice a Richarda (občas dětí). Pak nejste ani na jedné straně, ale prostě chápete všechny. Doporučila bych přečíst všem, každý jsme zkrátka nějaký a naše reakce dávají v celém kontextu smysl - na vše chce koukat ze všech stran a né jenom z té naší. :)

16.08.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Kniha se mi oproti předešlé zdá slabší, ale zase je více osobnější a přijde mi to jako krásné vyjádření lásky k manželovi. Čekala jsem spíše situace, kde je pro introverta těžké sžít se s někým jiným, ale ono je to přesně naopak! Je to kniha o dokonalém manželství pro introverta a já se u čtení celou dobu rozplývala. Prostě komiks co zahřeje u srdíčka (:

04.07.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Já to miluju! Tahle knížka je boží a za mě překonala předchozí díl: Navždycky. Ava je ještě víc osobitější než Mei a to mě moc baví! Hlavní hrdinka je skvělá, svá, šílená a je na to pyšná. Klasická lovestory mě zahřála u srdíčka a já si užila přesně takový odpočinek, který jsem potřebovala.

21.06.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tak tahle kniha mě hodně bavila! O to víc poslední třetina, kdy jsem nebyla schopná přestat číst - i když se mi to vážně nehodilo (ale spát mužů až v důchodu :D)! Dva prolínající příběhy přidávali na intenzitě děje a výsledné propojení bylo excelentní! Navíc byl každý příběh stylem mluvy jiný a to mě taky moc bavilo. Zároveň jsem se po celou dobu dobře bavila, autorka se mi trefila do mého humoru, což ani trochu neubralo na vážnosti všech okolností. Sympatické postavy a samozřejmě i pohled na sobeckou matku - velmi zajímavá postava. Doporučuji všemi deseti! (;

11.08.2021 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

3 slova: BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ! Z knihy jsem nadšená, osobitý grafický styl Liv se mi moc líbí a dle mého dobře funguje s ručně psaným textem i s občas přidanými fotkami. Protože i tento styl humoru mi přesně sedne, tak čtení mě moc bavilo a často jsem se zasmála nahlas - prostě přesná dávka ironie, která je potřeba k popsání stupidních situací, které se v historii děly a bohužel jejich následky přetrvávají dodnes. Překvapilo mě kolik nových informací jsem se dozvěděla, takže kniha určitě není jen o humoru, ale i o řadě informací. Knihu doporučuji každému! (:

07.06.2021 5 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Tak tohle jsem vážně nečekala, ale do téhle knížky jsem se zamilovala. Dokonce na tolik, že jsem musela objednat další knihy od autorky! Kniha je rozdělená na dvě části - 1 příběh vyprávěný ze dvou stran: Alison a Sam. Tenhle způsob psaní miluju, jedna situace a každý na to prostě nahlíží jinak. Osobnosti obou hlavních postav jsou sympatické a prakticky hned si je zamilujete. Lovestory, kterou jsem hltala a doufala, že to holkám dopadne! Nakonec je za vším nepříjemná historie Sam, která s ní zůstává a znepříjemňuje ji život. Nakonec miluji myšlenky/citáty psané Sam - je to obrovská dávka inspirace a humor, který je celým příběhem propleten (:

10.07.2021 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Ještě nejsem ve fázi života, kdy bych řešila těhotenství, ale doufám, že mě tenhle problém nikdy nepotká. V knize se zrcadlí psychický stav ženy, která si tím musí procházet a taky neohleduplnost okolí, která tomu rozhodně nepřidává. Tahle kniha by měla být v povinné četbě, aby měl každý o tomto problému alespoň drobnou představu a taky byl ohleduplnější k okolí! Za mě skvělá práce (:

05.07.2021 5 z 5

Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis María Hesse

Nádherná práce ilustrátorky! Celou dobu to byla slast pro oči a nemohla jsem se vynadívat - opravdu krásná práce! Protože jsem toho moc o Fridě nevěděla, v knize bylo pro mě spoustu nových informací. Popis jejího průběhu života, často doplněný jejím komentářem. Frida byla skvělá umělkyně a život opravdu neměla snadný. Ilustrovaný životopis se moc vydařil a já můžu jedině doporučit (:

11.06.2021 5 z 5

Nejrudější růže rozkvétá Nejrudější růže rozkvétá Liv Strömquist

Tato kniha mi oproti Ovoce poznání přišla trochu slabší, ale to nemění na vysoké úrovni a nezbývá mi nic jiného než hodnotit 5 hvězdami. Kniha byla trochu méně funny, a to mi trochu chybělo, a zároveň míň surová, kritická a ironická. Možná je to jen tématem - netuším, ale Liv mi přišla “měkčí”. Anebo jen moc porovnávám s předchozí knihou, která se dá jen ztěží předehnat. Kdyby šel vrátit čas, nejdříve bych si od Liv přečetla tuhle knihu na navnazení a až pak bych odpálila bombu Ovoce poznání. Doufám, že dojde na překlad i jejích ostatních knih, protože mám pocit, že jsem právě objevila svoji oblíbenou autorku (:

10.06.2021 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Za mě zábavně napsaná biografie! Způsob psaní mi přišel zajímavý, celkově mě kniha bavila a četla se rychle. Tomáš mi vůbec nepřijde komplikovaný a ani trochu namyšlený, jak se o něm tvrdí - naopak, mně je velmi sympatický a mám pocit, že toho máme dost společného. Knihu doporučuji (:

12.05.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knihu jsem si pořídila na doporučení, aniž bych tušila o čem kniha je, které se vyplatilo. Příběh jsem z každou další kapitolou hltala víc a víc a po přečtení knihy nedokážu ani popsat ty pocity. Myslím, že jsem nikdy neviděla autentičtější popis zneužívání mladé dívky. Naprosto jsem se vžila do příběhu a soucítila s její rozporuplností uvnitř sebe. Ke knize se určitě ještě párkrát vrátím a myslím, že by si ji měl přečíst minimálně každý rodič, aby se vžil do světa mladé dívky a mohl jí být nápomocný a předcházel tak tragickému příběhu jako je tak u Vanessy.

03.01.2021 5 z 5

Potíže se ženami Potíže se ženami Jacky Fleming

Úžasná kniha! Narazila jsem na ni náhodou ve výprodeji a jsem ráda, že jsem ji koupila! Kniha plná sarkasmu a přitom tak krátce a hezky napsaná, doplněná trefnými ilustracemi. Jestli ještě někde žije někdo, kdo shazuje ženy, tato satira by mu měla otevřít oči :)

08.12.2020 5 z 5

Přítelkyně z mládí Přítelkyně z mládí Alice Munro

Sama moc nevím jak knihu zhodnotit. Všechny povídky jsou velmi čtivé a jsou důkazem, že autorka umí výborně psát. Zároveň mám však pocit, že nedostatečně využívá svůj um! Jednotlivé příběhy jsou vlastně bez větší pointy, nikam nesměřují, zkrátka se jako čtenář nic nedozvíte. Povídky jsou obyčejné a já se po dočtení cítím “nenaplněně”. Jsem si jistá, že ke knize už se nikdy nevrátím, nemám důvod ji číst znovu, a jsem lehce zklamaná.

20.06.2021 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Kniha je velmi obecná. Doporučuji především pro začátečníky - oceňuji uvedené příklady z praxe. Nějaké zajímavosti se dozví i pokročilý, ale je to spíše připomenutí informací. (:

02.05.2021 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jak je v komentářích psáno často.. natěšeně jsem začala číst knihu, ale s každou další kapitolou nadšení opadávalo a opadávalo. Nakonec jsem se do čtení knihy musela nutit. Čtení mě bohužel zklamalo a hlavně nudilo.

29.11.2020 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Vůbec nechápu negativní komentáře na tuto knihu - kniha je snad určená pro young adult, tak dá celkem rozum, že ji především budou číst mladší čtenáři, no ne? ;) Já jsem se v poslední době do YA knih zamilovala a tahle mi přijde super! Moje mladší já by skákalo radostí, kdyby taková kniha dříve existovala, a naprosto by ho pohltil napínavý příběh a rýsující se románek. Líbí se mi hlavní postava Mei, je prostě svá - má ráda čokoládu, nosí džíny a oversize trika a mikiny. Co se týče jejího rozhodování, za mě sedí přesně na náctileté, do podobných nechtěných situacích jsem se sama dostala a prožívala jsem i stejně svoje malé velké tragédie. Doporučuji každému, který má rád YA lovestory! (:

12.06.2021 4 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Malé shrnutí boje za práva žen i s malým naťuknutím práv homosexuálů. Nečekejte žádné podrobné informace, je to opravdu jen výchozí bod, kdo se v tomto tématu ještě nezorientoval nebo neví kde začít. Já bych tuto knihu doporučila každému do domácí knihovničky jako základ! (: Je moc krásně zpravovaná, čtení je srozumitelné a ilustrace je prostě nádherná - nebudete litovat (:

11.06.2021 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Devadesátky miluju a profil @puredevadesatky taky, takže kniha mě nesměla minout. :) I když jsem měla větší očekávání, kniha mě nezklamala. Hodně věcí jsem si oživila a krásně zavzpomínala (a taky se moc těším, až jednou tuhle dobu/knihu budu ukazovat svým dětem). Naopak bych vytkla rychlé prolítnutí témat a dle mého i spoustu chybějících - prostě je to takové moc letem světem. Články známých osobností bych sna di vynechala, už jen proto, že se tam často jen opakovaly témata z předchozích stránek. Občas mi i vadil až moc si subjektivní pohled autorky na devasátky, ale to snad nelze ani vyčítat :)

03.06.2021 4 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Kniha dočtena a já mám radost! Samozřejmě mám radost z knihy, ne z toho, že jsem ji dočetla. Hodnotím ji 4 hvězdami, protože jsem, zřejmě po první knize 'Dělám si to sám', měla až přespříliš velké očekávání a dle mého byl začátek knihy trochu slabší. Po první čtvrtině se ale opět objevila velká dávka ironie a specifického Martinova humoru a já se zase jako u první knihy neustále smála nahlas. Prostě skvělá oddechová, humorná kniha - doporučuji pro odreagování :)

27.05.2021 4 z 5