macik macik komentáře u knih

Od Sepultury k Soulfly Od Sepultury k Soulfly Max Cavalera

Na Sepultuře (a jiných kapelách) a později Soulfly jsem vyrůstal. Max byl dlouho i mým vzorem a několikrát jsem se s ním potkal na koncertě v rámci první řady. Ani nevím, proč jsem ho tak bral, čím mě tak zaujal - asi tím, že z něj šla úplně jiná energie než ze zpěváků jiných kapel. Jinak vypadal, jinak vystupoval, jinak působil a hlavně jinak zpíval. Jeho zpěv mě vždy fascinoval. Dodnes nemá na poli metalu obdoby a je nenapodobitelný. Max Cavalera se jednoduše stál mým metalovým vzorem a vždy mě zajímalo to, co se děje v zákulisí, pod pokličkou, jak to bylo se Sepulturou a jak to mají s bráchou. Je naprosto neuvěřitelné, z jakého prostředí Sepultura vzešla a jak úspěšná za Maxovy éry byla. A ještě neuvěřitelnější pro mě bylo, co dokázal udělat se/ze Soulfly! Fenomén, který bez tvrdé muziky nedokáže žít, stejně jako já. Upřímnost, rovnost a radost z hudby, která je jeho největší drogou, kterou jsem mu často četl na koncertě, vyzařuje i z celé knihy. Ta shrnuje celou jeho dosavadní kariéru včetně zákulisních informací a především Maxových myšlenek a názoru. Četla se jedním dechem. Nešlo s tím přestat. Pro fanoušky rané Sepultury, Soulfly, Cavalera Conspiracy a hlavně Maxe Cavalery naprostá nutnost!!

24.06.2015 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Viewegh je čtivý, a to platí i pro tuto knihu - na ní se mi ale líbilo, že se autor pustil nejen do - pro něj tak typické - světské tematiky, ale zabrouzdal i trochu jinam, do světa andělského, na který i lze věřit. A to "jinam" mně přimělo knihu dočíst. Doporučuji těm, jejichž život je plný stereotypu a už nevidí to, co viděli jako/jejich děti.

24.03.2013 4 z 5

Piková dáma a jiné povídky Piková dáma a jiné povídky Alexandr Sergejevič Puškin

Přiznám se, že jsem přečetl jen Pikovou dámu, a to z několika důvodů - a byl jsem nadšen, moc se mi líbila, a nejen mně. Ale ostatní povídky knihy jsem nečetl, především z časových důvodů. Možná se k nim někdy vrátím, jistě by to dle komentářů stálo za to.

10.03.2013 3 z 5

Život v pravdě aneb Lhaní z lásky Život v pravdě aneb Lhaní z lásky Jiří Gruša

Kniha se skládá ze tří próz, přičemž první dvě mě nijak zvlášť nezaujaly, naopak: fikce, místy až sci-fi, zasazené do reálného prostředí mě akorát mátly a občas jsem měl problém v textu a příběhu se orientovat (Salamandra). Všechny tyto, pro mne, nedostatky ale hravě strčí do kapsy poslední autorův prozaický text (doslova) nesoucí název knihy. Nevím, jestli je to i léty izolace a léty, jež jednotlivé texty oddělují, ale Život v pravdě aneb Lhaní z lásky je textem skvělým! A už jen kvůli tomuto textu Vám knihu doporučím, a rád! Poetické, zamilované, mně známé a rané mládí připomínající. Přečtěte si. Uvidíte. Skvost!

10.03.2012 4 z 5

Erich Maria Remarque: Stručný životopis velkého romantika Erich Maria Remarque: Stručný životopis velkého romantika Paul Vechec

Stručné, jasné, přehledné, chytlavé a poučné! Chci koupit...

26.02.2012 4 z 5