Maciiik Maciiik komentáře u knih

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Krásná kniha, plná nádherných obrázků z kouzelného světa. Půjčila jsem si ji jako inspiraci pro naši celotáborovou hru (vikingove.junak-tabor.cz) a moc mi pomohla ;)

20.01.2022 4 z 5

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Michaela Učňová

Jsem zklamaná. Moc nového jsem se nedověděla a věci, které mne v knize zaujaly, se po dohledání ukázaly jako poněkud zavádějící. Jsem ráda že mám knížku pouze půjčenou z knihovny.

07.11.2021 2 z 5

České minipivovary - Kapesní průvodce pro milovníky dobrého piva České minipivovary - Kapesní průvodce pro milovníky dobrého piva Ondřej Stratilík

Poněkud omezený výběr těch nejpopulárnějších minipivovarů, ale pro představu postačí. Prima nápad je přidat do knihy prostor na vlastní hodnocení - ale toho místa je tam málo! Přece nejedu ochutnat jenom jedno pivo, že jo? :)

04.11.2021 2 z 5

Zapomenutá řemesla a život na venkově Zapomenutá řemesla a život na venkově Gudrun Sulzenbacher

Pěkná obrázková publikace se stručným popisem některých řemesel.
Jako malá jsem milovala dětské encyklopedie DK - kdybych tenkrát měla tuhle knížku, ležela bych v ní asi pořád ;)

17.08.2021 4 z 5

Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Martin Janoška

Pěkná kniha pro ty, kdo se začali zajímat o větrníky ;) Stručně shrnuje základní informace o větrných mlýnech.

17.08.2021 5 z 5

11.08.2021 5 z 5

Dějiny Rychnova nad Kněžnou Dějiny Rychnova nad Kněžnou Simona Janovcová

Velmi milé zpracování historie města. Čte se jako pohádka, je to skvělá kniha k odpočinku u kávy ;)

22.03.2021 5 z 5

Pivo jako křen aneb domácí vaření piva a vše o pivu Pivo jako křen aneb domácí vaření piva a vše o pivu Jolana Nováková

Moc příjemné nahlédnutí do světa piva - konečně vím, jaký je rozdíl mezi svrchním a spodním kvašením ;) Zprvu jsem byla překvapená, že je kniha psaná formou rozhovoru - ale bylo to nakonec velmi příjemné a pomohlo mi to zaměřit se vždy na to podstatné. Ráda jsem si udělala pořádek v různých typech piv. Až se otevřou zahrádky, budeme pokračovat v důkladném průzkumu!

21.03.2021 5 z 5

Kočárová cesta Kočárová cesta Jana Klimečková

Dávám jen tři hvězdy, protože jsem se při výběru knihy trochu sekla... Čekala jsem víc historických detailů. Příběh Markéty, která se ve Vídni stane slečnou Grétl, mi přišel trochu moc natřený na růžovo. Přesto jsem ji dočetla až do konce, hezky jsem si u toho odpočinula a věřím, že kdybych ji četla jako malá, byla bych z ní unesená ;)

21.03.2021 3 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Mám ráda tyhle výlety do jiného času a prostoru... S touhle knihou jsem nakoukla do poválečného Londýna, přijala pozvání k sestřičkám od sv. Raimunda a nechala si vyprávět o těžkých začátcích předporodní péče v chudinské čtvrti. Styl psaní mi příliš nesedl, bylo to takové neuspořádané, ale velmi autentické a milé.
(V reálném světě jde o komunitu sv. Jana Božského - zkráceně CSJD, založenou roku 1848, která dnes sídlí v Marston Green u Birminghamu.)

20.03.2021 4 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Tohle mě bavilo, prima kniha na odreagování. Ženský tělo bude pro chlapy navěky záhadou, i když Larry to celkem zvládnul ;) Asi bych občas taky uvítala možnost se odpojit, mít vnitřního parťáka co za mě dojde do práce, a mezitím si duševně od všeho odpočinout...

20.03.2021 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

(SPOILER) Autor je zřejmě měšťák, protože jeho představa pohybu v přírodě je dost povrchní (pokud je ovšem Slavík typický americký tábor v přírodě, tak se tomu nelze divit). Teď zpětně vidím i v dějové lince několik zásadních otazníků, ale nebudu to svým hnidopišstvím kazit - kniha se mi četla skvěle, bavila mě a konec mě opravdu překvapil. Motiv pomsty za zmařený život sourozence je dost dobrý i na to, aby se dal použít dvakrát ve stejné knize ;)

11.02.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Příběh knihy mě oproti očekávání moc nechytnul, ani jedna z postav není příliš uvěřitelná (a o zakončení knihy ani nepíšu, protože to se nedělá). U knihy mě udržely hlavně postřehy ze světa hluché holčičky - co jí umožňují programy v laptopu a vibrační náramek, jak vnímá hudbu, že neslyšící někdy znakují ze spaní... Taky mě bavilo čtení o aljašské zvířeně. A úplně nejvíc mě zaujaly tweety z jejího účtu "Words_No_Sounds" = Slova bez zvuků (škoda že v reálu ten účet neexistuje):

"VZRUŠENÍ: Chutná jako pukající hvězdný prach; je cítit jako dosednutí přistávajícího letadla na zem; vypadá jako velká chlupatá kapuce na tátově inuitské bundě."

"HLUK: Vypadá jako blýskající se dopravní značky fluorescenčních barev; je cítit jako padající štěrk; hvězdný prach; chutná jako vzduch, který vydýchal někdo jiný."

"HRŮZA: Vypadá jako ruce proměňující se v medůzy; chutná jako koláče, které ožívají; na pohmat: je příliš blízko."

09.02.2021 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Ačkoliv tenhle druh knih mám ráda, tohle mě nebavilo. Příliš rozvláčné, a hrdinka mi vůbec nebyla sympatická.

23.03.2024 2 z 5

Vánoční svařáček pro duši Vánoční svařáček pro duši Danka Šárková

Knihu jsem dostala od Ježíška. Asi se nechal nalákat hezkým přebalem, ten se mi taky moc líbí.
Povídky jsou ale takové naivní, povrchní a nepropracované. V některých se mi postoje a názory hlavní postavy vyloženě protiví.

27.12.2023 2 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Hm, tak teď po dočtení už konečně chápu, proč tenhle díl není zfilmovaný. I když - možná by to v televizi nevyznělo jako taková slátanina (nad knihou člověk víc přemýšlí a ty nepřesnosti z toho hrozně trčí). Jako kniha mě to tuze zklamalo.

15.11.2023 2 z 5

První objevy: Krásní ptáci První objevy: Krásní ptáci Chorkung

Jedna z nejhezčích pohyblivých knížek. Páv se naparuje, připlave labuť, vylíhnou se ptáčátka, tukan klape zobákem, emu utíká jako o závod, ... :) Navíc jsou na každé stránce hádanky a drobné zajímavosti. Líbí!

05.09.2023

Encyklopedie rodičovství: Nejlepší rada, jakou jste kdy dostali Encyklopedie rodičovství: Nejlepší rada, jakou jste kdy dostali Sally Lee

20 let staré rady z USA. Nebrat.

28.10.2022 2 z 5

Historie vinařství na Moravě: pohled do archivních pramenů Historie vinařství na Moravě: pohled do archivních pramenů Ivan Štarha

Stručný orientační přehled pramenů k historii vinařství.

11.08.2021 3 z 5

České katastry od 11. do 21. století České katastry od 11. do 21. století Jan Bumba

Dobře sepsaná publikace; přehledně vystihuje to nejdůležitější, co o pátrání ve starých katastrech potřebujete vědět.

05.05.2021 5 z 5