macekd macekd komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak tahle útlá knížka se právě stala mou další srdcovkou. Krásný, neobyčejně obyčejný příběh, kde se smutek mistrovsky prolíná s humorem. Za mě 100%

06.03.2019 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tato kniha mi byla doporučena a jsem za to moc vděčná. Fantasy mám ráda a tahle je naprosto úžasná, jedna z nejlepších, co jsem četla.
Poutavý příběh, který má spád, má všechno co si od fantasy můžete přát,vtáhne Vás do děje a nepustí.
Knihu přečtete jedním dechem a nebudete věřit, že jste ba konci. :) Druhý díl už čeká v knihovně a moc se na něj těším.

27.01.2016 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Kniha má zajímavý nápad i potenciál, ale zpracování mi přišlo nedotažené, příběh málo uvěřitelný, čekala jsem více.

29.12.2015 3 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

No na můj vkus do edice bestseller nepatří. Jak už bylo napsáno níž, základ knihy, myšlenka, nápad dobrý, ale zpracování mi moc nesedělo. Kniha mne příliš nezaujala, není z těch, které bych zrovna chtěla mít v knihovně a vracela se k ní. Chybí mi v ní větší spád, víc napětí.
Kniha není z těch, které bych přečetla jedním dechem, což tak nějak u dobrého thrilleru očekávám.

29.11.2015 3 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Opět skvělé pokračování, tato série se mi ze všech líbí nejvíc. Moc se těším na další pokračování, snad se dočkám.

25.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Na knihu jsem se těšila, i když jsem k ní přistupovala trošku s obavou, jestli bude stejně dobrá jako předchozí díy. A musím přiznat, že mile překvapila.
Příběh má opět spád, dobrou zápletku, dobře se čte.
Takže za mne 100%

25.10.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

No, podle komentářů jsem se na knihu hodně těšila a to byla asi chyba. :) Chtěla jsem ji mít přečtenou dřív, než se podívám na filmové zpracování. Ale jsem zklamaná, první polovinu jsem vyloženě přetrpěla. Druhá byla o něco lepší a závěr tedy docela předvídatelný. Určitě se k ní nevrátím.

07.03.2015 2 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. V komentářích se píše, že nejslabší. Popravdě, příběh se mi líbil, kniha byla docela čtivá, hodně k zamyšlení. Ale občas sem se v ní ztrácela, znovu ji asi číst nebudu. Zkusím Lovce draků.

07.03.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Po přečtení většiny recenzí jsem ke knize přistupovala trochu rozpačitě. Mám ráda thrillery, které odsýpají a mají spád. Zpočátku jsem měla problém se začíst, kniha tak do jedné třetiny je na thriller hodně popisná, nic moc spád. ale pak se příběh rozběhne a ke konci už jsem se od knihy neodtrhla. Takže doporučuji vydržet.

17.02.2015 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

K této knize jsem po předchozích dílech přistupovala s troškou skepse. Ale nakonec mne mile překvapila a dle mého hodnocení je jednou z nejlepších. Příběh má spád, hezky se čte a krásně zapadá mezi ostatní v sérii.

17.02.2015 5 z 5

William Wallace: Statečné srdce William Wallace: Statečné srdce Jack Whyte

Kniha hezká, čtivě psaná, i vyprávění v 1. osobě mi vyhovovalo. Ale ten závěr mohl být klidně více rozepsaný. Zdál se mi opravdu stručný, utnutý, jakože už dochází stránky v sešitě. Ale za přečtení kniha stojí.

20.01.2015 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Opět báječná " jednohubka", kterou přečtete jedním dechem.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jedním slovem skvělé. Fandům fantasy doporučuji, líbila se mi celá série. Série má, narozdíl od jiných vzestupnou tendenci v kvalitě a napětí. Doporučuji ale číst nejprve Povídky I. a Povídky II. ale až na poslední povídku ( Něco končí...) tu ne. :) A pak začít Zaklínače. Povídky vám představí jednotlivé postavy a zapadají pak do příběhu.

09.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Začala jsem knihu číst s obavou, aby to nebyl stejný propadák jako Prázdné místo. Ale líbila se mi, po severských detektivkách vítaná změna :)

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Opět mne autorka nezklamala, mám ráda styl jakým je kniha napsaná, krásný příběh.

09.01.2015 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Množství postav, zdlouhavé jednotvárné popisy, příběh nic moc. Zklamání, očekávala jsem alespoň nějakou složitější zápletku, ale nedočkala jsem se. Název ale sedí - pro mne prázdná kniha...

09.01.2015 1 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Přečetla jsem celou sérii, tato první kniha patří jednoznačně k nejlepším z Anity. Od šestého dílu má ale dle mého kvalita klesající tendenci.

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Autor opět nezklamal, kniha, jako celá série, je velmi poutavá a čtivá. Jen jsem čekala, že bude poslední v sérii, předchozí díl tomu nasvědčoval. Ale vypadá to, že se dočkám pokračování.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Moc hezká, lehké čtení, spousta hummoru. Přečteno za jeden večer, stojí za to.

04.05.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

K. Petrusová opět nezklamala. Poutavě napsaná kniha, která má spád. Moc se těším na její další romány. Bezvadná oddechovka.

04.05.2014 5 z 5