maca1245 maca1245 komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Miluju knihy Ricka. Májí vždy svižný děj, který odsýpá. Ani se nenadějete a je konec.

25.11.2019 5 z 5

V pasti času V pasti času Madeleine L'Engle

O knize jsem se dozvěděl díky připravovanému filmu. Chvíly trvalo než jsem se ke knize dostal díky plno dalším knihám, které jsem měl rozečtené před touhle.
Jak již bylo řečeno níže kniha vyšla ve špatný čas. Když se ohlédneme na to kdy byl originál poprvé publikován, tak to nejspíše dojde většině. Tím ale nechci upírat knize její nápaditý ačkoliv trochu nevyužitý potenciál. Pro mě osobně to bylo velice odpočinkové čtení. Jelikož nejsem cílová skupina může se zdát příběh plytký a naivní. Upřímně po nějaké těžké literatuře je to pravé ořechové. Určitě se vrhnu i na druhý díl.

26.09.2019 4 z 5

Jeřábí žena Jeřábí žena Patrick Ness

Ze začátku jsem byl trochu zmatený přeskakováním v textu, ale hned na to jsem se začal orientovat. Tento příběh má dvě linky, které se "propojí". Nevím co napsat, abych tu něco nevyzradil. Ale myslím si, že toto je typ knihy, která bude rozdělovat lidi na ty kterým se to líbí, a ty kterým ne.

21.05.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Třetí díl byl super. I když už od začátku víte jak to celé skončí, je to milé a odpočinkové čtení. I když nejsem cílovka, užil jsem si to.

02.05.2019 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Až na trochu pomalejší začátek, se mi to líbilo. Je to taková ta odpočinková četba, u které nemusíte moc přemýšlet. Je to milé, místy až takové naivní, ale to prostě k tomuto žánru knih nejspíše patří. Upřímně čekal jsem neuvěřitelnou slaďárnu, ale mé obavy se nevyplnily.
Jediné co kazilo četbu této knihy, byly textové chyby. Ve většině knih se objeví sem tam nějaká ta chybka, ale tady to bylo nezkutečně rozčilující. Pomalu co kapitola to nějaký přešlap.
Ale celkový dojem je kladný. Pro zatím 4/5. Uvidím jak další díly.

20.04.2019 4 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Co to jako bylo? Zajímavé by bylo natočit reakci čtenářů. Ta moje rozesmála sestru. Supeer zakončení. Doufám, že vydají i Battle Angel Alita: Last Order,

05.04.2019 5 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jukito Kiširo

Krásné kresby, příběh dobrý, utíká to. Doporučuji číst díly hned po sobě.

05.04.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Než jsem začal číst tuto knihu, slyšel jsem o ní, ani nevím kde. Ale podle toho co o ní říkali, jsem očekával klasickou Young Adult záležitost, kde hlavní hrdinka zjistí datum úmrtí chlapce, který se jí líbí a bude ho zachraňovat. Ale chyba lávky.
Byl jsem mile překvapen jak je kniha svižná a čtivá. A po dlouhé době jsem narazil na "hrdinku", která vlastně ani hrdinka není, ale je obyčejná 16-ti letá dívka. Co se týče oné romantické linky, tak ta tam je jen okrajově, což spousta čtenářů po těch ustavičných trojúhelnících a dalších geometrických útvarů potěší.
Detektivky mě nikdy nijak nebraly, ale tato kniha mě trochu navnadila, nějakou si pořídit a dát jim šanci. Berme v potaz, že je to pro mladé čtenáře takže "detektivka" je pouze odlehčená.
Bylo by zajímavé, kdyby tento námět napsali pro dospělé.
Za mě 5*

20.03.2019 5 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Bavilo mě to. Je to teprve druhá zkušenost s manga komiksem. A musím říci že super. A taky jsem po ní sáhnul díky připravovanému filmu.

29.01.2019 5 z 5

Mary Poppins se vrací Mary Poppins se vrací Kathy McCullough

Upřímně jsem trochu zklamaný. Pod názvem a i anotací jsem si myslel, že je to druhý díl, akorát s filmovou obálkou. Proto jsem nijak zvláště nepátral po dalších informacích a objednal na internetu. Překvapení poté bylo, když jsem zjistil, že je to vlastně obrázkový scénář onoho filmu. Na tak málo psaného textu je cena jaksi přemrštěná ale budiž. Ale i tak pro děti to bude super.
Připomene to film takže za 3*

23.01.2019 3 z 5

Já, Inrův dědic Já, Inrův dědic Michal Reho

Tak se mi zdá, že jsem asi divný. Jelikož zjišťuji, že to co se ostatním nelíbí, se líbí mě. Chápu 100 lidí, 100 chutí. :)

Kniha se mi líbila jak stylem psaní, tak stylem vyprávění. Nové slovesné spojení knize dodává určitý náboj. Kolikrát jsem se musel smát. Diky tomu se rozšířila slovní zásoby. A pomalu se to ujímá i u nás v práci.
A ten konec ? To bylo vážně něco. Četl jsem ho 4x jestli to je opravdu tak.
Obálka mě uhranula hned jak jsem jí spatřil.
Půl hvězdičky strhávám za pár věcí, které se mi moc nelíbily.
Za mě povedená originálním stylem napsaná kniha. Věřím , že si kniha najde své čtenáře.
4,5*

12.09.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Bylo to zajímavé.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že kniha mohla být o dost menší aby se neplítvalo papírem

16.06.2018 3 z 5

Kniha mě naplno pohltila. Nechtěl jsem jí odložit. Dokonce mi musela být vytrhnuta z ruky abych udělal práci co jsem musel udělat. :D
Pro mě odpočinkové čtení, které však stojí za to.

15.05.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Jedním slovem. Dokonalá

05.12.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Opravdu nevím co napsat. Sedím tu půl hodiny nad otevřeným oknem pro komentář a stále nevím co napsat. (Myšleno v pozitivním smyslu).
Tato kniha a i první kniha mi úplně vyrazily dech. Zajímavý nápad a tentokrát i ten potenciál, který mě trochu chyběl v první knize chyběl, tu byl a opravdu jsem beze slov.
Teď lituji, že tyto dvě knihy jsem si nepřečetl dříve.

25.09.2017 5 z 5

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Mám rád svět Alenky a říši divů. Proto jsem vždy zvědavý na nové knihy této tématiky. Ale toto se mi četlo opravdu těžce. Chvílemi tak zdlouhavé pasáže, že jsem měl tendenci knihu odložit a nedočíst. Tato kniha má dvě části. První to když kamarádka Alenky Ada se dostane do říše divů. Této části snad nemohu nic vytknout. A druhá je ze světa kde žijí obě aktérky. Tam už to příběhově pokulhávalo a kolikrát i nudilo. Po půlce knihy mě to trošku chytlo, ale víc jak 3 * dát nemohu.

18.05.2017 3 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Jen je škoda, že je to psané za chlapskou postavu. Já jedničku hrál za ženu :) takže by mě zajímalo jaké by to bylo.... Ale zatím dobrý

03.02.2017 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Velice dobré zakončení celé série. Cela série se mi velice libila

20.10.2016 5 z 5

Já jsem naprosto spokojený. Knížka se četla sama. Doslova mě pohltila. Za mě 5*

25.08.2016 5 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Naprosto úžasné zakončení. Doufám že další díl nebude, asi by to zkazilo celkově ten příběh. Za mě super. 5*

14.08.2016 5 z 5