maca1245 Online maca1245 komentáře u knih

On On Elle Kennedy

Tak tohle bylo wow. Po přečtení anotace, které lehce zavání jedním velkým klišé, jsem dost váhal zda se do ní pustit či nikoliv. A musím říci, jak jsem rád, že jsem se do ní pustil. Přečteno během jedné noci. :) Začal jsem číst kolem 11 večer na zkoušku jednu dvě kapitoly a najednou "PUF" a byl jsem na konci. Je to napsané super stylem, děj ubíhá nečekanou rychlostí.
Milé, humorné, žhavé a sexy počtení, které vás nenechá chladnými. Za mě moc povedené.

06.10.2019 5 z 5

My My Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem. Úžasné jako předchozí díl.
Potřebuju další dávku Jamieho a Wesse.

16.11.2019 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je prostě zlato. Člověk se sním nikdy nenudí i když někdy porozumět jeho slovíčkaření je umění :)

02.02.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Uff... Tak toto byla síla. Po dlouhé době jsem narazil na knihu, která mě emocionálně úplně rozervala. Několikrát jsem měl chuť knihu odhodit, a nedočíst ji. Nikoliv však, že by byla špatně psaná nebo nečtivá, ale obsahem. Místy to opravdu bylo děsivé. Nakonec mi to nedalo a dočetl jsem to. Upřímně není jednoduchá na čtení, avšak stojí za to.

10.01.2019 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Další povedená kniha od tohoto dua. Co říci. Toto je taková ta kniha, která vám navodí úsměv na tváři a pocit spokojenosti. Tuto knihu vidím jako spolehlivého společníka na letní čtení u vody.
Styl psaní je super a stránky vám utíkají jedna za druhou. Za mě plný počet. :)

07.03.2021 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tak to bylo něco.
U teď čekam, až se Patt s Hotie staví na kafe a pokecáme :)
Jen taková vsuvka. Vypadá to, že každý hokejista ho má jako dělo :D

02.02.2020 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nechal jsem si den abych si urovnal myšlenky o této knize a mohl tu napsat co si o ní myslím.. Musím říct, že stále nevím co k tomu napsat. Tato kniha ve mě zanechala docela hlubokou stopu. (Myšleno pozitivním smyslu.) Se spoustou výroků a myšlenkových pochodů s postavami souhlasím a dokonce jsem se i zamyslel nad životem jako takovým. Za mě každopádně 5*

15.01.2018 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Wau...
Tak tohle bylo něco.
Nikdy jsem na včely nekoukal, jako na něco zbytečného, ale tahle kniha, Vás donutí zamyslet se nad celým ekosystémem a dopadem změn na nás.
Jsem plný pocitů, které ve mě víří a nevím co tu ještě napsat, abych vyjádřil co cítím.
Je to čtivé a čtenář si může vybrat jak to číst. Zda tak jak je to psané či každou linku zvlášť jako celek.

23.03.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tato kniha mi stále lítá v hlavě a pořád a pořád se mě vrací do popředí. Stále o í musím přemýšlet. A dokonce jsem se přistihl jak jdu po městě a zrovna si na něco vzpomenu z knihy a culím se jako pako. Toto se mi dlouho nestalo. Zasloužených 5*

24.04.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Toto mělo zůstat na instagramu. Celkově mi nedává tato kniha smysl. Škoda papíru a všeho co patří k vydání knih.

31.08.2020 1 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Musím říci, že když jsem se do této knihy pouštěl, vůbec jsem nevěděl, co od ní očekávat. Přečetl jsem jí za jediný den a nemám slov. Zanechala ve mě spoustu rozporuplných pocitů. Donutila mě zamyslet se, jak bych já trávil svůj poslední den. Zamyslet se nad naší křehkostí. Ani pořádně nevím co tu napsat, jak jsem vnitřně roztrhán.

07.11.2018 5 z 5

Musím říci, že jsem byl potěšen. Mohl jsem si to pročíst a tak nějak představit. Jelikož se hry v ČR nejspíše nedočkáme a anglicky opravdu neumím tak dobře, abych si udělal výlet do Anglie. Nicméně jednu hvězdičku strhávám za to, že scénář prostě nedá to co samotná kniha. Sice se tam píše co kdo dělá atd. Ale chybí mi jakési ty myšlenkové pochody postav. Takže 4*

22.05.2018 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Jedním slovem WAU... Přečteno jedním dechem. Kniha ač se zda, že je příběh krátký má nevídanou hloubku než některé 500 stránkové knihy. Tuto knihu můžu doporučit snad všem věkovým kategoriím tedy až na úplně malé děti. Nejlepší poté je když se probudíte v 0:07 protože vaše kočka dělá rámus. Nezapomenutelný zážitek :)

27.03.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Při čtení několika recenzí jsem se hodně dlouho rozhodoval zda toto pokračování "Než jsem tě poznala" (Která mě úplně vtáhla) si vůbec přečtu. Opět se mi potvrdilo pravidlo. "Přesvědč se sám a nedej na recenze ostatních"
Kniha mě okamžitě pohltila a já nebyl schopný knihu jen tak odložit. Kniha mě absolutně vtáhla do děje a přišlo mě to jako kdybych tam stál s postavami a koukal na ně. Měl jsem potřebu křičet na postavy nebo jim dát jednu dvě facky. Dokonce jsem uronil i pár slz a musím říct, že se za to vůbec nestydím jako většina chlapů, kteří stále žijí v přežitku že chlapy nepláčou... ale to jsem odbočil. Za mě je to 5* dá se to brát jako pokračování, ale i jako samostatný díl.

PS: Hodně lidí si stěžovalo, že Lou už není taková jaká byla. Proboha lidi vzbuďte se!!!! Když vám umře někdo koho milujete a ještě mu přitom asistujete asi to vaši psychiku a celkový pohled na svět změní.!!!!!!!!

16.12.2016 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Musím říci, že název knihy opravdu vystihuje její obsah. Na jednu stranu se ¨Vám to strašně líbí, na druhou cítíte, že je tu něco špatně. Ať už rodiče Wavy či její "vztahů s Kellenem. Ale pro mě, i když je to asi divné takhle psát, tak to byl spíše první příklad. S Wavy postupně vyrůstáme a dospíváme. Tudíž se dokážete vcítit do jejích citů a celkové situace. Nemůžu se tu moc rozepisovat to by bylo pak vyspoilerování celé knihy, ale za sebe musím říci, že do knihy jsem šel na doporučení kolegyně s dost velkou opatrností. Ale už teď vím, že knihu si přečtu znovu.

19.07.2020 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Padl tu komet toho stylu, že spisovatelka napsala tuto knihy jen díky úspěšnosti Trilogie 50 odstínů. Jak již můžete přečíst hned na začátku sama spisovatelka tam píše a teď cituji "Tuto knihu věnuji těm čtenářům, kteří o ní prosili... a prosili... a prosili. " Toto jsem již dáva i do diskuze. A to jen díky konci třetí knihy.
Právě jí začínám číst tak jsem na to zvědavý...

15.02.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Jednoduše nemám slov. Dlouho jsem přemýšlel co bych o knize napsal, ale vůbec mi nejdou na mysl žádná kloudná slova, která by vystihla moje pocity po dočtení této úžasné knihy.

03.02.2016 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Na to jak mě první dva svazky nadchly, musím říci, že třetím už tak nadchnutý nejsem.
Opět tu jsou zloduši, kteří jsou potřeba zastavit.
Ale už potřetí tu je stejný koncept. Chtěl bych už taky nějaký příběh našeho detektiva, což se snad splní ve čtvrtek svazku, což nasvědčuje konec.

17.04.2023 3 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Upřímně čtu spíše zahraniční autory knih na toto téma. V poslední době, ale začínám přicházet na chuť i našim autorům.
Kniha se četla velice dobře, děj ubíhal jak voda a já po dočtení poslední stránky, zůstal sedět s úsměvem na tváři. Adama a Jonáše si hned zamilujete, to samé i Michala a jeho šestý smysl.
Jakožto rodilý trutnovák jsem byl potěšen velice známými místy. Reálný příběh je prostě super.
Odpočinková četba k vodě a přesně vím kam si jí v létě vezmu.

03.03.2023 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Pohodové čtení, které přelouskáte během jednoho odpoledne. Na knize jde vidět, že vyšla samonákladem. Což jí ale vůbec neubírá na příběhu. Ze začátku se mi zdálo, že Erik jde do toho nějak moc hrr a, že jejich vztah s Teodorem byl až moc rychle vytvořený. Ke konci jsem však pochopil.
Stylem psaní mi kniha sedla dobře, až na nějaké neduhy v textu, ale jsme jen lidi.
I když se mi kniha líbila, nemůžu se zbavit pocitu, že její potenciál nebyl využit naplno. Snad se tak stane v druhém díle.

27.04.2020 4 z 5