Maat Maat komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Brownovská klasika, ale tato je lehce slabší, než například Inferno. Ale i tak mě Počátek bavil. Děj měl spád, nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

08.05.2018 4 z 5

Dívka s vůní manga Dívka s vůní manga Viktorie Besó

Pohodová oddychovka, která se velmi dobře čte.

22.04.2017 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Ač byly recenze na tuto knihu dost rozporuplné, nakonec se mi líbila. Nepopírám historické nepřesnosti, ale nakonec se mi podařilo je nevnímat a užít si prostě jen děj, který se ubírá svižným tempem a i rozuzlení bylo zajímavé.

20.04.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná, milá oddychovka. Čtení jsem si opravdu užívala.

11.03.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi čtivý, poutavý příběh. Knihu jsem dočetla před chvílí a jsem ještě zmrzlá a plná emocí. Vřele doporučuji k přečtení.

14.01.2017 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Příjemná oddechovka. K přečtení mě nalákalo téma svatojakubské pouti, ale trošku mi vadilo, že příběh nebyl propracovanější. Do dalších knih už s největší pravděpodobností nepůjdu.

05.01.2017 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Měla jsem velkou radost, když na mě konečně přišla řada a já si tuto knihu nesla domů z knihovny. Bohužel mě vůbec nezaujala. Možná jsem po těch převážně kladných recenzích měla velké očekávání. Nakonec jsem knihu ani nedočetla. Vůbec mě nelákalo počkat na rozuzlení. Do čtení jsem se musela nutit a nikdy se mi pořádně nepovedlo se začíst.
Ale autorku určitě nezavrhuji a zkusím jinou její knihu.

28.09.2016 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Tuhle knihu jsem strašně dlouho opomíjela, snad pro její název název. Nakonec jsem neodolala a vypůjčila ji v knihovně. Je hodně zvláštní, ale neskutečně poutavá. Ta kniha má atmosféru, ač ponurou, silné emoce a polapí Vás.

07.09.2016 5 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Zaujaly mě už Příběhy z Olivového ostrova, takže jsem velmi ráda sáhla po této knize. Nezklamala. Byla pohodová, milá, krásně se četla a na mě dýchl slaný vzduch a vůně dálek.

17.06.2016 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Příjemná, pohodová jednohubka. Moc dobře se četla a navodila tu správnou letní atmosféru. Určitě si přečtu i Pod cypřišem se sklenkou ouza.

04.06.2016 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Příjemné čtení, bez nějakých velkých zvratů. Popis běžného života v Afghánistánu byl zajímavý, ale konec byl od půlky knihy předvídatelný.

15.03.2016 3 z 5

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Perfektní. Autorka je dost svéráz, občas mě to při čtení rušilo. Nicméně jsem zároveň obdivovala tu upřímnost, to, že píše opravdu tak, jak to cítí a nemá potřebu vidět a psát s růžovými brýlemi.
I sebe popsala bez servítek a zaobalování.
Kniha jako celek mě hodně bavila. Popis míst byl úžasný.

14.02.2016 5 z 5

Cesta do Istanbulu Cesta do Istanbulu Mika Waltari

Nenadchne, neurazi. Naprosto se stotoznuji s komentarem podemnou.

04.02.2016 2 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Příběh mě nebavil, pořád jsem čekala, že přijde konečně něco, co mě zaujme. Nestalo se tak.
Možná jsem jen četla tuto knihu v nesprávnou dobu, nicméně vracet se k ní už nebudu.

27.01.2016 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zvláštní, snový příběh.
Kdyby to byla moje první kniha od autora, asi by mě další díla nelákala.
Tohle byla opravdu taková knižní jednohubka.
Nicméně provedení knihy je krásné.

16.01.2016 3 z 5

Perfektní. Opět kniha, od které se mi nechtělo odcházet. Zajímavě popsaný život v Českém království počátku 15. století, včetně historických událostí a nálad v zemi.
Co dodat, velmi se těším na další díl.

16.01.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Perfektní! Ač kniha, která vypovídá o ne vždy lehkém osudu 3 generací žen, četla se lehce, sama. Opět jsme zažívala ten pocit, kdy jsem se nemohla dočkat, až budu pokračovat ve čtení, až se dozvím, jak to bylo dál.

11.12.2015 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné, nenáročné čtení, něco takového jsem právě potřebovala. Jen ta krimi zápletka mi přišla trošku přitažená za vlasy. Proto 3 hvězdičky. Určitě si ještě něco od autorky přečtu, protože Heřmánkové údolí se mi líbilo moc a styl psaní mi "sedí".

23.11.2015 3 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Detektivka ze středověkého Brna. Popisy Brna a života v něm jsem si užívala, ale občas jsem se trošku ztrácela v postavách.

19.11.2015 3 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Krásná práce s jazykem, čtení jsem si užívala, ale....... Kniha je opravdu dost strohá, nerozvitá, konec mi vyloženě vadil. Věřím, že kdyby tento příběh mohl mít 400 stran, bylo by pořád o čem číst.

19.11.2015 4 z 5