maafa maafa komentáře u knih

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Musím uznat, že tomto žánru tyto autorky fakt umí. Ačkoli mám občas pocit, že mi děj místy připomíná jinou jejich knihu, nijak mě to neuráží a stejně si to s chutí přečtu:). Oba hrdinové si mě získali, nechyběl humor ani vážná témata, až mě to místy dojalo.
No a zmínka o Pixiem mě překvapila, to bylo boží:)...
Jen mi u těchto knih trochu vadí ty obálky a někdy i názvy, ale to je jen můj problém:).
Každopádně v tomto žánru můžu jen doporučit:).

22.11.2020 4 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Tak úplně jsem si z toho na zadek nesedla, ale budiž. Motivy Zoey a způsob odplaty mi přišly šílené, a Rhysův způsob fungování v tom klubu, no je to hodně, asi až moc vyfantazírované. Ale četlo se to svižně a vše dopadlo, jak má:).

10.10.2022 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Jako snad každá knížka od L.J.Shen je i tato plná lásky, bolesti, vzteku, lítosti, pochopení...
Nemůžu si pomoct, ale i když vím, že tohle je "jen" další young adult příběh s očekávaným scénářem, tak mě autorka vždycky dostane. Ačkoli i tady je to místy přitažené za vlasy a nereálné, je tu tolik krásných úvah a myšlenek, že člověk prostě musí dát pět hvězd:).

"Nikdo mě nevaroval, co se stane, až fénix konečně vstane z popela a zbaví svá nádherná křídla s rudými konci těžké vrstvy prachu.
Že se vynoří další stvůry a příšery, s nimiž bude muset bojovat.
Že ho čekají kruté boje, i když bude svobodný.
A že všechny budou krvavé."

30.12.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Po přečtení prvních pár desítek stran jsem tedy byla trochu rozpačitá, říkala jsem si, že to už je trochu moc praštěné:). Nicméně pak mě to chytlo a nepustilo až do konce. Ano, je to mimo realitu, ale v tomto žánru to je přece skoro vždycky.
Tady si mě Penelope získala svojí trhlostí, otevřeností, upřímností. Konečně taky sex nebyl jen dokonalý, jako ve většině romancí. Přestože o jejím Chlapu snů jsme se vlastně moc nedozvěděli, tak za tu praštěnost prostě musím dát pět:).
A mrzí mě, že jí musím vrátit do knihovny. Další příběh o Camovi a Em, jestli tedy nějaký bude, si už raději koupím:).

02.08.2021 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Asi mám v tomto období tu správnou náladu na takový žánr, ale mě to padlo do noty. Samozřejmě, že je to vše takové pohádkové, ale která z nás by to zažít nechtěla:)?
Nejprve tak trochu dobrodružnou cestu s tajemným cizincem, pak trochu toho dramatu, a pak ten konec, na který všechny čekáme ?
Oba hlavní hrdiny, Mila a Maddie, nebo Mattea a Hazel, jak kdo chce:), jsem si hned oblíbila a fandila jsem jim. Fandila jsem jim i ,ať už si to konečně rozdají:)....a chvilemi jsem se i bála, že se nedočkám:).....

14.05.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Tak já tedy zklamaná rozhodně nejsem....i když nevím, jestli se to počítá, když jsem ve věku matek hlavních hrdinů:)...Ale co, věk pro mě ve čtení není překážkou:).
Na rozdíl od některých čtenářek pro mě nízké sebevědomí Taylor, i způsob, jakým se ho snažila překonávat, byl naopak osvěžením. Nemusí být každá young adult knížka plná super krásných, super sebevědomých a super chytrých hrdinek....
Conor byl, jak jinak, zlatíčko, a první půlka knihy byla svižná a vtipná. Pak to sice bylo chvilku trochu rozvleklé, ale i tak jsem spokojená. A narozdíl od předchozích dílů této série oceňuji i hezkou obálku.
Už teď se těším na další oddechovku od Elle.

13.05.2021 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Vždycky , když se v knize řeší ztráta někoho blízkého, dotkne se mě to víc, než by mělo. Asi proto mě takhle bláznivá pohádka dostala. Praštěný, bizarní, ale dojemný příběh, který můžu jenom doporučit.

10.10.2022 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Je zajímavé tady číst ty různorodé komentáře. Někoho příběh moc nezaujal, jiný je nadšený. Já jsem tedy spokojená moc. Příběh dvou nešťastných duší, co k sobě hledají cestu, dopadne, jak v tomto žánru dopadnout má. A jako matka si říkám, že i když jde o červenou knihovnu, k nějakému zamyšlení by vést mohla. Třeba k tomu, jak i ještě v dnešní době se tváříme jako tolerantní k menšinám, ale když se to týká našich blízkých, moc nám to někdy nejde. Nedovedu si představit, co by moje děti musely udělat, jaké by musely být, abych je zavrhla. Přitom být jiný je těžké už samo o sobě, natož potom, když za vámi nestojí žádná opora. I kdyby jen pro tohle zamyšlení jsem ráda, že tento příběh vznikl.

28.12.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Musím se přiznat, že můj postoj ke knize se v průběhu jejího čtení, ačkoli mi to trvalo jen dnešní noc:), hodně změnil. Po přečtení asi třetiny jsem si říkala, proč je to tady na databázi proboha (tedy proMarxe) zase zařazeno jeko čtení pro ženy, když je to spíš pro mládež, dívčí románek. Jenomže pak se to začlo měnit, a já už to vidím jinak. Bez ohledu na žánr je pro mě jako matku těžké číst o tom, jak, i když je dítě rodiči milováno, přesto to tak necítí, a jak rodiče, aniž by si to uvědomovali, mohou dítěti ublížit.
Jinak musím konstatovat, že i tady je to celé přitažené za vlasy, prostě typická L.J.Shen, neskutečně čtivé a samozřejmě, že si nenechám ujít další díly:).
A taky si dám závazek, méně čtení a více času s mými dětmi:)...

29.08.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Musím přiznat, že po přečtení mě trochu mrzí nízké hodnocení tady. Ale asi to každému nesedlo....Samozřejmě si uvědomuji, že tohle je prostě romantika pro mladé holky, ale to přece neznamená, že ve mně nemůže nic vyvolat...Teagan byla zvláštní, takový trochu "asociál", mně ale přirostla k srdci. Přisuzuji to u sebe tím, že si také někdy připadám jako mimoň, a navíc rodinné poměry, ze kterých jsem vzešla, také nebyly zrovna typické a ideální. Celý ten příběh měl náboj, byl až dojemný, kromě trochu překombinovaného závěru snad nemůžu nic vytknout. Já prostě musím dát pět hvězd, i když mám výhrady vůči obálce, kterou považuji za úplně zbytečnou, a doufám, že s tématem polonahých chlapů na obálkách už nakladatelé konečně přestanou:)...

07.04.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Takhle si představuji čistokrevnou romantiku. Této knize v rámci žánru nechybělo nic. Má v sobě zajímavé hlavní hrdiny, tajemno, silnou lásku a konec jaký čekáte. Prostě sázka na jistotu. A krásná obálka jako bonus. Mia Sheridan je podle mě v žánru romantických knih jednou z nejlepších. Po dlouhé době dávám plný počet a můžu jen doporučit:).

02.01.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pro mě má tato autorka dar zpracovat i vážná a drsná témata velmi čtivým způsobem. Od prvních slov jsem byla vtažena do děje a nemohla jsem přestat číst. Autorka vás prostě nenechá vydechnout. V té knize je vše, láska, tajemství, tragédie, strach, vztek, lítost, sex....A u ničeho vlastně nevíte, zda je to opravdové....Za to, jak mě to vtáhlo a nepustilo, autorce odpouštím pár chybiček a nesouladů a dávám plný počet. Ještě dlouho jí budu mít v hlavě...

09.06.2020 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Tentokrát je děj o něco napínavější, ale opět plný žhavých scén, které, tedy podle mě, Meghan March prostě umí. Samozřejmě je to zas krátké a ukončeno "dramaticky":). Na takové konce už jsme ale u této autorky zvyklé:). Teď už jen čekat na závěr...

05.05.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Člověk tohle prostě musí brát s hodně velkou rezervou. A hlavně se nad tím moc nezamýšlet:). Když si uvědomíte, co je on zač, čím se živí....Ale když se člověk překousne přes tohle, pak je to šťavnaté, i napínavé. Líbí se mi koníček Temperance, je to prostě drsná baba:).
A i když víme, jak ta celá trilogie asi dopadne, stejně se nemůžeme dočkat pokračování:).

05.05.2022 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Na tuto letní chuťovku jsem se tak těšila, že jsem nevydržela čekat, až na mě přijde řada v knihovně, a koupila jsem si jí:). Příběh to byl zajímavý, to mu nemůžu upřít. Ale úplně jsem si z toho na pr@el nesedla. Moc se mi líbila energie Bianky, i její přístup k životu. Taky jsem s ní soucítila, to, co prožívala s maminkou, mám také bohužel za sebou. U Jacksona mi něco trošku vadilo, ačkoli mám jinak v knihách tyhle zamračené, ostré typy chlapíků ráda....Každopádně jsem ale klidně mohla počkat na tu knihovnu. I když....stejně ale asi druhý díl nenechám ujít:).
Ještě si dovolím, stejně jako další čtenářky rýpnout do obálky. Je škoda, že si na nich nedávají nakladatelé aspoň trošku záležet. Než taková fotka, která je úplně mimo mísu, jestli by nebyly lepší obálky bez lidí...

02.08.2021 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Přiznám se, že z prvních dvou dílů této série jsem úplně odvázaná nebyla. Až Maddoxem si to autorka u mě vylepšila. A Reid, no ten si mě získal! Já vím, bylo to takové sladké, nevinné, ale pro mě to mělo své kouzlo. Z trochu praštěného, osamělého ajťáka se díky té pravé stává velký chlap. No řekněte, která bychom nechtěly takového Reida pro sebe:) ? A vzhledem k tomu, jak jsem slupla tento díl, je jasné, že ani Vana si nenechám ujít:).

28.04.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Já jsem dostala, co jsem očekávala, pohádku pro romantické duše, která tak pěkně plyne:).
Maggie i Ben mi byli sympatičtí, napsáno je to čtivě, co víc si přát:) ? A to, že v tom nefigurují hokejisti, mi vůbec nevadí...Jako lehkou romanťárnu můžu jenom doporučit.

26.08.2020 4 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

A mně se tenhle díl líbil nejvíc. Ano, je to o sexu, ale to je snad každému z anotace jasné ne :) ? A i přes to moře pikantních scén mi stihli ti dva být sympatičtí:). Kdo nemá rád knihy o sexu, ať to, proboha, ani neotvírá:).

10.10.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Nevím, jak ostatní čtenářky, ale já, když mám někdy období, kdy se na mě valí práce a starosti ze všech stran, tak i když jsem v totálním časovém presu, prostě z toho všeho nějak musím na chvilku uniknout.
A právě k tomu mi tento příběh krásně posloužil, za což autorkám moc děkuji. Jsem moc ráda za to, jací oba hrdinové byli, Declan, jako obětavý, i když o sobě pochybující, a Molly, pracovitá, na sebe přísná, oba s nějakými těmi stíny minulosti. Narozdíl od jiných čtenářek mě tedy Molly neštvala, chápala jsem její váhání a pochyby o sobě samé. A hlavně, vše dopadlo, jak má.
Takže i když jsem opět nepochopila tu obálku, a ani zařazení zde do žánru erotika, tak stejně musím dát pět:).
A ačkoli teď budu dohánět čas, tak ten, strávený s tímto příběhem, za ztracený nepovažuji. Možná právě v této době, kdy se mezi lidmi rodí spousta zloby a nenávisti, by mohl být příběh s dobrým koncem lék:)...

23.03.2022 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Whitney G., konečně sis mě získala:)....Tohle je první knížka od této autorky, která mě fakt zaujala. Ano, objevuje se tu obvyklý scénář u erotických jednohubek, protivný šéf a stážistka, tady to na mě ale zafungovalo...V jednu chvíli jsem si říkala, že Andrew už snad větší kretén být nemůže, a ejhle, může:). Ale přesto jsem byla pořád zvědavá, co za tím je....Konec nepřekvapivý, ale to je snad u tohoto žánru jasné. Každopádně můžu doporučit a těším se na další setkání s touto autorkou.

08.05.2021 4 z 5