m.valova m.valova komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Neuvěřitelně poutavý příběh..neustále mi v hlavě vyvstává myšlenka,jestli může někdo jako Anna vůbec existovat ..tolik síly,lásky,ochoty a bolesti a přitom neuvěřitelně lidská a nezanevře na život i když jí stále osud nakládá rány a přitom tak mladá a křehká.. v podstatě holčička.Heřmánkové údolí a hlavně Annu a její sílu si nesmazatelně ponesu v srdci

03.11.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný,smutný a dojemný příběh..snad se šťastným koncem,kdybych mohla dám i více hvězd..nadchl mě a zaujal ještě o level více jako Hana.Život se s nikým nemazlí,jednou jsi dole a jednou nahoře,těžkou soudit a odsuzovat...Běla i Bohdana mi svým chováním a vzájemnou láskou a porozumněním i oddaností přirostly k srdci a zanechaly v něm hlubokou stopu.A Svatopluk..vlastně také..Doporučuji.

02.11.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Carl,Asad a Rose,zajímavá různorodá trojka se kterou se člověk nenudí.Co se týče tohoto případu,tak musím říct,že mi nebylo moc dobře.Když si představím v jakém žijeme světě,kolik hrůz a zvěrstev lidstvo napáchalo a dodnes se tak děje a jak si hromada lidí stále myslí,že jsou něco víc než ostatní,je mi špatně a je to hrozný pocit.
Konec byl pro mě překvapivý a nečekala jsem ,že nás linka s Nete ještě může překvapit.
Určitě si nenechám ujít další díly této skvělé série.

06.12.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Víc než příběh který se v knize odehrával mě upoutal popis,krajiny přírody a vůbec celé Jelení Hory včetně,poněkud zvláštních obyvatel této vesničky.Zápletka byla zajímavá a rozuzlení poněkud nečekané,ale jako celek se mi to líbilo.. určitě bych se tam jednou ráda podívala připadalo mi to jako někde na konci světa v přírodě a klidu a to mě moc láká.

14.03.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další kousek s Kate a Tristanem a zase jsme o kousek blíž k tomu je mít ještě radši.Četlo se mi velmi dobře i když se mi občas pletly jména zmizelých postav.Vraha jsem tak trošku odhadla,ale úplně jsem to nedokázala odhalit.Těším se moc na další díly ať s Kate nebo i další hrdinkou Bryndzových knih Erikou.

25.03.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Srdcovka Erika opět nezklamala...ano konec byl rychlejší na to jak se případ poměrně dlouho vlekl,ale jsem spokojená a budu se těšit na další setkání.

18.03.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Sympatická dvojice detektivů,opět série tak jak to mám ráda.Motiv vražd jsem neuhádla ani náhodou,vraha jsem si v určité části tak trochu tipla,ale tápala jsem až do konce a v epilogu..takové trošku překvapení na závěr.Co dodat vypadá to,že mám další oblíbené detektivy ve sbírce a těším se na jejich vývin.

19.08.2020 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazely mě prostě bavily,super oddechovka,typický Hartl,ale člověk u toho vypne a navíc se v tom každý tak trochu najde.Všichni pochybujeme,řešíme každodenní rutinní starosti a i ty radosti.Důležité je,abychom v životě měli někoho o koho se můžeme opřít a komu věříme..tak jako Gazely mají jedna druhou..

17.02.2024 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Názory na knihy jsou různé,ano příběhy s Davidem Rakerem jsou zlouhavější,složitější a občas mám problém si pamatovat všechna jména.Popisy metra a různých tras si člověk jako já nedokáže úplně stoprocentně představit,ale i přesto David začíná být srdcovka a hned po něm Colm.V tomto díle pátrá David po muži,který zmizí beze stopy v metru a rozhodně se při tom nenudí.Po přečtení mám pocit,že přece není možné ,aby byl svět plný psychopatů,násilníků a vrahů a přemýšlím,z čeho autoři čerpají,ale nynější doba spíše ukazuje,že možné je bohužel úplně všechno.Otevřenější konec mě překvapil,ale zase,aspoň budeme o to dychtivější po dalším díle.

25.04.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

V podstatě geniálně propojeno,má to sílu,lidskost a určitě je to téma do dnešní nelehké doby s odlehčením a humorem.V hlavě mi bude rezonovat ještě dlouho a budu se nad jednotlivými postavami zamýšlet a nad určitými situacemi pousmívat.

07.11.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

První polovina se mi zdála taková rozvolněná,ale i tak jsem se úplně viděla v Beskydské přírodě ať už v zimě či létě.Většina obyvatel mi připadala zvláštní a vlastně mi nejvíc sympatická byla naše vyšetřovací dvojice.Oceňuji že příběh není brutální a plný krve a je to taková příjemná detektivka zasazená do krásné přírody a to se mi u této spisovatelky moc líbí,díky ní už jsem v duchu procestovala mnoho krásných míst.

09.09.2023 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Vystihla jsem tento díl zrovna v období Velikonoc a jsem spokojená.Miluju tu potřeštěnou vesničku a chtěla bych se do ní podívat.Inspektor a jeho parta je fajn a s napětím jsem očekávala,jak to dopadne s tím kdo nejvíce škodí a jak to bude dál.Moc se těším na další díly a doufám,že časem nebude vyvražděna celá vesnice,byla by to škoda.

15.04.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Jako vždy,napínavé,mělo to spád a hlavně,zase jsme poznali Kim trošku blíže.Penn do týmu zapadl a Alison byla taky nakonec fajn.Vraha u této série většinou neodhadnu,vždy to vypadá že to je půlka podezřelých a pak cvak a je to.Doufám jen,že autorka má ještě spoustu nápadů,zatím drží laťku hodně vysoko a nerada bych se s partou loučila.

13.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh Gumpa není vrcholem spisovatelského umění,ale zanechá stopu v srdci..a když jsem došla na konec knihy a viděla pravdivé osudy těchto němých tváří..bylo mi z některých lidí velmi smutno!

18.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný,emotivní a depresivní příběh... další z mnoha a mnoha rodin,opravdu nevím zda pro lidi,kteří taková zvěrstva přežili,bylo možné se z toho nějakým způsobem vůbec vzpamatovat.

26.06.2019 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další případ detektiva Bergmana a jeho
mladší kolegyně Sedlákové,tentokrát z maličké jihočeské vesničky,ale i v takto málem počtu obyvatel se najdou různí lidé s problémy a starostmi.Občas jsem dokonce měla problém si postavy zapamatovat,ale jinak se mi kniha líbila a jsem ráda za naše české tvůrce a těším se na další příběhy a ráda poznávám i různé zákoutí a místa naší zemičky.

01.03.2024 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Ze začátku jsem se musela kapitolami více prokousávat,ale když jsem se zorientovala docela jsem se dostala do tempa.Ve vesnici kde se příběh odehrával,měla snad každá postava nějaké tajemství..nejvíce sympatická mi byla postava Nely a mladého klučiny Prokopa.Rovněž prostředí okolo koní a stájí bylo zajímavé a určitě i starý mlýn byl velmi lákavý.Filmové zpracovaní jsem neviděla,ale i tak by se knize určitě nevyrovnalo.Jako třešnička by mě zajímalo jestli si Nela mlýn nechala a jak to vlastně bylo s Radimem.

16.06.2022 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Další skvělý díl,i když tentokrát byl docela dobře předvídatelný ,tak mu to na kvalitě neubralo.Skvělá parta detektivů a další posun jejich kariéře po revoluci.

19.05.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tento případ mě oslovil trochu méně než předešlý,ale možná je to tím,že čtu příliš rychle po sobě.Líbí se mi,že se k týmu vždycky připojí někdo další aspoň na chvilku a třeba zde ,"Fifi," zakotví po čase nadobro,kdo ví.Linka s Pennem se mi líbila a celkově všechny postavy v knize co jsou spojeny s vyšetřovacím týmem jsou skvěle napsány

03.02.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Konec mě dostal,vraha jsem absolutně neodhadla,ale jinak se mi kniha líbila.Kdo trochu čte severské detektivky,tak určitě nemá ani problém se jmény a celkově mi to přišlo méně náročné oproti Nesbovi nebo jiným spisovatelům.

17.05.2021 5 z 5