M.C M.C komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Co mě zde zaráží je jen to, že hodně lidí zde píše že kniha není o ničem, nebo že je příliš podobná Hledání Aljašky. Já si jen myslím, že spousta lidí bere tuto knihu jako oddechovku kterou může číst u televize, nebo rádia, ale to nejde, protože u této knihy se musí přemýšlet, v knize lze objevit více hlavních myšlenek a to mě právě baví, doporučuji všem, kteří rádi čtou těžké knížky a mají na to čas. Knihy od Greena mám moc ráda a přečetla jsem všechny :)

13.08.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbila. Co je vtipné je asi to, že ať přečtu jakoukoliv knížku od Marianne Curleyové, vždy mě naštve to, že hlavní hrdinky skončí vždy s tím nesprávným: Ebony s Thanem (místo s Jordanem, kterému jsem v tomto fandila), (Strážci času) Isabella s Arkainem (místo s Ethanem, který je podle mě boží)....

23.11.2014 4 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Knihu jsem přečetla za jediný den, tím ale neříkám, že bych se od ni nemohla odtrhnout, jen nemám ráda napůl rozečtené knihy. Do dočtení jsem se ale musela místy nutit.Kniha mi připadá odfláknutá, příliš rychlí a nezáživný děj, několik věcí mi nedávalo smysl, snad všechny postavy mi byly nesympatické.... Tato kniha u mně patří mezi ty, které mají lepší anotaci než celkový příběh :P :D Dala jsem ´1* za nápad, ale celkově ji řadím k nejslabším od autorky :)

20.05.2016 1 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Nevím proč všichni tuto knihu hodnotí záporně... Ano sto lidí sto názorů, ale tato kniha je přímo pro lidi co mají rádi andělskou tématiku. Mě se moc zalíbila, autorka mně nezklamala a už se těším až se přeloží i druhý díl. K potvrzení, že se jedná o dobrou knihu, mohu říct, že nejen mně se líbila, ale i má mamka ji hodnotila kladně. Krásná obálka mně zpříjemnila čtení, za mně čtyři hvězdy, přece jenom to není úplně ono :)

16.08.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Jakožto holky,která totálně zbožňuje všechny jeho knihy jsem musela sáhnout i po této.Bohužel musím říct, že mě vůbec neoslovila. Zdálo se mi, jakoby byla celá jen o tom, proč se s ním rozešli všechny Kateřiny...
Nemělo to obvyklou jiskru a zajímavou myšlenku, kterou autor svým knihám dával.
Za mně rozhodně nejslabší kniha od Greena. :)

21.05.2016 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Podle mého názoru kniha není špatná, ale chyběla mi tam akce. Některé části jsem přeskakovala, protože mně nebavili a z jedné scény jsem měla velkou hlavu: ta kde se Ann setkala se svým otcem ve věznici a on ji vše vysvětloval. To mě opravdu nebavilo. Jinak jsem si oblíbila Kaidna, je hrozně sexy a tajemný, líbí se mi jeho nedostupnost, ale už by taky mohl povolit uzdu a vrhnout se na Ann :D Celkově knihu doporučuji jako oddechovou, můj styl to úplně nebyl, ale romantika v příběhu se mi moc líbila :)
PS: přečtení knihy mi netrvalo ani dva dny :D

19.08.2015 3 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Hned na začátek jsem se samozřejmě musela přehmátnout a přečetl si hned druhý díl :D No nakonec jsem se vrátila k první a nakonec přečetla i třetí. Opravdu si myslím, že kniha je dobrá a je hlavně pro holky co mají rády přeslazené a vtipné romány, jako jsem já :)

16.08.2015 3 z 5

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Souhlasím s Mari00, přesně tohle byl důvod, proč mi knížka nepřišla tak poutavá. Je o dvou postavách, které spolu očividně později budou, ale v tomto díle si neřekli v podstatě nic víc než, ahoj... Až na konci, ale přesto jen krátce, spolu hovořili a pak bum...
Trochu jsem se rvala se stylem, jakým autorka píše. Zdálo se mi, že moc často zmiňovala jejich jména, když popisovala co dělají, nebo jsem se ztrácela v tom, o kom mluví, komu se zdají ty sny atd... Doufám, že nejsem jediná, která si toho všimla :p :D
Jinak kniha nebyla špatná a druhý díl si přečtu, třeba bude lepší :)

21.05.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Divila jsem se jak často se mi u této knihy měnili nálady :) Jednou mě rozbrečela, podruhé jsem se musela smát a při některých scénách i červenat. Opravdu nechápu, jak to, že jeho knihy jsou tak suprově napsané! Pravda u tohohle případu se mi (jakožto vášnivé čtenářce) líbil více film :)

19.08.2015 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Námět často použitý, ale tady ho autorka pěkně pozměnila. Nechci zde dávat spojlery, ale konec třetí knihy se mi nelíbil, věřím v happyendy :) Je to napsané stylem pro mládež a je to chytlavé, já se k této knize ráda vracím a za mě určitě čtyři hvězdy (ps: pět hvězd mají u mně zatím jen Greenovky :D)

16.08.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Opět mě Green a jeho úžasná tvorba nezklamala. Miluji těžší příběhy, u kterých se musí hodně přemýšlet, nebo se musí číst dvakrát, aby se pochopili. Autor mi tentokrát ukázal, že hlavních myšlenek příběhu může být i více a to mě bavilo, to že jsem je musela hledat. Kniha opět nekončila happyendem, ale to u jeho knížek není vijímkou. Vždy mě překvapí jaké "úchilky" / koníčky vybere pro svoje postavy, např.: Miles: obliba posledních slov, Margo (příběh Papírová Města) záhady a náhodné psaní velkých písmen, Aljaška - životní knihovna... Prostě originální, jako vždy. Knihu doporučuji jen pro ty, co se dokáží nad knihou popřemýšlet a věnují ji hodně času. :)

15.08.2015 5 z 5