M.A.s.a.k.R.A M.A.s.a.k.R.A komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Člověk si ani neuvědomuje, jak moc jsme závislí na elektřině.

15.11.2021 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Bohužel mě kniha nechytla tak, jak bych čekal, a musel jsem se k ní několikrát vracet. Na můj vkus se tam moc řeší politika a málo věda a technika. Asi nejzajímavější pro mě byl úvodní popis Trantoru.

17.08.2020 3 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Skvělá druhá část knihy , možná dokonce dosud nejlepší díl ságy. A to jsme byli šokovaní po smrti Neda... :-D

31.05.2014 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Spíš takový rozjezd - klid před bouří.

31.05.2014 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Nevím, jak knihu samotnou hodnotit. Je to součást větší (obrovské) ságy a tak ji beru. Je pravdou, že díky rozvětvenému ději se toho v knize i přes úctyhodný počet stran zas tak moc nestane. I proto jsem se hned po dočtení pustil do dalšího dílu!

30.01.2014 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

V knize se poprvé objevují jednotky hvězdné pěchoty - evidentně předobraz Space Marines z Warhammeru 40000 či mariňáků ze Starcraftu.

08.07.2013 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Skvělé postapokalyptické sci-fi. Popisuje nejen přežití zkázy, ale také budování základů nové společnosti (včetně řešení i odvážnějších témat). Něco přesně pro mě, stejně jako třeba Den Trifidů.

08.07.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Četl jsem ji až po shlédnutí seriálu a tak jsem se trochu bál, jestli mě to ještě bude bavit. Kniha ale přináší oproti seriálu ještě spoustu nového, takže se určitě vyplatí přečíst si ji. P.S.: Nicméně se těším, až seriál v knihách předeženu, ať se furt nemusím vyhýbat spoilerům. :-D

08.07.2013 5 z 5

Za temným portálem Za temným portálem Christie Golden

Po Zrodu Hordy a Přílivu temnoty je vlastně tato kniha takovým třetím dílem. Nutno podotknout, že pro příznivce Hordy je toto pokračování dost ponuré...

13.01.2012 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Musím se přiznat, že jsem knížku napoprvé nedočetl. Ve vídeňské pasáži mě to celkem přestalo bavit. Ale když jsem se pak ke knize vrátil a Garp dospěl, tak už se o nudě nedalo mluvit. Příběh balancuje někde mezi groteskou a tragédií. P.S.: Takový Svět podle Bensenhavera bych si snad klidně i přečetl.

07.12.2011 4 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Knížka o nejrozporuplnější, ale s přehledem nejlepší postavě světa Warcraft. Ke konci je ale příběh zbytečně zhuštěný, aby obsáhl všechny události až po současný WoW. Asi se konečně dohrabu k dohrání kampaně ve W3. :-D

13.09.2011 4 z 5

Ledová sfinga Ledová sfinga Jules Verne

Pokus o pokračování či dokončení knihy o dobrodružstvích A. G. Pyma od E.A. Poea. Původní knihu, jejíž konec je opředen mnoha záhadami, se Verne pokouší narozdíl od mnohých autorů, literárních kritiků a odborníků vysvětlit vědecky.

30.03.2011 4 z 5

Naučte se investovat Naučte se investovat Daniel Gladiš

Je to taková příručka pro začínající investory psaná poměrně poutavě a hlavně srozumitelná i pro úplné laiky.

19.02.2011 3 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Mám kamarada, pro ktereho je tato kniha nejoblibenejsi od Vernea. Ac velky Verneuv fanda, musim rict, ze jsem se misty nudil. Kdyby mne o pulnoci vzbudili, tak bych bez problemu vyjmenoval 5 knih, ktere mne od nej bavily vic...

29.12.2010 3 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

Děj odsýpá rychleji než jsem čekal. Jsem fakt zvědavý, co na mě čeká v dalším díle.

11.11.2010 4 z 5

Tři španělské pikareskní romány Tři španělské pikareskní romány neznámý - neuveden

Život Lazarilla z Tormesu se čte hodně dobře. Je to vtipné a čtenář se nenudí. To už se ale nedá říct o dvou zbývajích románech. Zvláště pak Život a skutky Estebanilla Gonzáleze už je pořád na jedno brdo.

30.11.-0001 2 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Krátký román od mého oblíbeného autora. Na jeho nejlepší knížky se ale nechytá. V knize je také hodně znát tehdejší politická situace, což asi kromě Francouzů ocení málokdo.

30.11.-0001 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne