Lumine Lumine komentáře u knih

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tři.
Tři...
mno... tři proto, že kniha mě doopravdy začala bavit až po první třetině. Místy se mi to zdálo zdlouhavé a snad i trošku humpolácké. Jindy zase úplně nedotažené nedostatky, které mohou u čtenáře vyvolat zmatky.
A nepřesnosti. Pokud si potrpíte na nepřesnosti a věci, které si odporují, tak tady jich najdete dost.

Ale i tak. Nápad úžasný a nakonec mě knížka přeci jen vtrhla do tohoto světa. Ale! Nikdy. Už. Netvrďte. Že. Hunger. Games. Byly. Proti. Tomuhle. Procházka. Růžovým. Sadem.
Na HG to rozhodně nemá.

20.01.2015 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Wow, wow, wow. Tohle byla moje druhá knížka od D. Browna a musím říct, že jeho Inferno je proti tomuhle o moc menší.
Stále stejně nenávidím to, že když se stane něco velmi, velmi napínavého, tak najednou skočí jinam v příběhu. K jiné postavě. Neuvěřitelně mě to vytáčí, ale zároveň je to geniální.
Celá zápletka je úžasná. Susan i David mi jsou velmi sympatičtí a je lehké se s nimi vžít do příběhu.

A ten konec? Wow. :D Především poslední kapitola z mě vytlačila škodolibý smích.

14.01.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozmýšlela jsem mezi čtyřmi, nebo pěti hvězdami... ale nakonec pět.
Možná s odstupem, až nebudu mít nudli u nosu a tričko od slz půjdu a hodnocení změním. Nevím. Asi spíš ne.
Knížka je krásná. Příběh dojemný. Místy veselý, místy smutný... je jako aprílové počasí.

Ano. Vypravěčka smrt. Líbila se mi. Vlastně se mi líbila hodně. A to že vám vyspoiluje konec hned na začátku? Je to pravda a zároveň není. Je to, jakoby vám někdo řekl, že po dni přijde noc, ale už vám nepoví, co je to noc. Jak vypadá a jak probíhá. Zkrátka a dobře přečtěte si tu knížku. Stojí to za to.

TIP: Jakmile se dostanete ke konci knížky (přesněji k černé knížce *pochopíte, až tam budete*), tak si někde sežeňte krabici kapesníků (velkou) a radši to nechte až na doma (do postele, nejlépe o samotě).
Věřte mi... ten konec nechcete zažít ve veřejné dopravě, nebo když si čtete ve škole pod lavicí.

10.01.2015 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Supééér. *w*

Čtyři hvězdy a váhala jsem, za nedat rovnou pět. Děj je krásně svižný, poutavý a zábavný. Stále se něco děje a Tory si prostě zamilujete! Doopravdy. Je úžasná.
Celá zápletka je taková, že až půjdete spát, nebo budete přestupovat a z donucení na chvíli zavřete knihu, v hlavě se vám budou hučet otázky "Ale jak to že?", "Tak kdo to?" Pak je tu taky situace, kdy si bude stoprocentně jistí, že víte, jak to je a pak vám knížka vezme vítr z plachet.
Tákže můžu jen chválit a snad vytknout malou nedokonalost... počkat. Okey. Dělám si srandu. Jdu dát pět hvězdiček, protože tahle knížka si mě doopravdy získala.

05.01.2015 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Proti Jacindě o něco slabší odvar.

Tahle novela je spíše o citech a lásce a né až tak moc o kouzlech. Za celou knížku si Az vzpomněla na Jacindu vícekrát než Jacinda na Az za celou trilogii. Celou knížku jsem si spíše říkala "Stalo se to před, nebo po příběhu v trilogii?" a pak "Pokud se tohle stalo před, proč o tom neřekla Jacindě?"
Ale jinak je to pěkný příběh. Je milý a tak nějak roztomilý. Zase máme jiný pohled na život alá Drakie. Sice dávám jen tři hvězďulky, ale doporučuji. :) Oceňuji, že se dá číst i před nebo mezi díly trilogie, protože děj této knihy nic z trilogie neprozrazuje ani nenaznačuje.

28.12.2014 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Asi nejlepší díl série. Konec se mi líbil a zdálo se mi, že se všichni chovají tak nějak normálněji. :3 Jacinda nebyla zas až tak nerozhodná a šílená (v porovnání s předešlými díly) a děj byl celou dobu zajímavý.
SPOILER
Jen mě trochu zamrzelo, že nešli ještě hledat Liu a ostatní a nepomohli jim, když měli ty čipy. :( Možná další díl? :D Uvidíme.

28.12.2014 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Krása! Přečteno jedním dechem. Je to doopravdy neuvěřitelná knížka.
Je jiná a krásná a zábavná.

Netrpělivě budu vyhlížet další díl. *w*

23.12.2014 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

O moc lepší pokračování Drakie.
Knížka je napínavá a zábavná. :)

21.12.2014 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Jen tři hvězďulky.
Nápad velmi pěkný.
Provedení zajímavé ale... neustále tam omílá furt dokola ty samé vnitřní city na téma jo/ne, mučedník/sama sebou, volná/svázaná BOŽE! Ta holka je nerozhodnější než já v knihkupectví.
Jinak se mi to líbilo. :3 Smířila jsem se s tím, že některé odstavce jen přelétnu očima a knížka mě doopravdy vtrhla do svého světa. :3 Od 2/3 knížky už je poutavá, velmi zajímavá, akční, romantická, prostě všechno.

Těším se na další díly.

19.12.2014 3 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

O moc lepší než první díl! Konečně více akce, více věcí o cestování časem, více všechno.
20% cooler than first. :3
Konec byl... no... donutí vás to skákat po pokoji a říkat "Já - chci - další - díl!"

19.12.2014 4 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Krásný závěr této trilogie. :3
Myšlenka o chodu policejní stanice je sice trošku více než mimo a místy si budete říkat "To jako vážně?!" ale jinak je příběh pěkný a plný různých zvratů.

15.12.2014 4 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Možná mi trochu vadí ten nedotažený styl psaní, ale příběh je pěkný. :3

15.12.2014 3 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Ze začátku se rozjíždí možná až příliš pomalu a někdy je trochu zmatečná, ale konec je naprosto parádní. *w* Těším se na další díly a doufám, že se tam vysvětlí některé nejasnosti.
Je to pěkná odpočinková YA. Žádná hitovka, ale j zahození taky není.

08.12.2014 3 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Nopjosto šišlavá kžíšečka! Doporučuji!

Schválně to této dávce roztomilosti zkuste nešišlat. ._.

07.12.2014 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Doopravdy krásná kniha. Svižná, lehká a zábavná. :)

Moc se mi líbila.

07.12.2014 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Krásný roadtrip. :D Rozhodně doporučuji! :3

02.12.2014 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Čtyři hvězdičky. :) Knížky byla krásná, ale místy se trochu vlekla. :p :)

18.11.2014 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Wow. *w*

10.11.2014 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, která zahřeje u srdce.

03.11.2014 4 z 5