lukyli154 lukyli154 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Až mě to překvapilo, jak moc mě kniha bavila. :-) Zajímavý svět, který vás chytí a nepustí. Hned se vrhnu na pokračování.

20.08.2019 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Celá série mě neskutečně bavila. Super čtivo pro moje nervy. Nejvíce mě oslovily první tři díly. U Vzdej se mi mě mrzelo,že byl ten jejich vztah takovy "odbytý" a oproti Zůstaň se mnou i málo akční. Navždy s tebou mi pak přišlo uplně mimo. Jsem moc ráda,že jsem se pořád mohla potkávat s oblíbenými postavami a sledovat jejich další osud.

04.12.2016 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Wau. Nemohla jsem se odtrhnout. Trnula jsem hrůzou a fandila hlavní hrdince.

07.11.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Autorka nezklamala,opět parádní čtení od kterého je těžké se odtrhnout. Knížka co chytne za srdce.

27.12.2018 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Knížka se mi moc líbila. Taky by se mi líbilo zažít takovéhle cestování. Ti dva se prostě hledali až se našli, navzájem si pomáhali a láska si je našla. Nejsem puritán, ale ty popisy sexuálních scén tam nemusely být, trochu to narušovalo tu romantiku, A závěr. Čekala jsem, že se ještě něco musí pokazit. Bože, díky za epilog. PS: Přiznám se bez mučení, slza ukápla.

22.11.2014 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Bylo to zvláštní, ale tak nějak hezky zvláštní. Eleanor jsem často nemohla pochopit, ani jsem neporozuměla jejímu rozhodnutí ohledně Parka. A poslední věta v knížce??? To jako vážně! Chci vysvětlení.

13.12.2016 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

První díl se mi líbil více. U toho to dílu jsem měla problém se pořádně začíst, možná proto jsem se občas strácela v některých postávách, kdo je kdo a kde se tam, sakra, vzal. Taky mi přislo, že vztah hlavních protagonistů stojí hodně v pozadí a mluví se ponejvíc o politice. Z konce knihy mám obzvláště rozporuplné pocity. Byla jsem ráda, že tam byla Vilolet a Kaspar, ale bylo mi líto, jak to s nima teď vypadá...Je dost pravděpodobné, že další díl zas bude vyprávět "nová" hrdinka. Má to svůj smysl, ale já mám radši, když celou ságu vypráví jedna hlavní postava.

16.11.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělý román. Oproti Rozumu a citu nikde nejsou nudné pasáže a děj svižně ubíhá. Ironická a vtipná Líza je bezvadná a pan Darcy je prostě pan Darcy . Ach. :-)

22.06.2012 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knížka mě moc mile překvapila, jak hodně byla čtivá a bavila mě. Prostředí bylo velice zajímavé, postavy sympatické. Celková atmosféra byla úžasná.

08.02.2022 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Tak tohle byl hodně silný příběh. Že začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla a zvykla si na autorčin styl. Ale vše pak dávalo smysl. Hodně silný příběh, který se postupně odkrýval. Příběh s přidanou hodnotou. ♥️

17.01.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Collene umí. Vždy píše o zajímavém tématu (problému). Akorát tentokrát jsem měla drobet problém vcítit se do hlavní hrdinky. Nejlepší postavou pro mě byl Sagan.

25.07.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Musím říct, že fakt dobrý :-) A to mám srovnání s Nedej se! a Probuzení Simona Spiera. Vyslala bych knížku do světa, protože podle mě by slavila úspěch. Kit je boží, Daniela jsem tolik nemusela, ale díky jeho povaze vynikla ta Kitova. Knihu bych ukončila bez epilogu, i když chápu, že je to odkaz na slohovou práci, Kde se vidím za pět let. :-) Přeji všem příjemné počtení.

03.01.2019 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Mně se to líbilo. Sice další upíří téma, ale originálně zpracované. Konečně jsem upíři představeni jako bad gayové, což skutečně jsou - zabíjí lidi, pro jejich krev i pro zábavu a tesáky používají i při milotných hrátkách ;-) Těším se na další díl a budu Violet a Kasparovi držet palce :-)

22.10.2013 5 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Mně se to líbilo. Je to netradiční. Opravdu je to další fantasy a napsat něco odlišného je těžké, ale myslím, že se to autorce podařilo, protože v některých ohledech je to odlišné než jiné knihy. Tématika krve je sice místy až nechutná, ale ten nápad je dobrý a dá se z něj dost vytěžit. Ani hrdinové nejsou tak typičtí a v některých momentech víte, že takhle by asi reagovali v reálném světě. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat dál. Snad to bude mít logiku a nebude to postrádat nápad.

27.08.2013 4 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Věděla jsem, že ta knížka bude dobrá, ale že až takhle...wau. Silný příběh tří sourozenců, kterým po celou dobu fandíte. Neskutečně čtivé, stránky mi mizeli před očima. Silné, dojemné.

27.07.2021 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Ze začátku mi trvalo se zorientovat, kdo je kdo,ale to je asi jediné mínus. Kniha se velice dobře četla, děj byl zajímavý. A čekal nás i wtf moment na konci. ????

14.10.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Úžasná knížka,nejen pro rodiče,ale pro všechny,co mají rádi děti...

17.02.2020 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Na to,že to není můj žánr se mi kniha četla moc dobře a bylo fajn prožít s hrdiny jejich dobrodružství.

08.11.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížka se suprově četla a je fajn vidět selekci i z druhé strany, s hrdinkou odlišnou od té první. Trochu mě zaskočilo, že nás čeká zřejmě další dvojdílné pokračování. Ale nakonec si říkám proč ne. Série Selekce mě baví a ráda se v prostředí Illey zdržím.

12.02.2017 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První jsem viděla film. Dost mě překvapilo,že se filmový tvůrci knižní předlohy téměř nedrželi. Děj knihy je podle mě mnohem zajímavější a záživnější. Akorát postava Thomase mi byla ve filmu sympatičtější. Sotva jsem dočetla, hned jsem se pustila do druhého dílu.

14.07.2016 5 z 5