Lukáš987 Lukáš987 komentáře u knih

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Kniha je super thrillerovou jízdou a nelze přestat číst dokud se všechno nevyřeší a nedostanete se na její poslední stránku (ta je rozhodně originální). Super napětí na každé stránce.

19.07.2020 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Ke knize jsem se dostal náhodou a velmi překvapující kniha. Přečteno jedním dechem, s každou další kapitolou chcete číst víc a víc. S každým dalším řádkem jdete po boku hlavní hrdinky. Dojdete až na konec?? Budete muset ;)

09.06.2020 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Rusalky a žínky, které se živí jako šlapky. Navíc šlapky, které se vám promění v koho si přejete, tedy jen s malým háčkem a to tím, že se platí krví.. Dohledem nad kur.. pardon vílami, rusalkami a žínkami je pověřeno speciální oddělení ve kterém slouží D. Stolbenk. A zrovna Stolbenkovi je přiřazen případ mrtvé víly ve chvíli kdy se mu totálně podělal život. Může se mu podělat ještě víc? Může.
Přesně tento tip fantasy literatury můžete hodit mezi horory, thrillery a krimi. Mně to teda sedne abych rozsekl žánry. První setkání s autorkou bylo v Legii, kterou jsem se pořádně namlsal. Musel jsem tedy pořídit i její sólo dráhu. Tady jede po vlastní fantasy ose a to vůbec neubírá na čtivosti. Vždy když natáhnete prsty na stránku s odhalením odpovědí. Odpovědi jsou o chlup dál. Do zhruba poloviny knihy to byl takový průměr a pak se to začíná zvedat. Postupný vývoj děje, propletenost a netradiční noir krimi z jiného soudku.

23.05.2024 4 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Strach je silná emoce, dokáže zhmotňovat i největší noční můry. A příšerám, o nichž si myslíme, že jsou blízko, je lepší nevěnovat pozornost. Pak totiž odejdou...Musí odejít, protože je nekrmíme svým strachem. Strach vás zbrzdí a ochromí a rozhodně nikam neposune..
Buch...Buch...Buch...
Trojí zabouchání nevěstí nic dobrého...Tato kniha je jako břečťan, který vám vrůstá pomalu pod kůži a pomalu se rozrůstá v těle. S každou kapitolou víc a víc, dokud vás úplně nepohltí. Po dočtení příběhu z vás ten břečťan opadne... Jen ne zcela, něco ve vás zůstane. To co se zdá být fiktivním příběhem inspirovaným skutečnými událostmi, nemusí být vždy fiktivní protože člověk je vždy člověk a člověkem zůstává. A my jako lidé jsme toho co se v příběhu odehrává schopni. A právě to dělá příběh příběhem.
Náhodně jsem tuto knihu objevil a díky za to, veliké díky za to.
Jarmila Stráníková je velkým překvapením a pevně doufám, že bude takhle pokračovat. Skvěle napsaný příběh doplněný parádními ilustracemi a ten konec...Na ten si počkejte

12.04.2024 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Také znáte ten pocit když natáhnete ruku, dotknete se knihy a v tom okamžiku to někde ve vašem nitru udělá cvak, jako když sklapne past. Zmocní se vás temné tušení, že tím dotekem začalo něco neovladatelného, co se právě dalo do pohybu. Fantazie u knih nemá hranic, je odevšad stejně daleko, nebo stejně blízko.
Jsou lidé, kteří se nemohou dostat do Fantázie to jsou lidé kterým se říká Nečtenáři, a jsou lidé kteří se do Fantázie mohou dostat a Fantázie je pohltí, ti kteří si neuvědomí kde jsou, a jsou lidé kteří se dokážou vrátit zpět do našeho světa a chránit tyto dva světy a to jsme my... Knihomolové, Knihožrouti ti kteří uzdravují oba světy. Neváhejte, nečekejte a pusťte se do světa Fantazie..

Film jsem viděl xkrát a lituji, že se mi kniha dostala do ruky až teď, protože ta cesta do Fantázie je opravdu kouzelným nekonečným příběhem. Nedivím se, že byl autor této knihy zděšen, když viděl filmařskou práci, která končí Bastiánovým příchodem do Fantázie. Viděl totiž scény které odporují poselství jeho hrdiny.

10.04.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tady není co dodat, prvně viděn film a to bylo něco neskutečného. Až teď se ke mě dostala jeho knižní předloha a musím říct, že film se jí hodně držel. Vyprávění, pocity hlavních hrdinů jako bych tam byl. Tohle má kniha udělat, vtáhnout do děje, pohltit vás. Tady to je na 100%

12.02.2023 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

(SPOILER) Pekelný lovec démonů Filip Aksamit a jeho sestra demonobijka River . Pouštějí se spolu do svérázného honu na Belzebuba, Asmodea, Lucifera, Baala a další temné bytosti. V cestě jim stojí všechny pekelné bytosti a matička která je tak trochu démonická rajda. Naparáďená démonická jízda Prahou v podání Františka Kotlety kterou si nesmíte nechat ujít. Třeba taková jízda na skateboardu po Andělu a v Albertu...to nemělo chybu ... A tahle pekelná jízda není zdaleka u konce..
Kniha dle mého gusta

19.01.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců. Po třech knihách ze série Legie, kterou jsem si hned oblíbil ( zítra doputuje zbytek série) se ke mě dostala tato kniha. Sudetenland je příběh novináře který se zaplete do vraždy bývalého inspektora gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy i dávná tajemství.
Vítejte v Československu na počátku devadesátých let, které je jiné než si pamatujete.
První co zaujme je a to jsem ještě neviděl oddělení kapitol. Za mě perfektní nápad.
Příběh super, akce fajne a postavy si oblíbíte. Pevně doufám, že v tomto stylu bude autor pokračovat, protože krimi/Thriller je moje oblíbená četba. Co překvapilo je zmíňka o skupině Telex ( z mého města) v novinovém článku.

18.10.2023 5 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Joo tak u tohoto jsem se pobavil, klidně bych to viděl na více příběhů . Super rodinka se vším všudy a parádní výběr jmen

08.06.2022 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

O něco lepší než Maminčin mazánek, čtivé, strhující, s hlavní hrdinkou jdete spolu za vyřešením případů. Když už si myslíte kdo za tím vším je, tak........
Další v řadě mám Lháři, lháři tak jsem zvědav. Doufám, že bude autorka i nadále pokračovat v tomto duchu.

27.06.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pro mě tento díl těsně vítězí nad prvním, příběh hodně čtivý a napětí stále graduje a konec překvapí (něco jsem čekal, něco ne).Duchařiny mám rád, za mě sázka na jistotu a knihu doporučuji.

19.06.2020 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Po Bestii jsem se dostal k této knize. 18+ jak už obálka knihy upozorňuje je určitě dobré vědět. Kniha se čte pěkně svižně, jedním dechem a nenechá vás ji odložit. Prostě musíte číst. Očekával brutalitu, nevybíravý slovník a hutné popisy násilí - tohle prostě do slasher/splatter hororu patří a autor to splňuje na jedničku. Za mě spokojenost.K maximální spokojenosti bych něco vynechal (Trishino tajemství) i když to ke konci knihy svůj efekt... Doufám, že autor bude pokračovat a i u nás vyjdou jeho další knihy.

05.06.2020 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

No wau. Více takových knih jako je tahle.. Věřit, či nevěřit to je na Vás. Kniha vtáhne do děje a to takovým způsobem, že nedokážete přestat číst. Velice povedené. Popisování Warrenových příběhů je luxusní. Při rozmlouvání s duchy pěkně naskakuje husí kůže :)

01.06.2020 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Člověk si občas myslí, že ví, co přijde dál. Jde o stránky, jež se zdají předvídatelné, stejné. Chvíle, kdy jsou další stránky stejně jasné jako ty poslední a vy čtěte s jistotou, že před sebou nemáte nic nečekaného. Čtěte bez obav dál ... Jenže... J.D. udělá wau. A těchto 638 stránek do sebe zapadá jako puzzle.
Znáte ten pocit když si roztřídíte jednotlivé kousky, jimiž jsou tady kapitoly. Pak je pomalu dáváte dohromady. Pak si roztřídíte tvary to jsou naši hrdinové a celé to do sebe zapadne.
Tento příběh na pomezí hororu a thrilleru vás nenechá chladnými, obzvláště druhá polovina, která vám přitluče oči ke knize. J.D. umí upoutat čtenářovu zvědavost a pozornost. A tohle byla opět pecka.
A navíc ještě...(to už si přečtěte sami)

02.04.2024 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Super čtení, ač na sci-fi moc nejsem tohle mě pohltilo. Taková drsnější, krvavější verze červeného trpaslíka. Barva a hláškami, přestřelkami a budujícím příběhem. První Kotletovina a já jsem spokojen.

24.09.2023 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Doufal jsem v druhý díl a těšil se na něj. Další příběh Niemanse a další případ. Pierrova postava se rozvíjí, příběh nedá odpočinout. Super popsaný děj, který dodává příběhu tu správnou šťávu. Další z autorů který bude v mě oblibě.

27.08.2023 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Moje první kniha v ICH formě. Pár stránek trvalo než jsem si zvykl. Pokud máte rádi Colomba, Dextera, svérázné vyšetřování případu ????, nějakou tu krev a komplikovaný případ, je tato kniha u pro vás. Dej hltáte každou stránkou a potřebujete vědět víc. Na pachatele jsem přišel dříve než konzultant. Za mě pěkná thrilerová jízda a knihu doporučuji. Těším se na další díl.

25.01.2021 5 z 5

Bourneova totožnost Bourneova totožnost Robert Ludlum

Prvně jsem viděl film a říkám si joo dobrý . Včera jsem dočetl knihu a říkám si: " To pro film použili jen 3 stránky z knihy?? Jaká škoda" V knize se dozvídáte to samé co hlavní hrdina. Jste ve světě tajných operací, tajných agentů, pastí a akce. Za mě super zážitek.

11.08.2020 4 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Za mě super kniha, čtivá a napínavá (řekl bych lepší jak film) - Ve filmu je použito jen nepatrné množství knihy - což je škoda. Možná se vám bude zdát, že je tam moc náboženství, ale to k tomuhle tématu prostě patří. Protože jestli tady něco je, tak nám to Sarchie alespoň trochu přibližuje a vysvětluje. Pokud tuto knihu přečtete, rozhodně doporučuji i knihu Démonologové (Ed a Lorraine Warrenovi) o kterých se v této knize Sarchie hodně zmiňuje..

26.05.2020 5 z 5

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Je jeden život využijte ho co nejlíp .
Ďáblův potok velká sklenice od okurek co do ní dáte kameny a myslíte si že je plná... "Jste na omylu Staré lži nahoře, nová láska dole. Tvá vůle a staré zvyky jedno jsou" . Doplníte ji menšíma kamenama a stále si myslíte, že je plná? Zase jste na omylu... " kniha doprovázená super výběrem hudby, temnoty a děsu" protože do té sklenice se ještě vejde štěrk a takto si s vámi hraje Keislingova kniha... Stále si myslíte, že sklenice plná? Zase omyl protože se tam vejde ještě písek. Rozvláčné popisy a střídání dějů (je tady vidět inspirace Kingem) vás pošle do městečka Stauford v Kentucky ve kterém vám nebude moc dobře a to opravdu.

15.02.2024 4 z 5