LucYfer666 LucYfer666 komentáře u knih

Tma Tma Jozef Karika

Tak tohle se Karikovi mimořádně povedlo. Minimalistické, napínavé, drsné, úderné protože krátké. Divím se nižšímu hodnocení. Za mě je to zatím nejlepší kniha, co jsem od Kariky četl.

17.02.2024 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četl a koupil. Teď se k ní vrátil. A zápletka i postavy mi přijdou uvěřitelné a popisy psychiky bravurní. Kniha je neprávem trochu opomíjená. Možná pro to, že nesedne každému. Za mě je to ale jedna z nejlepších survival knih vůbec.

06.05.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha je velmi podobná Strachu od Jozefa Kariky. Jen ty slovní obraty a skvěle popsané vypjaté momenty tu jdou kvůli rozvláčnosti popisů trochu do pozadí. Hlavně první polovina je na můj vkus zbytečně zdlouhavá. Konec je naopak celkem jízda.

19.03.2024 4 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Trochu taková rychlokvaška, zcela určitě by si hororové části zasloužily pořádně rozepsat. Na druhou stranu příběh dětí je sakra znepokojivý, že by obstál i samostatně.

Everville Everville Clive Barker

Očekávání byla vysoká, o to víc jsem se bál, že budu zklamán. Nestalo se tak. Everville je výjimečnou ukázkou, kdy druhý díl nejen že dosahuje kvalit prvního, ale ještě ho trošku předčí. Další příběh otevírá další možnosti hezky nastíněné už jedničkou, nechybí ani staré známé postavy (aspoň chvíli), správné erotické dusno a TA atmosféra. Takovou v jiných knihách nenajdete. Navíc všechno do sebe více či méně výrazně zapadá (ne, opravdu nejde o oddechovou knihu, ikdyž si při čtení můžete jako ve snu připadat). Pokud bude ještě dotřetice pokračování, sem s ním!

15.11.2022 5 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Tahle kniha má jedinou chybu, že nevyšla v zahraničí. Byla by z toho bomba. Jsem hodně zvědav, kam až se Kristina Haidingerová posune dál v budoucnosti.

11.10.2022 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Skvělá kniha. Všechny povídky mě dokázaly něčím zaujmout, i ty od těch autorů, které jsem doteď neznal. Tuto knihu společně s Opičí tlapkou řadím mezi nejlepší hororové sbírky vůbec.

28.07.2022 5 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Tady je Barkerova imaginace fakt řádně temná. Postavy jsou sympatické, děj má spád a napětí. Na některé nápady se nedá zapomenout, nebo si neříct, jak by asi vypadaly zfilmované? Určitě jdu do druhého dílu.

24.05.2022 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Najde se tu pár slabších nebo míň uvěřitelných míst, ale celkově jde o strhující knihu s hodně povedenou atmosférou. Jen kdyby jich bylo víc takových.

31.01.2022 5 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Podobně jak píše dole Johny van M., ta fantazie dostala zabrat. Ale mě se to líbilo. Vzniknul mi z toho takový mix představ ovlivněných filmem. Bylo fajn vidět odhalenou prapůvodní kostru a mít víc možností imaginace. Taky některé pasáže a postavy jsou oproti filmu jinak, což bylo zajímavé.

31.01.2022 5 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Tak jsem si ji přečetl znovu, viděl jsem i oba filmy, a kniha jednoznačně vede. Pokaždé je na ní co objevovat. Už teď je jasné, že jde pro mě o nejlepší hororovou knihu, ke které se budu ještě vracet. Škoda, že není víc takových.

28.02.2018 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Hodně drsné dílko! Jednu výtku bych přece měl, není to horor, ale psychologický thriller. A přišlo mi, že se některé scény často opakují. Jinak ale určitě doporučuji.

29.09.2022 4 z 5

Jihočeský horor Jihočeský horor * antologie

Některé povídky jsou úplně skvělé, jiné bohužel ne. Hlavně jsem nečekal u takové knížky tolik chyb?

24.07.2022 3 z 5

Temnota nepomíjí Temnota nepomíjí Arthur Machen

Delikátní věc. Nechápu, že jsem se k autorovi nedostal dřív. Navíc zpracování a ilustrace, tady je pět hvězd málo.

Smršť Smršť Jozef Karika

Líbilo se mi rozhodně víc než Trhlina. Příběh je napínavější a uvěřitelnější, lepší mi přišla i psychologie postav.

04.01.2024 5 z 5

Pravá bluesová kočka Pravá bluesová kočka Dominik Fiala

Tahle kniha je hodně zvláštní. Není to horror, jako spíš taková balada.Spousta podnětů k zamyšlení. Čtení vyžaduje čas a trpělivost, ale mně to stálo za to.

21.12.2023 4 z 5

Richardovy živé hračky Richardovy živé hračky Kristina Haidingerová

Bylo to napsané v době, kdy tohle "téma" nebylo ještě tak profláklé. Četl jsem to hlavně ze zvědavosti, protože mi sedí autorčin styl. Karty jsou rozdávané pomalu, ale spíš než o erotické hrátky jde o to, kdo je větší lhář a sráč nebo feťák. Označení thriller je nejspíš kvůli nakladatelství, ale i tak jsem se nenudil. Hvězdu ubírám za to, že určité erotiky bych skutečně ubral a jiné klidně přidal.

20.12.2023 4 z 5

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Další autor, který se nelekl ohrané klasiky a nebál se ji nakopnout a udělat po svém. Pavel Bartáček vytvořil zajímavou atmosféru a nebál se nechat vlkodlaky pořádně řádit. Mám ale dojem, že kniha neprošla snad žádnou závěrečnou úpravou. I když je pod ní podepsané jak nakladatelství Goldendog, tak ještě hororcon, připadá mi spíš jako samonáklad, což knize ubírá.

15.11.2022 4 z 5

Ta, co jde první Ta, co jde první Livia Llewellyn

Skvěle napsaná hrdinka! Mnohem lepší než v Trávě, ale také tomu ještě něco chybělo.

26.08.2022 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

První kniha (vůbec), kterou jsem přečetl dvakrát.