LucyDvorska LucyDvorska komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ze začátku jsem do knihy nemohla vůbec začít, když jsem ji četla poprvé, ale nevzdala jsem to, jelikož jsem příběh znala ve filmové verzi a tu miluji, tak jsem knihu neodložila a četla dál. Příběh vůbec nezklamal, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Dnes mám tuto knihu snad po desáté přečtenou a ve své knihovničce. Ráda se k ní vracím. Za panem Darcym obzvláště. Krásný román, skvěle napsané a mohu jen doporučit. Pokud se vám kniha ze začátku nebude líbit, jako mne poprvé, a bude ji chtít odložit a nedočíst, nedělejte to! Opravdu vás mile překvapí.

09.12.2017 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Úžasná kniha, kterou jsem přečtla pravdu jedním dechem. Určitě se to v dnešní době nedá zařadit mezi horory, ale v době kdy byla kniha vydána, tak mohla i působit. Má to skvělý příběh, úžasně napsané a hlavně neskutečně čtivé. Za mě 5 hvězdiček, protože si to ta kniha zaslouží! :)

19.10.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která má hodně co do sebe. Každým čtením ji člověk vnímá jinak. Každým věkem ji vnímá jinak a prostě vidíme jen srdcem. Je na každém z nás, jak vidíme svět, ale důležité je, vidět jej srdcem.

Ženitba Ženitba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Taková "honba" za nevěstou. Vtipná zajímavá hra. Je čtivá a děj utíká, jak má.

03.01.2018 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Při čtení této knihy se mi místy až tajil dech. Kniha byla napínavá a děsivá. Jelikož jsem druhou polovinu knihy až dokonce četla sama doma a dočetla ji v půl osmé večer, měla jsem až hrůzu. Upřímně jsem byla ráda, že konečně doma někdo je. Kniha je výborně napsaná a určitě doporučuji, jen ji možná nečtěte sami a večer, pokud jste paranoidní.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásná kniha. Prostředí zátoky s velrybami a delfíny je úžasný nápad. Krásně se to četlo a konec mne naprosto dojal. Dlouho se mi nestalo, že by mi při čtení nějaké knihy ukápla ta slzička. No jsem prostě romantička srdcem i duší, takže mne to opravdu dojalo. Dávám 5 hvězd :)

18.01.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásná knížka. Ačkoliv je brána jako pohádka, má co do sebe i pro starší. Nejprve jsem viděla film a líbil se mi, tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. Byla jsem mile překvapena. Film je opravdu podle knihy, což se moc nestává. Příští Vánoce opět nesmí nesmí chybět!

03.01.2018 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Neskutečné, nádherné, úžasné. Krásný milostný příběh. Knihu musím mít ve své knihovničce určitě, ráda ji bud číst pořád dokola, asi jako "Pýchu a Předsudek," kterou čtu ráda a hodně. Román podle mého gusta, skvěle napsané, co víc dodat?

02.12.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dojemná kniha o ztracené lásce. Po dlouhé době jsem si přečetla opět román a to právě tento. Moc jsem od toho neočekávala, ale do děje jsem se vžila a úplně mne pohltil. I přesto, že romány moc nečtu, díky této knize nejspíš opět začnu.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Česká klasika, kterou si velmi ráda přečtu vždy jednou do roka a to přesně na 1. Máje. Už se z toho stala taková má tradice. A rok od roku knihu vnímám jinak.

24.08.2017 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Další díl opět nezklamal, plno akce a napětí. Nástroje smrti považuji za jednou z mých oblíbených serií, kterou mohu číst pořád dokola a bude mne pořád bavit! :)

14.04.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města - první kniha po pár letech, která mě absolutně vůbec nebavila. Možná jsem náročnější nevím, ale děj knihy mne zklamal. Čekala jsem nějaké velké "BUM," po Hvězdách, které se mi opravdu líbili, a ono tohle. Kluk se zamiluje do holky, ta chodí s hajzlem, který jí podvede, tak se na něj naštve a zneužije chudáka kamaráda ve "friendzónu," se kterým se mu pomstí. Druhý den zmizí a on jí hledat, jen proto aby mu nakonec řekla, že odchází. Zkrácený děj celé knihy ve dvou větách. Prostě za mě 2 hvězdy ...

25.01.2017 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tuto knihu zná snad každý. Je to jeden z nejznámějších milostných a tragických příběhů, který byl a je inspirací pro mnohé režisér a spisovatele.

04.11.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Celou sérii čtu již po třetí, po čtvrté. Nyní jsem se rozhodla, zvýrazňovat si dobré, vtipné scény. Skoro mi nestačili papírky, kolik tam je těch založených částí. Knihu i celou sérii doporučuji všem, co mají rádi trochu akce, fantazie, romantiky, ironie a vtipů.

13.01.2017 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Skvělá kniha, čtivé verše, poutavý příběh. Další kniha k maturitě a neskutečně mě překvapila. Chystám se ji koupit so mé knihovničky a ráda si ji přečtu znova. Je to taková jednohubka před obědem. Mohu vřele doporučit! :)

28.11.2017 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Trošku zamotaný příběh, chce to mít klid na čtení a hlavně se soustředit. Jinak je kniha zajímavá a v tiché místnosti, kde se na knihu můžete soustředit, i čtivá. Čtena jako povinná kniha k maturitě, ale časem si ji ráda přečtu znovu.

28.11.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zase opět další výborná detektivka od tohoto manželského páru. Nechybí tomu vůbec nic. Kniha je napínavá, čtivá, dokáže čtenáře vtáhnout do děje, má skvělou zápletku i rozuzlení a celkem nečekaný konec. Těším se až si přečtu další díly! :)

Stalker Stalker Lars Kepler

Má první kniha od L. Keplera. Nevím proč, ale prostě knihy od Keplera mi sedí mnohem více než od Kinga. Kniha je čtivá, napínavá, občas (možná víc než občas) i taková tajemná, strašidelná. Lepší detektivku než je Stalker jsem zatím nečetla. Knihu jsem měla měla tří dnů přečtenou. Byla jsem napjatá jako struna, jak to dopadne. Kdo by to byl řekl, konec je neuvěřitelný. Knihu mám již také koupenou a těším se na další příběhy s J. Linnou!

28.10.2017 5 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Má první kniha od F. Niedla a byla velmi napínavá i zábavná. Četla se skoro sama až na občas vynechání uvozovek či čárek ve větě. Proto jsem se občas ztrácela v tom, kde začíná či končí přímá řeč. Netuším proč, ale jsem na toto docela háklivá. Pokud se to objeví jednou nebo dvakrát, beru, jen jsem si toho v této knize všimla víckrát . Proto jsem musela strhnout jednu hvězdu, . Jinak se mi kniha líbila.

24.09.2017 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Proč to nemůže ještě pokračovat ... Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne s Izzy a Simonem, kdo by to taky nechtěl vědět, že ano. Nejvíce mne dojalo snad setkání Bratra Zachariáše nebo-li Jema a Tessy. Skvělá serii a mohu ji doporučit každému, kdo má rád vymyšlené světy spojené s tím naším.

14.04.2017 5 z 5