LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

První chyba První chyba Sandie Jones

Thrillery miluji a tento mi velmi sedl! Ano, konec byl sice ohraný (v těchto knihách jako by to už byla norma), ale jinak jsem si čtení hrozně užila - zvraty s manželem apod. Řekla bych vyloženě psycho thriller jako dělaný pro ženy :). Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny. Určitě si od autorky přečtu její další knihy, dooručuji.

05.02.2022 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Musím říci, že na knihu jsem byla velmi natěšena, ale po přečtení z ní nejsem vyloženě paf. Možná jsem měla větší očekávání, chvílemi mi kniha jako kdyby připomínala jiné thrillery. Osobně bych možná příběh trochu zkrátila.
Ovšem, kladně hodnotím postavy a jejich vykreslení, to autorka zachytila dobře. A stejně tak i atmosféru a prostředí. A jako malý hezký bonus jsou na začátku každé kapitoly citáty od hlavní postavy - spisovatelky :).
Líbí se mi motiv závisti a žárlivosti a co vše to může způsobit a ovlivnit :).

16.06.2021 4 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Věděla jsem do čeho jdu, alespoň jsem si to myslela, ale knížka mě mile překvapila. Měla v sobě něco víc než jen pouhý sladký příběh bez nějakého vážnějšího tématu.
Líbily se mi určité pasáže plné pošťuchování, stejně jako pasáže smutných vzpomínek.
Jen je škoda, že mě knížka úplně tak moc nelákala, protože jsem ji četla od začátku října, možná na ni jen nebyl pořádně čas, abych se jí věnovala. Postavy byly sympatické. Obálka mi přijde vyloženě sladká. Zkrátka, ač možná chvílemi naivní příběh, tak na odreagování je povedený. Doporučuji.

15.10.2020 4 z 5

Co říct, ani pořádně nevím jak knížku ohodnotit. Určitě obdivuji autorku co vše zvládla a s čím se poprala. Rozhodně by se o takových věcech mělo mluvit.
Knížka není jen o anorexii, je o všem, o životě. Velmi smutná. Zajímal by mě pořádný konec, nějaké dovršení jak to bylo dál. Knížka je útlá a myslím si, že přečtení člověka nezabije.
Zkrátka, velmi neotřelý příběh, o to smutnější je, že je ze života.
Alespoň si člověk uvědomí, jak se má dobře a že nemusí takové věci prožívat.

04.08.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Na knížku jsem se hrozně moc těšila od té doby co vyšla, takže jsem se do ní pustila s chutí. Ovšem začátek mi po chvíli přišel táhlý a dlouhý, takže jsem knihu skoro na tři týdny odložila a ke knize se vrátila až teď a nelituji.
Po té co se akce rozjela nemám slov. Některé části byly opravdu syrové. Některé bych naopak trochu ořízla. Moc se mi líbily různé zápletky a postavy. Nedalo se od knihy odtrhnout. Silný příběh a líbí se mi pointa, o co autorce šlo...Konec mě dojal.
Jedním slovem DOPORUČUJI!

29.06.2020 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knížka se četla dobře, ale nijak mě nenadchla.

25.05.2019 4 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Knížka se mi líbila, jako oddechovka fajn. Zasmála jsem se u ní, jen mi občas přišly některé části zbytečně zdlouhavé.

05.05.2019 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Obě knihy se mi líbily. Patří k mým oblíbeným z povinné četby.
Líbí se mi u Máje způsob vyjadřování.

03.05.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

K závěrečnému dílu jsem se dostala asi až po roce a vůbec ničemu to nevadilo. Některé věci tam bylo moc hezky nenásilně připomenuty.
Na této sérii se mi líbí jak je popsaná atmosféra prostředí, okolí (léta apod.)
Za mě spokojenost, s klidnou duší jsem knihu dočetla, závěr mi přišel tak akorát.
Doporučuji :-)

16.03.2019 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

O životě K. H. Borovského jsem při četbě nevěděla tolik informací, takže kniha k tomu byla dobrá, zase mi nějaké věci přiblížila. Možná mohla být i delší, nezlobila bych se.

12.01.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihy jsem se dost obávala, ale jelikož je to povinná četba, tak jsem se přemohla a dobré. Nakonec jsem se i zasmála, začátek mi přišel nadějný. Jen se mi někdy zdálo něco zamotané, konec dobrý, takže spokojenost.
Chválím krátkost knihy :-)

04.01.2019 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Super knížka od začátku až do konce! Je oproti všem knížkám v YA žánru tak jiná. Hned od začátku mi byla Desítka sympatická. A Archerovi a Killianovi dopisy na začátku byly skvělé a Bow, to je kapitola sama o sobě :-D. Knížka má hezké poslání a ty citáty jsou také moc krásné, skvěle se ke knížce hodí.
Jen mě u konce rozhodila jistá část (nechci spoilerovat). Každopádně se moc těším na pokračování, tato série má dost dobře našlápnuto.

05.05.2018 5 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Moc hezké zakončení série. Konec trošku dojemný. Oproti prvnímu dílu byl zde znát pokrok. Blair a Rush mi přišli vyspělejší. Postavy jako Grant a Woods, Bethy a Jace byly v této knize (sérii) prostě super :-).
Ráda si přečtu i ostatní díly v angličtině.

21.03.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Knížka je spíše oddechovka. Nenáročný děj.

19.03.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Fantastické pokračování! Postavy a děj zkrátka vše se opět posunulo někam výš. Rozhodně mezi prvními díly je zde pokrok znát. Začátek byl opět skvělý a i to, jak se vše začalo stupňovat. Lorcan s Elide byli zajímavé postavy a v knize se mi líbily. Manon jsem si zde asi nejvíce oblíbila. Konec byl neuvěřitelná nálož a to, co se stalo...Nemám slov..Snad jen, že vše dopadne dobře a my se brzy dočkáme dalšího dílu.
P.S.: Aelin a ostatní do toho ! :-)

01.03.2018 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Jedna z mála knih, která je krásně napsaná s andělskou tématikou :-).

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl nezklamal. Autorky si opět udržely laťku. Moc Reedovi a Elle fandím. Líbí se mi jak se k sobě rodina začala chovat. Ale ten konec ? Snad horší než u prvního dílu, vyrazil mi dech. Potřebuju třetí díl, jsem zvědavá jak autorky zakončí sérii. Opět platí citát: ,,Tihle Royalové Vás zničí." :-)

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Na knihu jsem se strašně těšila a také bylo na co. Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale poté se to rozjelo a to byl nářez :-). A ten konec ? Nemám slov, co dodat. ,,Tihle Royalové Vás zničí." :-)

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Na knihu jsem byla moc zajímavá a nezklamala. Dokonalý thriller. Velice zajímavé téma. Děj byl psán svižně. A pohledy více postav byly zajímavé (sice by stačilo méně postav- pro přehled). Bylo zde vidět, jak jsou lidé snadno ovlivnitelní. Doufám, že k tomuto nedojde.

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha je krásně napsaná. Téma hezky zpracované :-).
Přečteno za jeden den.