LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Než jsem si knihu koupila, tak jsem na ni nečetla moc dobré recenze. Proto jsem měla trochu obavy, ale byly zbytečné. Jsem z knížky nadšená, styl psaní mi sedl, přímo vyhovoval, stejně tak jako gradování příběhu. Za mě vynikající knížka, doporučuji a troufám si říct, že tato kniha zaženhala mou začínající čtecí krizi.

08.07.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Na knížku jsem se těšila strašně moc dlouho a dala mi přesně to, na co jsem se těšila.
Krásná kniha ve které si každý najde to svoje, nebo kus sebe? Určitě chytne za srdce v jakékoli fázi, etapě života.
Tyto řádky se mi četly s radostí a lehkostí, nemohla jsem se jí namlsat, odpočinula jsem si u ní, moc povedené dílo moderní poezie. Doporučuji :-)

24.02.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Na knížku jsem se strašně těšila. Chvílemi nevím co si o ní myslet. Asi měla malé chybičky, ale jinak zpracování bylo dobré a konec byl naprosto super (vyhovující ve prospěch všech).
Určitě to nebyla moje poslední knížka od této autorky :-).

21.07.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je plná napětí. Konec velice podařený až do poslední stránky!

13.01.2018 5 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a musím říci, že mě nezklamala. Bylo to takové milé zakončení série, které zahřeje u srdce a vy se znovu setkáte s oblíbenými postavami. Doporučuji.

23.01.2024 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Kniha se mi líbila. Nebyl to vyloženě ten případ, že by mě ihned zvedla ze židle a já šla žít jinak, ale vedla k zamyšlení. To určitě ano. Ovšem je to velmi smutný a hluboký příběh, který má co předat.

01.04.2022 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a jsem si jistá, že bez výkladu bych všemu nerozuměla. Některé básně na mě byly těžšího rázu.
Líbí se mi zde jazykové prostředky, těmi se to opravdu jen hemží. I když možná o trochu u mne vede Rimbaud s jeho opilým korábem.
Tato poezie není špatná, doporučuji.

29.12.2021 3 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Panejo, nemám slov! Knížka mě dostala. Tak moc krásně, ale zároveň bolestně a citlivě napsaná.
Nejde o nějakou prvoplánovanou oddechovku, ale o knihu, která ukazuje na to, co je v životě skutečně důležité.
Doporučuji všem, to se musí přečíst.

12.07.2021 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Milý útlý komiks o lásce a o všem co k ní patří, ať už jde o starosti nebo radosti.
Čte se velmi rychle, mohla by mít více stran.
Obrázky zlepší náladu a zahřejí u srdce.
Doporučuji!

10.06.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Poslední přečtená kniha tohoto roku. Nevím jak ji zhodnotit, protože to jsou většinou události skutečné a nemůžu blbě hodnotit to, že jsou negativní apod. Samozřejmě to bylo smutné a kruté.
Spíše mi nesedl styl psaní, nemám moc ráda skákání před a po a z postav. A jakoby mi nešel vytvořit vztah k hlavní hrdince.
Knížka mi místy přišla až táhlá. Co obdivuji je to, že jsem se dozvěděla nové informace.
Knížka nebyla vyloženě špatná, ale čekala jsem více. Ten boom kolem ní sliboval dle mě něco více.
Jinak chválím i grafické zpracování.
Co se týče koncentračních táborů, tak u mě vede Mengeleho děvče to bylo pro mě osobně lepší čtení, ale neříkám, že knížku nedoporučuji, jen neměla asi ten wau efekt.

31.12.2020 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Milá knížečka s vánoční tématikou.
Kapitoly se střídají z pohledu Charlotte a Antonyho.
Knížka jako stvořená na tyto dny. Moc se mi líbila, i když to mohlo pro někoho být klišé.
Je zde hezky vykreslená dějová romantická linka. Antony a Charlotte si zrovna prošli rozchodem...a jak to tak bývá..Vánoce dělají zázraky...
Navíc je zde moc krásně vykreslen New York. U knížky jsem si krásně odpočinula, milá jednohubka, kterou doporučuji.

04.12.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Jedním slovem PECKA! Přesně takovou knížku jsem potřebovala. Pořádné fantasy, kterému nechybí krutost. Ač je to delší dobu co jsem četla (pouze 1.díl)/viděla filmy, byla jsem nadšená opět z tohoto světa, snad ještě více. Tenkrát ve mně film ani takový dojem nezanechal. Rozhodně mě knížka nalákala na původní trilogii.
Postavy jako Lucy Gray, její skupina nebo Jessup mi byly sympatické a to (bohužel) i Corionalus Snow - ten je zde 18 letý, trenér splátkyně z 12. kraje Lucy Gray, když se pořádá 10. ročník Hladových her.
Povede se jim spolu vymyslet jak na soupeře? Tak to se budete muset dočíst sami.
Myslím si, že není špatné vidět Snowa nejdříve za mlada, má to smysl jako celý příběh, rozšíří to znalosti z tohoto světa. A boží, skvěle doplňující obálka celý děj je třešnička na dortu.
Já jsem po dlouhé době opět nadšená a určitě doporučuji všem.

20.11.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Knížku jsem četla po několikáté a stále se mi moc líbí.
Vždy mě tyto milé verše příjemné pohladí a zahřejou, ale i rozesmutní, zkrátka, tak si představuju ideální knihu. Zde se mi líbí, co se autor snaží předat.
Grafika je naprosto boží, miluji ty doprovodné fotky.
Určitě se ráda vrhnu i na autorovo další sbírku.

12.05.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Ze začátku jsem ke knize přistupovala spíše skepticky, bála jsem se, že to bude jen jeden z dalších mnoha thrillerů, ale pak mě kniha pohltila. A konec? Tak ten mě zasáhl ještě více. Opět mě autorka převezla ????. Nemám knize co vytknout, četla se mi strašně rychle a dobře. Postavy mi seděly (samozřejmě jak které...). Autorka si se čtenářem zahrává až do konce.

12.04.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Knížka mě na první pohled upoutala její nádhernou obálkou. A když jsem si přečetla anotaci přišla mi zajímavá. Ihned mě dějem vtáhla do sebe, stránky vyloženě mizely pod rukama, všechny postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Pro mě to byl ten typ knihy ze které se mi nechce odcházet, měla své kouzlo.
S radostí budu vyhlížet pokračování.
Doporučuji

22.10.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Na knížku jsem se dlouho chystala a nelituji, ovšem že mě příběh zasáhne až tak moc jsem nečekala. Nemám slov, to se nedá popsat...Opravdu nechápu jak se to mohlo dít...A velmi obdivuji autorku a to vše.
Knížka by si zasloužila mnohem vyšší hodnocení a i to by bylo málo...

23.05.2019 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou by si měl přečíst každý :-)

01.11.2018 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Úžasná kniha, plná smutku, ale i vtipu a krásných myšlenek.
Doporučuji!

18.06.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutná kniha, bohužel s tragickým koncem. Láska Petra a Lucie je krásná a čistá. Co víc dodat. Nezasloužili si to.
„Vešla mu do srdce dveřmi jeho očí, vešla tam celičká a dveře se za ní zavřely."

13.01.2018 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knihu jsem četla, protože je povinnou četbou. Očekávání jsem neměla, i když jsem si tak trochu myslela, že budu nějak překvapená. To jsem byla, ale ne moc mile. Nemohu si pomoct, ale tento styl psaní a jazyk mi nesedí. I když zde byla dobře vykreslena atmosféra nádraží a vlaků.
Na této úrovni mě více oslovil Ota Pavel, ten mě napodruhé chytnul, třeba se mi to stane i tady.

25.08.2021 2 z 5