lucky4ever lucky4ever komentáře u knih

trochu vykrádačka Harryho Pottera, některé věci mi přišly opravdu jako přes kopírák a u spousty věcí mi chybělo lepší vysvětlení. Jak funguje tento svět, co je to ta divina, proč je Republika špatná... chvílemi jsem si připadala zahlcena podivnostmi tohoto světa. Spousta podivných detailů, bez kterých by se to podle mě obešlo, ale jinak čtení na pohodu

08.10.2023 3 z 5

Můj skřítek Šalvěj Můj skřítek Šalvěj Markéta Vydrová

Miluji obrázky Markéty Vydrové, ale příběh mě zklamal. Těšila jsem se na lesní dobrodružství a příběhy, které bude skřítek prožívat s holčičkou, než na cestování sny, které jsou vyloženě divné. Příběh jako celek mi přišel bez pointy s narychlo useknutým koncem. Navíc myslím, že pro děti je tu moc složitých neznámých jmen.

19.09.2023 2 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Příběh mě chytl hned na začátku, velmi se mi líbili hrátky s textem a skryté vzkazy. Co mi ovšem hodně zkazilo čtení bylo zjištění, že u nás nevyšel poslední díl.

06.01.2023 3 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Velmi nenáročné povídky, které byly navzájem provázané, jen mi na konci chybělo nějaké zajímavé vysvětlení některých událostí. Dalo se z toho vytřískat víc. Navíc mě neuvěřitelně rušily červené poznámky, které mi často přišly naprosto zbytečné.

21.11.2022 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Je pravda, že s tímto žánrem nemám žádné zkušenosti, ale doufám, že všechny knihy nejsou jako tahle. Postavy naprosto bez vypracované osobnosti s dialogy o ničem. Spousta načatých témat, která nejsou ale dále rozvinuta: dvojče hlavního hrdiny a jeho rodiče... proč jsou zmíněni, když nejsou v příběhu dále uvedeni. Prvoplánové narážky na ,,jeho banán" na úrovni literatury pro puberťáky. A narážky, které mají Bruce s Williamem na Natashu, když nastoupí do práce by podle mě normálně neprošly, protože by byly označeny za sexuální obtěžování.
Hodnocení ,,odpad" jsem nechtěla nikdy dát, ale nechápu, proč byla tahle kniha všude tak propagována...

20.09.2022 odpad!

Nemetonburk aneb Alatýrová hora Nemetonburk aneb Alatýrová hora Renata Štulcová

škoda, že se o téhle sérii moc neví. Mám ráda provázanost minulosti s přítomností a pohádkami a hádanky.
Za mě nejlepší knihy se slovanskou mytologií.
Co mě jen rušilo při čtení byla zastaralá skladba vět se slovesem na konci např. šarci hlavu sťal.

21.06.2022 5 z 5

Severský bestiář Severský bestiář Andrea Lundgren

Severské podivno mě prostě baví.

08.02.2022 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Nevím, čím to je, ale knihy o mázích a Mrakoplašovi mi přijdou jako neuvěřitelné slátaniny. Ostatní knihy mají celiství děj, ale kdybychom u knih s mágy vzaly jen konec a začátek, vůbec nic by se nestalo. Středová část slouží pouze k nahnání počtu stran. Navíc také závěry mi přijdou unáhlené.

30.08.2021 2 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Kniha, která se mi do paměti nejspíše nezapíše. Hned na začátku je spousta postav, ve kterých jsem se jen těžko orientovala i s tím, že během knihy se ne se všemi pracuje. Příběh se velmi dobře čte, bohužel děj je velmi rozvláčný a chování postav a některé jejich činy a reakce nelogické. Krásný vztah hlavních hrdinů se dostává do puberťácké fáze: nemluvím s tebou/mluvím s tebou. Polovinu knihy se hrdinové snaží získat spojenectví, které ve výsledku vyšumí do ztracena a spojenci jsou opět posunuti do pozadí a dál se s nimi nepracuje.

15.05.2021 2 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se velmi příjemně čte. Zajímavý byl i koncept s princem a zabijákem, kdy nevíte, kdo je kdo. Přijde mi škoda, že na tomto principu mohl být postaven celý příběh, ale o tuto zajímavost je příběh už během prvního dílu připraven a dál už jde jen o obyčejné vyprávění.
Taková lepší oddechovka.

04.02.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Miluji příběhy, kde se do naší reality promítají pohádky a příběhy. V tomto případě je dokonalosti dosáhnuto přidáním slovanské mytologie, kterou zbožňuji ze všech nejvíc. Autorka také umí dokonale ale nevtíravě popsat prostředí a atmosféru místa, a já musela celou dobu žasnout, jak dokonale pracuje s tím, aby nebylo možné přesné určení času, ve kterém se příběh odehrává, což dokonale vystihlo atmosféru možná současné vesnice uvězněné v minulých časech, bránící se jakémukoliv pokroku.

03.12.2020 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Miluji příběhy, ve kterých se "realita" prolíná s pohádkami a příběhy. Druhá část knihy byla pro mne téměř dokonalá, první byla za mne dost slabá a dlouhá. Ale je to jen věc názoru.
Také oceňuji ne úplně dokonalý stav, ve kterém opouštíme hlavní hrdinku.
Co mi ovšem hodně vadilo, tak byl způsob vyjadřování hlavních postav. Především sloveso "být" v jejich podání sem, si... místo jsem, jsi atd.

24.11.2020 2 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

Miluji povídku o muži, který si postavil iglú z knih :)

21.11.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Velmi příjemná a roztomilá oddechovka. Opravdu jsem si užívala pomalu se rozvíjející vztah hlavních postav i jejich charaktery. Mohla být trochu lépe propracovaná atmosféra honu na čarodějnice, ale jelikož je knížka YA, tak to stačilo. Hlavně Reid je chlap, do kterého by se zamilovala snad každá :) Dobře popsaný problém i dnešní doby: je snadné odsoudit a nenávidět skupinu lidí, když o ní nic nevíme. Také bych ocenila větší zapojení vedlejších postav.
Příběh je svižný a velmi dobře se čte, jen se obávám druhého dílu, když hlavním tématem tohoto byl vznikající vztah. Je ještě prostor, kam ho dál rozvíjet?

29.06.2020 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Jednoduchá, ale celkem příjemná romantika bez nějakého složitějšího děje. Těšila jsem se na více příběhů, ale knížka se velmi dobře čte a její jednoduchý děj a krásně popsaný pomalu se rozvíjející milostný příběh je něco, co člověk ve stresu potřebuje.

29.05.2020 3 z 5