luckomar luckomar komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Problém se začíst, ale jazykové obraty,,prostě super! '' :-D

10.11.2022 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nic jsem nečetla tak dlouho. Vždy jsem začala a za chvíli jsem byla myšlenkami jinde. Posledních X stran jsem četla už jen přímou řeč a to nejpodstatnější, abych se dozvěděla, o co jde. Opravdu zbytečně obsáhlé.

22.10.2022 1 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Opravdu těžké čtení..asi se jednou ještě vrátím

22.10.2022 3 z 5

Kniha je vážně skvělá! Pozitivně hodnotím humor, příběh výzkumu a i odbornost. Musela jsem si podtrhávat a to knihy nerada ničím.. Ale tohle se bez toho neobešlo!

28.08.2022 5 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

Ostatní knihy rozhodně lepší... Tohle je spíše kousek pro mladší čtenáře. Čteno kvůli čtenářské výzvě ;-)

22.08.2022 3 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Čtivé, dojemné a letní

15.08.2022 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Určitě téma, které nejde poslat do světa a nečekat kritiku. Ti co měli štěstí, nikdy nepochopí. I pro mnoho mužů je tohle téma nepochopitelné. Za mě je kniha fajn. Hvězdička dolů za ilustrace, které mi nesedly.

10.08.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Čtivá kniha s občas až moc tragickým obsahem.

10.07.2022 4 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Pohodové letní čtení. Čekala jsem větší slaďárnu, takže příjemné překvapení.

03.07.2022 4 z 5

Neházej mimčo do žita Neházej mimčo do žita Kateřina Horázná

Nikdy na to nejsi sama! :-)

29.05.2022 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Absolutní jazykový skvost a odpočinek od plytké, současné, amatérské literatury.

27.05.2022 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Slabší kousek. Hodně mi psaním připomíná Hartla..jen není tak vulgární. Díky bohu

25.05.2022 3 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Musím říct, že jako Lenky fanoušek, mě kniha bavila, ale opravdu obdivuji odvahu s jakou popisuje sebe a své často drsné potřeby a nálady během cesty k cíli. Občas až nesympatický pocit, že každý ví, co právě chce a potřebuje a pocit, že ji každý rozumí, mě často až rozčiloval. V Honzovi má vážně oporu všech opor. A jak sama říká... Žádný jiný by to s ní asi nevydržel. Ale všechny ženy jsme tak trochu malicherné a plné těch nesprávných domněnek.

25.04.2022 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Knihu jsem poslouchala jako audio a musím říct, že mě to dost nebavilo. Nevím jestli je za tím autorův přednes a nebo obsah. Většina toho, co autor napsal je samozřejmě pravda a člověk najde i nějakou tu chybu u sebe, ale asi nemůžu napsat: Wau, výborný! Otevřelo mi to oči! Změnilo mi to život.

14.04.2022 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Věřím, že je to úžasný doktor a člověk na svém místě. Vždyť práce má člověka bavit a tehdy do té práce dá vše. V některých názorech z běžného života se s ním nesetkávám, ale to je přirozené a nic proti ničemu.

13.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Jak už bylo jednou napsáno.. I já jsem po knize Dilema byla autorkou náhle velmi zklamaná, ALE musím říct, že mě to neodradilo od koupi Terapie. Popis knihy sliboval lepší jízdu než posledně a ano! Do samého konce napínavé. Pořád ale nejraději vzpomínám na úplně první autorčinu knihu. Proto jednu hvězdu ubírám.

03.04.2022 4 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Knížka se mi moc líbila a i jsem si mnoho užitečného odnesla. Přečteno za jeden den. Bohužel mi chyběl časový přehled. Nechápala jsem, jak dlouho už je spisovatelka v Indii ale asi to nebylo podstatné.

06.03.2022 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Kniha je moc hezká. Běhat jsem začala už xkrát a tohle je zase motivace, kterou takhle z jara potřebuji. Nejvíc se mi líbilo, jak dojemná kniha uměla být a kolikrát jsem kroutila hlavou nad tím, kolik toho dokázala Lenka ze sebe odhalit. Ne každý dokáže přiznat, že to není jen o vyplavování štěstí a o radosti. A je tak osvěžující vědět, že ten člověk na síti, je taky jen bytost, která se umí vztekat, plakat a nadávat.

20.02.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka.. Vzpomínám, jak jsem poslouchala před spaním jako maličká. Teď se těším až jednou přečtu svému děťátku.

07.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl