LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Hodne originalni, v kazdem obrazku nalezam stale nove veci a divim se jak male dite;-)jen jima listovat je zazitek a pohlazeni, kreslit do nich obtisk vlastni nalady a kus sebe je uzasne:-)

13.02.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo Moyes je fakt dobra vypravecka:-) dojemny pribeh plny lasky, odhodlani, statecnosti a skvele spojeneho pribehu z 1sv a soucasnosti. Byla jsem napnuta az do konce jak to vsechno dopadne. Pridavam se, ze jsem netusila jake hruzy museli lide prozivat za 1sv...takze nejen romantika ale i podnet k zamysleni - kdyz ted jim, pristihuju se jak si vic vazim, ze mam co jist!

05.12.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Hodne silna kniha, nejednou mi vyhrkly slzy. Pri jejim cteni clovek zjisti ze nem pravo si stezovat na malichernosti, kdyz existuji lide co prosli takovymto peklem. Precetla jsem to jednim dechem za jeden den. Lide dokazali byt zrudami...

08.10.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Doporučuji!Krásná oddechovka(pro mě mezi detektivkama a trihlery), takový příběh,co zasáhne i pohladí.Dojemné, romantické, i drsné ze života. Při scéně jak velryby trpí výletní lodí se mi udělalo až zle od žaludku, když jsem si to představila. Ze začátku mi jen vadilo psaní očima hodně postav - mám ráda, když se to střídá, ale tady jsem měla co dělat těch 5 zezačátku pochopit, ale pak se mi to líbilo. U posledních stránek jsem myslela, že rozkoušu čtečku i s obalem...:-) Srovnávat s Než jsem tě poznala nemůžu, každá je jiná, ale obě se mi hodně líbily!

10.03.2015 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Dobře čtivá kniha! Mě uchvátila - prostředí Ruska, nedobrovolné "dobrodružství" hrdinů, vlastní zamyšlení, co bych v takové situaci dělals, o koho bych se snažila postarat, jaké má člověk dno...troch otevřený konec, ale pokračování neočekávám.

20.02.2014 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Kniha 515 stránek a posledních 150 stran víte vraha, a pořád chcete číst dal. Vrazdy byly dost děsivé i ruzne dalsi detaily a mě naopak bavila ta politika v tom. Jedina nevyhoda, ze autor se vyjádřil ze v nejbližší dobe z pracovních a rodinných duvodu nezvlada napsat další dil

27.03.2024 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Bavilo mě to, chvílema fakt napínavé. O tématu drog toho bylo napsáno a natočeno dost, ale tady k tomu bylo fajn navíc pohnutky "zlocincu", nebo tech, co neudělali zrovna dobre rozhodnuti, až je vam jich líto. Nebo je chápete. Rodinny život Hanny, hlavní policistky tomu taky dával další vrstvu, lidskou. A přitom zůstává dost policejní práce. Jediné minus pro me bylo "vseho až moc", az moc mrtvol ,az moc problémů...ale někdy je život drsny

22.02.2024 4 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Kniha se četla sama. Krásne vykreslena atmosfera dospívání, které neni primarne pro dospívající. Atmosfera leta, míst, koupaliště, města, super. Nejen laska, ale přátelství, rodina, vazby, vlastni minulost. Jedine, co me trochu "zklamalo" byla kurziva z dneska, čekala jsem, ze z toho vyleze vic;-)

15.12.2023 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

První díl mě asi bavil vic, nicméně třetí dam urcite taky. Nebyl tady tak originalni motiv - seriove vrazdy, napodobovani, msta, to už napsala řada autoru. Přesto pro mě byla kniha čtiva. Bavi me Sebastian, jak je nesnesitelny i skvely. A vlastně jak všechny postavy nemaji černo bílý popis, mají sve mikro zivoty, nalady, osudy.

08.10.2023 4 z 5

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Dočetla jsem to v noci v kempu, musela jsem do tmy na záchod:-)posrana jsem byla strachy slušně. Velmi sugestivni. A dvě roviny k zamýšleni. Co dělat, když se vám děje něco,co vám nikdo neuvěří. A jak moc ma právo na normální život nekdo, kdo v dřívějším režimu škodil.... pro me velmi zajímava kniha. Byt s nerealnym zakladem ďábla, ale to vubec nevadilo

17.08.2023 5 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Kniha me zaujala uz kdysi v edicnim plánu Arga. Sama se spisovatelkou mam problem, neni mi sympaticka. Ale. Namet mi přijde super. Lepší než suchy dějepis, se hlavni hrdinové podivali do historie a rovnou na okupaci 68. Vadilo mi nejake takove "opakovani dějove linky": tak uz se vratime, nevratime mame dalsi ukol, vypada to, ze uz se nenajdeme, a zas znovu. Ale je to pro deti, tak nepitvam moc. A predchozim komentarum: chci říct ze jsem pravicovy volic, narozena 88' rok, to co tu bylo o unora do 89 neuznavam, kritizuji atd. Ale marne jsem v knize hledala "propagand komunismu", naopak kritika okupace, tanku, zabiti lidí, ukazani praktik k donucenemu podpisu Dubčeka a spol. A to jestli nekdo v knize hanil kapitalismus? Zadny smer a zrizeni neni dokonale a ma sve stinne stránky, ac bych v jine dobe zit nechtěla. A ze na konci možná hajili myslenku komunismu? Komunismus neni z podstaty spatny, je to "odnoz anarchie", všechno je vsech...jen tu byl zneužit v politice, podle me v nerealne velkem množství lidi...A vzdy když je neco povinne, nedobrovolne, je to špatně.

31.07.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Hodně silná kniha, sugestivni, az mi bylo místy fyzicky špatně. Je červ metaforou pro naše strachy a "to se prece musi udelat, jinak..."? Je tam těch metafor víc? Jako autorka ma muj obdiv, jak na tohle sebere inspiraci. Hlas výpravece jsem možná nepochopila. Ale rozhodne se mi líbilo vraceni do detstvi (akorat tam tech casu bylo az moc, 1984, 2011, 2011 ve kterém se vzpomina na 1984, ze začatku jsem mela trochu problem).

30.05.2023 4 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Hodně me kniha oslovila. Sama jsem sice nedělala v supermarketu, ale taky jsem chvíli delala praci ne uplne odpovidajici, cemu bych chtela a v primem kontaktu s lidmi. A protoze maluju (koníček), zaujala me i druhy protipol pribehu - svet umeni, pohled na něj atd. Hlavní postavu jsem dokazala chapat, život umi byt boj. Skvěly poeticky jazyk nejen na zacatku každé kapitoly. Je znat, ze autorka je basnirka. Pro me uzasny literární zážitek.

03.02.2023 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Silne příběhy. Nebo jejich útržky, ke kterým si moje fantazie neco primyslela. Libilo se mi, ze byly povidky lehce propojeny, jen větou, skříní... Dojemné, lehce mysteriozni. O tom, ze vzpomínky jsou casto živé. O přítomnosti s minulostí

08.01.2023 5 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Krásné, dojemné, emotivní. Zakládající se na zlomku skutečnosti, která říká ze spisovatel napsal hru Hamlet par let poté, co mu zemře syn Hamnet. Celou dobu víte ze se to stane, o to víc nervy k prasknuti. A do toho se odehrava jak se jeho rodice poznali, vzali, měli děti...laskavym jazykem napsany dojemny příběh. Cist to s malou dcerkou, co spi vedle mě...

12.11.2022

Nejsem moc povidkový typ, ale knihu jsem dostala a pana Hájíčka mam moc rada. A jsem ráda, ze jsem ji dala šanci. Par povídek se mi nelíbilo. Ale většina moc fajn (Baywatch ze ktere vychází Rybí krev, Milovnice konakovych špiček), některé mě dojaly (Koleje ve sněhu, Bubny a dymovnice,Anděl z půdy). Nekdy jen výřez duše, někdy obraz doby, vesnice, člověka... Někde lehká provázanost par povídek na sebe...

21.01.2022 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Životopisy nemam moc rada, a asi bych si nikdy neprecetla ani ten pani Čáslavské, ale díky komiksu jsem do jejího života náhledla. Barvy super, zluta kola jako svetla, stiny, pozice gymnastu, gradace atmosfery. Super. Moc jsem si to uzila a jeste smekam pred Verou, co dokazala.

26.11.2021 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Pred lety jsem videla serial se skvelou Klarou Meliskovou, ale knihu jsem prvně cetla az ted. Super detektivka. Dobře popsané prostředí mistopisu Olomouce a spol. Ke konci, kdyz uz pachatele byli u vyslechu, jsem skoro nedychala. Je mi tale sympatické, ze policiste zde jsou normální lide, se strachy , nevi vždy vše...

17.03.2021 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Úžasné. Je to moje asi sedmá kniha od Murakamiho, a vždy je to nevšední literární zážitek. Jeho naznaky, jak vypráví o zdánlivě obyčejných věcech (sezeni v kavarne, pred odletem...) tak detailne, a pritom se nenudite - a i presto v "obycejnem" pribehu je skryto poselstvi o homosexualite, Japonsku a vztahu k mensinam... (mam vydani a doslovem, ktery doporucuji). Za mě to na 10 hvezd...

29.06.2020 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

Četla jsem již jako dítě/dospívající. A dodnes si pamatuju ty popisy zahrad, domů, ulic. Budu si muset zase někdy přečíst!

18.02.2020 5 z 5