Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Zatím asi nejlepší kniha od autorky, co jsem četla. Romantika, napětí a dobré víno, skvělá kombinace. Po přečtení této knížky mám chuť dozvědět se o vínech mnohem víc, než že existuje červené a bílé :D

15.07.2021 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Příjemné letní čtení plné romantiky. Sidney je poněkud plná předsudků ohledně mužů po neúspěšném vztahů a potom přijde Vaughn, který jí ukáže, že každý se může změnit. Kniha je plná popichování, humoru, ale především romantiky.

23.06.2021 4 z 5

Rodinná msta Rodinná msta Jayne Ann Krentz

Příjemný příběh, plný romantiky ala Romeo a Julie s detektivní zápletkou s nečekaným koncem, ale něco tomu podle mě chybělo, nějaká ta přidaná hodnota... Rozhodně mám ale v plánu přečíst si další díly série.

25.04.2021 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Kniha v mnoha rysech připomínající Pánský dům od Anny Jacobsové, akorát doplněn o drsné výjevy z války a celkově s mnohem tragičtějším průběhem. Kniha mi že začátku přišla taková pozvolná a oddechová, ale od druhé třetiny jsem četla jedním dechem a to i navzdory tomu, že mi příběh začal připadat tak trochu příliš přitažený za vlasy. Každopádně autorka hezky popsala dobu a krutou válku a navzdory příběhu, který se mi místy příčí, jsem zvědavá na pokračování.

27.01.2021 4 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Dobrý příběh a námět, ale myslím si, že mohla autorka větší část knihy věnovat pomstě a menší tomu, co předcházelo, ačkoliv to bylo pro příběh rozhodně důležité. I tak mi ale přišlo, že to bylo na úkor toho hlavního.

19.01.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělý příběh. Prostředím a bezvýchodnou situací "jeden z nás je vrah" mi to lehce připomínalo Vraždu v orienexpresu. Ideální detektivní příběh pro zimní večery, člověk se s hrnkem čaje a dekou začte a knihu už nemůže pustit z ruky.

19.12.2020 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Ačkoliv mě tato série nenadchla tak jako Pánský dům, nebo Kavárna U Anděla, tento díl se mi moc líbil, krásné završení trilogie. Příběh se hezky uzavřel a doladil.

06.12.2020 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Nejlepší kniha trilogie. Začetla jsem se a nemohla přestat, rozhodně doporučuju.

20.11.2020 5 z 5

V pravou chvíli V pravou chvíli Nora Roberts

Skvělý příběh a závěr, od kterého se nedalo odtrhnout. Moc se mi líbil fakt, že kniha měla hlavní příběh rozdělený na romantickou a napínavou část a ještě k tomu díky Phoebinině práci jednotlivé dílčí příběhy během vyjednávání. Akorát Duncan mi svou dokonalostí a občasným vtíráním lehce lezl na nervy... :D

16.06.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Skvělé oddychové čtení, které vykouzlí úsměv na tváři. Když na to koukám zpětně, v celé knize se vůbec nic nestalo, pořád to bylo to samé dokola, ale výsledný dojem je krásný. Prostě jsem si Kultiho zamilovala, i když to byl ten největší pitomec, který dělá unáhlené závěry a není schopný přiznat chybu. A co opravdu hodnotím je epilog, který to naprosto dokonale uzavřel a člověk nemusí přemýšlet co by, kdyby...

01.06.2020 5 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Během první poloviny jsem si říkala, jestli vůbec čtu knihu od Sandry Brown. Žádný vážný zločin na obzoru, prostě intrikánská povaha malého texaského města ovládaného bohatou rodinou. Tím ale nechci říct, že by kniha byla nudná, to rozhodně ne, v tomto městě se člověk zaručeně nenudí. V druhé polovině se už objevila Sandra Brown v plné své kráse a všechny dílky začaly zapadat na své místo, aby vám je autorka na samotném konci úplně rozhodila. Jako vždy překvapivý zvrat, nemůžu jinak než doporučit.

11.05.2020 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Na tuhle knížku jsem se taaak těšila a teď z ní mám takové rozpačité pocity. Možná to je tím, že jsem měla velká očekávání a hodně jsem se těšila, těžko říct. Paradoxně první cca třetina "v odloučení" se mi líbila nejvíce, shledání mi přišlo až podezřele jednoduché (klidně bych tomu věnovala celou knihu) a potom to začalo být čím dál tím víc překombinované. Člověk se ani chvíli nenudil, to rozhodně, ale připadalo mi, jako by se autorka nemohla rozhodnout, jak dál, nebo jako by měla strašně moc nápadů a potřebovala je všechny hned spotřebovat. Stále to je ale Jamie a Claire a proto nakonec dávám ty čtyři hvězdičky. Chci dát šanci ještě dalšímu dílu, tak uvidíme.

28.03.2020 4 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Úžasný příběh, který je napínavý, čtivý a zároveň z knižního prostředí, ale úplně neodpovídá klasickému vzorci detektivek Sandry Brown. Poslední dobou jsem si už potřebovala dát od jejích knih chvíli pauzu, ale tahle je tak jiná a poutavá, že i tak jsem se do ji s radostí začetla.

07.03.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tak to byla prostě a jednoduše pohádka. Chudá dívka, sirotek, který se stará o rodinu, a slavný zpěvák, kterého chce celý svět, co víc dodat?

21.01.2020 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Nádherný příběh moderní Popelky, jak mi někdo řekl "taková vánoční jednohubka", do druhého dne nezbyla ani řádka, hned se vrhnu na druhý díl, který sice nemá tak dobré hodnocení, ale zvědavost mi nedá, musím to vyzkoušet.

26.12.2019 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Jedna z knížek autorky, kde romantika převažuje nad napětím. Autorka má i lepší knížky, ale i tak jsem četla jedním dechem. Opět jako vždy u této autorky se člověk nesmí řídit názvem, přebalem ani popisem a bude se mu to líbit.

30.08.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma a krásné tajemné prostředí Bílých Karpat. Je opravdu děsivé, že většina osudů je pravdivá a skutečně se stala. Bohužel mě styl psaní se spoustou odborných termínů a bez přímých řečí, ve kterém jsem nebyla schopná rozeznat, kde a hlavně kdy se to děje, opravdu moc nenadchnul. Především prvních asi tři sta stran mi přišlo celkem nezáživných, nějak jsem pořád nechápala, po čem se hlavní hrdinka pídí, jména se střídala a míhala a měla jsem ze všeho totální zmatek. Oproti tomu posledních sto padesát stran jsem přečetla téměř jedním dechem, příběh konečně nabral na zajímavosti a konečně se tam objevila nějaká poutavá dějová linka, která směřovala k určitému cíli.

02.07.2019 3 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Jedna z nejlepších knih od autorky, kterou jsem zatím četla. Kniha je napínavá od samého začátku, už od prologu, až po poslední kapitolu. Mohu jedině doporučit.

12.06.2019 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Krásný příběh odehrávající se ve dvou důležitých obdobích moderních evropských dějin. Řekla bych ale, že autorka skombinovala až moc různých pohledů. Přítomnost, minulost, deník a to vše ještě z pohledu různých lidí, takže se ani jedné části nevěnuje pořádně. Panským domem autorka nasadila laťku opravdu vysoko a já jsem zvědavá, jakým směrem se bude vyvíjet tato série. Rozhodně si přečtu další díly.

08.06.2019 4 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Krásně napsaná kniha. Od této knihy jsem moc nečekala, jednou jsem šla do knihkupectví, viděla hezkou obálku, celkem zajímavý popis a kniha byla moje. Přečetla jsem ji jedním dechem, krásně se čte a příběh je poutavý, nepředvídatelný (alespoň dle mého názoru) a dojemný. Doporučuji všem.

15.07.2018 5 z 5