Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moc pěkná odpočinková kniha odehrávající se v úžasné zemi. Na těchto knihách miluju, jak autorka dokáže popsat prostředí a člověk má pocit, jako by se na daném místě ocitl, z knihy naprosto sálal klid a pohoda čajovny. Akorát druhá polovina mi přišla v romantické zápletce trochu slabší, než ta první, která byla opravdu úžasná a kdyby v tomto tempu pokračovala celá kniha, řekla bych, že byla zatím od autorky nejlepší.

25.04.2021 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Nemám slov, děsivé, co všechno se může dít, ale zároveň jste šťastní, že jste opět mezi známými tvářemi ve Three Pines, jejíž historie a některé záhady, které jsou s vesnicí spojeny, se zase trochu poodkryjí. Ačkoliv nad některými Gamashovými činy entojrat zůstává rozum stát a říkáte si, že tentokrát se to moc nepovedlo, odhalení vše naprosto objasní a vy si tohoto milého pána opět zamilujete.

03.02.2021 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opět krásný a napínavý příběh. Bylo nádherné, že v této knize opravdu fungovali Fraserovi jako kompletní rodina. Místy jsem se smála, místy se chytala za hlavu, ale celkový dojem je opět dechberoucí. Fascinuje mě, jak vše do sebe zapadá jako dílky skládačky a i detaily z prvního dílu se doplňují s detaily z tohoto dílu. Jediné, s čím se nemohu stále smířit, je fakt, jak autorka nechala hlavní díly v minulém dílu zestárnout o dvacet let, tak nějak je stále vidím, jako ten mladý pár kolem pětadvaceti.

24.09.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Dějová linka mě tentokrát nenadchla jako u předchozích dílů, asi mi tam chyběly všechny ty dobroty a zároveň přebývali všichni ti nesnesitelní lidé, ani romantická zápletka nebyla taková. Slabší příběh ale dokonale vyvážilo prostředí a autorčiny popisy našeho "českého moře". Jako bych byla s Maddie a procházela se Diokleciánovým palácem ve Splitu, šla poklidnými uličkami města Stari Grad, nebo s ní nakupovala na trzích. Vzhledem k tomu, že jsem všechna popisovaná místa navštívila, byla to pro mě zároveň slunná procházka vzpomínkami.

29.06.2020 4 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Kniha byla napínavá, čtivá i romantická, ale příběh a celá ta situace mi přišly dost násilně vytvořené. Ano situace byla na jednu stranu vážná, ale na druhou stranu - opravdu bylo nutné obklíčení, vraždy a to vše jen kvůli chybějícímu holení a něčemu, co tam možná je a možná není? Skvělý byl Cal a jeho tajemství a vzhledem k tomu, že mám v rodině dvojčata, spousta situaci byla pro mě opravdu úsměvných.

18.04.2020 4 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Dělám to nerada, ale ty tři hvězdičky dát musím. Kniha byla hezky napsaná, odehrávala se v hezkém prostředí, ale chyběla mi tam nějaká hlavní zápletka, pořád jsem měla dojem, že je to teprve úvod, ale přitom jsem už byla za polovinou, ke konci se začalo něco rýsovat, ale tomu příběhu něco chybělo...

29.01.2020 3 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Volné pokračování knihy Návrat na vinice, tentokrát je však hlavní hrdinkou méně střelená starší sestra Honor, které ale do života mluví její vajíčka. Nebýt těchto komických promluv a vnitřních monologů, snad bych i dala pět hvězdiček, ale toto už na mě bylo příliš. Jinak myšlenka je naprosto skvělá, myslím, že tento problém řeší mnoho "skoroameričanů" a my si to asi neumíme úplně dobře představit a tato kniha nám to může mile a vtipně zprostředkovat.

18.11.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla v rekordním čase, prostě jsem nemohla přestat. Jediná výhrada patří popisu a názvu knihy, který má s dějem pramálo společného. Pokud se tedy chystáte knihu číst, popis nečtěte, nebo si ho přečtěte, ale neočekávejte, že to je hlavní myšlenka knihy, protože s popisem souvisí tak třicet stran a to ještě za polovinou knihy.

26.06.2019 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Další úžasná kniha od autorky, kterou mám s další a další novou knihou radši a radši. Úžasný promyšlený příběh, při jehož čtení si člověk úplně představí prostředí, ve kterém se odehrává. Krom detektivní zápletky mě zaujal i soukromý příběh hlavních hrdinů. Nemohu se dočkat dalšího pokračování.

07.03.2019 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Kniha mě nepopsatelně ohromila a překvapila. Nemám slov. Strašně dlouho jsem nečetla knížku, do které bych se začetla a nemohla přestat, jako se mi to stalo u Panství Edenbrooke. Čas jako by plynul úplně mimo mne a já jsem prožívala akorát pocity s hlavní hrdinkou. Jane Austenové se ale jen tak někdo nevyrovná, a proto mně ocenění její "nástupkyně" přijde trochu smělé, každopádně je to skvělé autorčino uvedení do světa knihy.

03.07.2016 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Příjemná letní oddechovka, u které je vám už od začátku jasné, jak dopadne, což ale vlastně vůbec nevadí, protože to prostě k tomuto typu knížek patří. První polovina se mi opravdu moc líbila, ale se začátkem druhé poloviny mi začala nerozhodnost a náladovost hlavních hrdinů pomalu, ale jistě lézt na nervy. Konec byl ale opět hezký a co opravdu musím pochválit, je popis krajiny, přírody a jídel. Člověk jakoby se francouzskou riviérou plavil s nimi.

02.09.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tentokrát byl příběh jiný, probíhal jinak a i celý případ se celkově lišil. Zároveň mi přišlo, že děj neplynul tak hladce a snadno, jako jindy a já jsem se bohužel nemohla do knížky začíst. Na závěr nám ale autorka v poděkování vysvětluje, jak kniha vznikla a teď už naprosto chápu, že pro ni samotnou má kniha úplně jiný, nový význam a vzhledem k její složité životní situaci je jasné, že i kniha a příběh muže vlivem toho na člověka může působit jinak. Člověk nemůže než obdivovat, co Louise Penny dokázala a jakou jedinečnou atmosféru knih vytvořila.

21.07.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jaxe jsem četla těsně po přečtení Manažera, kterého jsem přečetla jedním dechem. Do tohoto dílu jsem se ale pořád nemohla začíst a i když to byl dobrý a až nereálný příběh, jak se z nenapravitelného sukničkáře stane beznadějně zamilovaný muž, který ženě splní, co jí na očích vidí, mám pocit, že tomu něco chybělo...

03.07.2022 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Hezký příběh, který se dobře čte, zajímavá zápletka, romantika a trocha toho napětí, přesně tohle knížka krásně spojuje. Co mě ale opravdu naštvalo a i zklamalo bylo ukončení prvního dílu. Vím, že není pravidlo, aby měla kniha uzavřený konec, ale když se jedná o dva díly, čekala bych alespoň částečné uzavření děje, částečné rozuzlení, ale zároveň položit nějakou otázku, která by navnadila čtenáře k přečtení druhého dílu. Takhle na mě kniha působila jen jako jakési uvedení do děje, ale když nemáte hned druhý díl, je to jako byste nic nečetli. Vzhledem k tomu, že už mám za sebou i druhý díl, hodnotím to i za celkový dojem, takže nakonec to vyšlo na ty čtyři hvězdičky, je ale opravdu škoda, že autorka neudělala ten předěl o pár kapitol dál, kde už se část tajemství odkrývá...

31.03.2022 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Sandra Brown patří mezi mé oblíbené autorky, ale přeci jen mám raději její napínavější knihy, tohle byla prostě jen čistá romantika. Nebylo to špatné, knihu jsem přečetla během jediného dne, ale rozhodně to není jedna z nejlepších knih autorky.

12.07.2021 4 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Za mě asi nejslabší a nejzdlouhavější díl. Přišlo mi, že je hrozný nepoměr v popisech různě důležitých událostí. Na začátku byl popsány každý krok a každá minuta a to i přes to, že se nejednalo až o tolik zajímavé a pro mě celkem neatraktivní události, oproti tomu ke konci, kdy si události zasluhovaly více příprav popisu a trpělivosti se o nich autorka kolikrát jen zmínila, nebo přišly bez příprav jako blesk z čistého nebe. I tak mě ale fascinuje propracovanost příběhu, kdy do sebe věci krásně zapadají, v minulosti se vysvětlují události budoucnosti apod.

20.03.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

S koncem přišlo velké překvapení, od začátku jsem myslela, že je vrah úplně jasný, že to je jedna z těch knih kde znáte vraha od prvního okamžiku (zpětně nechápu) a v knize se řeší jen to, jak jim uniká. A moc se mi líbí ten lehce otevřený konec, který dává autorce prostor pro volné pokračování a nám pro fantazii...

13.12.2020 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Napínavé od začátku do konce, skvělý smutný a dechberoucí příběh, který vás nenechá spát. Ačkoliv jsem už na začátku pojala podezření, jak se kniha bude vyvíjet a jak dopadne, četla jsem jedním dechem až do samotného konce.

21.07.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Opět krásný pomale plynoucí příběh, který Vás ale jakýmsi záhadným způsobem chytí za srdce a vy nemůžete přestat. Přišlo mi také úsměvné, jak autorka na dvou místech odkazovala na svou první knihu - Kultiho. Autorka je opravdu královnou všech možných přezdívek, někdy je to k pousmání, ale jméno "Sašenka sušenka" už na mě bylo občas moc :D

03.06.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Paříž a dortíky jdou odnepaměti ruku v ruce a neméně v tomto příběhu. Jako vždy je příběh naprosto jasný a předvídatelný, ale o to v těchto knihách nejde, člověk si musí vychutnat (a to doslova) každý dílek knihy. Akorát dvakrát jsem měla pocit jakoby hluchého místa, kde se z ničeho stalo něco, takové zvláštní prázdno.

24.04.2020 5 z 5