Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám slov, silný příběh o silné dívce vyprávěný silnou osobností zasahující do našich životů. Viděla jsem nejprve film, podle mého názoru opravdu povedený, a teprve díky knižní výzvě jsem se dostala ke knize a ačkoliv válečné příběhy nemám v lásce - špatně snaším to všeobecné utrpení - rozhodně nelituji, že jsem se ke knize odhodlala.

01.08.2019 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Skvělá série detektivek i pro ty, kteří nemají rádi krvavé a brutální vraždy. Příjemné prostředí kanadského venkova a společnost skvělých lidí dodává knížce příjemnou, přátelskou a kupodivu i idylickou atmosféru, i když je to detektivka, ve které se vraždí. Jediné, co bych snad mohla autorce vytknout, je poněkud pomalý "rozjezd" detektivky.

06.06.2016 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělý detektivní příběh se zajímavou zápletkou, z krásného prostředí a se spoustou milých lidí. Přirovnání k vrchnímu komisaři Gamachovi je celkem výstižné, ale musím říct, že vesničku Three Pines to nepřekoná. I tak jsem si ale čtení moc užila a těším se na další díly.

01.06.2022 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Skvělý příběh. Sice už na začátku máte představu, jak to všechno skončí, ale i tak, nebo možná právě proto jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Neustále jsem čekala na stránku, kde se tajemství už konečně provalí a kladla si otázku, jak budou hrdinové reagovat? Opravdu můžu doporučit.

18.03.2022 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Další hezký příběh od Sandry Brown, i když tentokrát mě nenadchl tak, jako jindy. Jak už zde bylo několikrát zmíněno, kniha byla až zbytečně dlouhá, ve většině děje se opakovalo stále to samé dokola, pořád a pořád. Bylo zde několik postav, které měly jakoby odvést naši pozornost od hlavní problematiky, ale dej naprosto zbytečně natáhly. Kdo je vrah, jsem měla bohužel tušení delší dobu a to se mi u Sandry Brown vůbec nestává, chyběl mi ten moment překvapení a mně osobně vadil vztah hlavního hrdiny k hlavní hrdince i k její matce, ale to už je jen čistě můj osobní názor. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, potřebovala bych tu půlky, ale vzhledem k tomu, že se mi i přes všechny mé výhrady kniha celkem hezky četla, dávám čtyři.

21.07.2021 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem během necelých dvou dnů. Rozhodně doporučuji.

27.06.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Krásná kniha z úžasného prostředí, která se čte úplně sama. Není to ale pouze přeslazená romantika, naopak bych řekla, že kniha je dost ze života, který není vždy růžový a romantická zápletka se zde objevuje jen ve zdravé míře na okraji. Hlavní roli v tomto příběhu hraje pekárna a dva znepřátelené rody a člověk se ani chvíli nenudí.

20.06.2021 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Pěkný příběh, jak už je pro Sandru Brown zvykem, zajímavý nečekaný zvrat a nějaká ta romantika k tomu. Co mě tentokrát opravdu bavilo, byl fakt, že celá kniha se odehrává během dvou dnů a roli hrají minuty. Pravda ale je, že na to, že se příběh odehrával v takhle krátké době to bylo místy možná trochu překombinované a ježdění tam a zpět, potom najednou odpočinkové prodlevy a podobně, byly někdy trochu moc, ale to je věc názoru a za mě je to jedna z lepších knih autorky, která rozhodně stojí za přečtení.

28.03.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Opravdu autorku obdivuju, že se pouští do poválečného období, ale ze zcela jiného úhlu, z pohledu Němců, jakožto také pouhých lidí, kteří také trpěli. Kniha je krásně čtivě napsaná. Je to hodně dáno vícero úhly pohledu, které se střídají a udržují čtenáře v napětí. Kdybych knihu měla pouze z pohledu jednoho z členů rodiny, byla bych schopná ostatní odsoudit, ale takhle člověk chtě nechtě chápal pohnutky každého z nich. Jediné, co bych vytkla, jsou skoky v čase. Jedna postava zažívá červen a následující kapitola je zpět v březnu, dochází tak někdy k menšímu zmatku.

24.06.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Spousta cukru úsměvů a lásky, tak by se dala jednoduše kniha popsat. Když Sophie s Bellou pekly, skoro jsem vůni dortíků cítila. Při každém otevření knížky to bylo jako návrat domů, skvělý únik od reality.

05.04.2020 5 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

První dva díly této série mě nadchly, ale tomuhle dílu něco chybělo, nebo přebývalo, těžko říct. Možná to byl fakt, že rodina Hollandových už zůstala jen na pozadí. Kniha se zmítá mezi komediálními scénami typu Bridget Jones a tragické nevyhnutelnosti koloběhu života a smrti, chybělo mi tam něco mezi tím. Ale vzhledem k tomu, že Manningsport jsem si zamilovala, kniha mě i přes všechny nedostatky bavila.

16.02.2020 4 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Kniha s tak strašně moc předvídatelným koncem, že to snad ani víc někde, ale víte co? Ono to ke knihám tohoto typu prostě patří. A nakonec ten konec nebyl tak dočista podle mých představ, nakonec s sebou přinesl nějaké to překvapení. Celý příběh je napsán tak kouzelně, že ani ta hloupá myšlenka s nabídkami k sňatku a s Indií se nezdála tak hloupá, prostě jsem četla jedním dechem a za dva dny byla kniha pryč.

16.09.2019 5 z 5

Už neplač Už neplač Linda S. Howington

Souhlasím s předchozími komentáři. Naprosto chápu matky, které mají ke knihám tohoto typu odpor, nechtějí se trápit, ale ačkoliv matkou ještě nejsem, příběh mě chytil za srdce. Nádherné, romantické a napínavé čtení. Stejně jako u ostatních knih autorky jsem se nemohla od čtení odtrhnout. No, co si budeme, asi žádná z nás by nejela porodit dítě do Mexika a navíc s 6týdenním by nechodila na tržiště. I tak ale úžasná kniha.

06.07.2019 5 z 5

Naprosto originální humor autora, který opravdu nemá obdoby, jsem si ihned oblíbila. Neskutečnost příběhu měla své kouzlo, ale místy to bylo i na mě moc, proto ta hvězdička dolů. Určitě si ale přečtu další knihy od autora.

27.05.2019 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Poprvé jsem se pustila do knihy s hororovou tématikou a musím říct, že i když tento žánr je pro mě nový, příběh se mi moc líbil a určitě se pustím i do dalších knih autorky.

18.01.2023 5 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Začátek na mě byl příliš dlouhý a vlastně bezvýznamný. Zbytečně se do hloubky věnoval něčemu, co ve finále v knize hrálo malou roli. Ovšem když už se člověk konečně prokousal začátkem (který ale trval asi půl knihy), stálo to za to a já jsem až do konce četla jedním dechem.

06.11.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Další skvělá kniha autorky s naprosto skvělou zápletkou. Jak už je pro autorku typické, děj si plyne svým poklidným tempem, člověk už od začátku ví, jak celý příběh dopadne, ale i tak nemůže přestat číst, protože to prostě nejde jinak. Rozhodně doporučuju.

21.06.2022 5 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Celá kniha byla docela fajn, pohodová, odpočinková a nenáročná. Liam mi svou nedospělostí opravdu lezl na nervy, ale je mi jasné, že to byl autorky záměr. Z knihy jsem měla opravdu celkem dobrý pocit (když hodnotím v tomto žánru), ale nekonečným epilogem nataženým asi do dvou let to autorka za mě zabila a vůbec poslední část tam byla úplně navíc a úplně by se to bez toho obešlo, takhle mi to akorát zkazilo celkový dojem z knížky, který byl jinak celkem příznivý. Možná tím chtěla autorka ukázat Liamovu "dospělost", no nevím, ale kdyby knížka skončila o deset stran dřív, bylo by to podstatně lepší.

31.01.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Už dlouho jsem se u knížky takhle nenasmála. První polovina byl jeden vtip za druhým a ačkoliv to dějově nebyl bůhvíjak silný příběh, vtipné narážky, hádky a výměny to bohatě vynahradily. Oproti tomu druhá polovina knihy byla vážnější (pokud se to dá u téhle knihy říct), ale zase to vyvažovala romantická (a samozřejmě trochu předvídatelná) zápletka. Ale přesně takovou knížku jsem teď potřebovala, prostě únik od reality.

19.01.2022 5 z 5

Psanec Psanec Diana Gabaldon

Pro ty, kteří četli Cizinku, se jedná o příjemné rozšíření a doplnění základního příběhu. Kdo ale Cizinku nečetl, se, si myslím, nemůže v knize orientovat. Grafika je určitě moc hezká, ale i já, která jsem Cizinku četla, jsem měla problém některé postavy rozeznat.

05.05.2021 4 z 5