Psanec

Psanec https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429173/bmid_psanec-3B0-429173.jpg 3 61 14

Po příliš dlouhé nepřítomnosti se Jamie Fraser vrací domů do Skotska – návrat se však neobejde bez velkých obav. Přestože jeho milovaný kmotr Murtagh slíbil Jamieho rodičům, že se o jejich impulzivního synka postará, splnit tento slib nebude jednoduché. Na hlavu mladého vyhnance je již vypsána tučná odměna, a to zásluhou kapitána Jacka Randalla, sadistického britského důstojníka, s nímž Jamie v minulosti zkřížil cestu i meč. U dvora významného klanu MacKenzieů je Jamie naopak figurkou v mocenském boji mezi svými dvěma strýci: stárnoucím náčelníkem Columem, jenž si žádá synovcovu loajalitu – nebo jeho život – a Dougalem, válečným náčelníkem klanu MacKenzieů, který by Jamieho raději sťal, než aby mu dovolil stát se Columovým dědicem. A pak je tu Claire Randallová – záhadná, svéhlavá kráska, která se objeví v Jamieho životě a rozvíří jeho soucit... a jeho chtíč. Jamieho srdce ho táhne ke Claire, avšak Murtagh je přesvědčený, že dívku sem poslali Staří a kapitán Randall ji označí za špiónku. Claire zcela zjevně něco skrývá, přestože Jamie nedokáže uvěřit, že by pro něj mohla představovat nějaké nebezpečí. I tak ale ví, že je zmítána mezi dvěma volbami – životem po jeho boku a něčím tajemným, kvůli čemu se v myšlenkách často ocitá jinde. Vstupte do poutavého, vášnivého a napínavého světa Vyhnanství a vychutnejte si mimořádnou vypravěčskou magii Diany Gabaldon.... celý text

Komiksy Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

The Exile: An Outlander Graphic Novel , 2010

JancaMia
15.01.2023 3 z 5

Komiks mě skvěle navnadil na to abych si postupně přečetla všechny díly cizinky.

luculi
07.12.2022 2 z 5

Předně musím říct, že nejsem fanoušek komiksů. Není to zpracování příběhu, které bych vyhledávala a doma mám v podstatě jen tento a Hobita, kterého jsem dostala. V tomto případě jsem udělala výjimku z recese, protože jsem byla zvědavá, Cizinku mám hodně v oblibě, a taky stála v akci jen 49kč.

Nicméně musím říct, že mě pár věcí zklamalo. Bylo to osvěžující v tom, že šlo o grafické zpracování, takže to čtenář vidí zase jinýma očima než svýma nebo seriálovýma. Nicméně, když má jít o pohled Jamieho, čekala jsem i nějaké zajímavosti, dosud neznámé myšlenky či novinky. Což se vlastně nestalo.

Navíc mě hodně mátly postavy, které vypadaly všechny stejně. Takže jsem v danou chvíli nevěděla, kdo to mluví a odvozovala až podle dalších obrazových políček. Rozhodně tomu nepomáhaly ani docela tmavé barvy, které to ještě více zkreslovaly. Dobové oblečení žen vypadalo jako pyžamo a všem lezly prsa ven... To se mi moc nelíbilo.

Pokud Cizinku neznáte, komiks vám mnoho nedá. Není možné do něj nacpat všechno a navíc je to jen tak třetina prvního dílu. Takže pokud bych tohle měla kupovat za plnou cenu, byla bych hodně naštvaná. Komiksy si mě prostě nikdy nezískají, není nad plnohodnotnou knihu. Do sbírky za ty peníze fajn kousek, ale myslím, že víckrát se na světlo nedostane...

Jaruš7
27.02.2022 2 z 5

Bez jiskry a v citovém bludišti, mimo dimenzi v čase se hrdinka snaží vzpomenout na svůj bývaly život, ale touha po manželovi, který se ještě nenarodil se mi zdá KO, takže nový, má za úkol ji chránit a vychovávat bičem.
Kresba hezká, ale toť vše.

tatjana1737
26.01.2022 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR, SPOILER !!!

Mno... grafický román jako takový mne nelákal, ostatně i Cizince trvalo nějakou dobu, než se mi vryla pod kůži natolik, abych chtěla sérii vlastnit. Když se ale komiks ocitl ve slevě, přihodila jsem ho do košíku ke čtenářskému diáři DK a pod stromečkem tak měla o dárek navíc. Více méně souhlasím se vším, co je napsáno níže. Měla jsem trochu problém nejen s barvou tartanů, ale i s vizuální podobou postav, protože seriál jsem viděla jako první. Zejména u svého oblíbence Dougala MacKenzieho jsem měla velký problém, v knize mi dost splýval s komiksovým Jaimem, vypadal velice mladistvě a Graham McTavish je prostě Graham. Claire byla prsatá až nehorázně, v několika momentech mi to až vadilo. Některé dialogy či myšlenky postav byly spíše úsměvné a kresba jako taková mne také zcela nenadchla, ale uznávám, že o komiksových malířích toho mnoho nevím, kresbu / malbu posuzuji jen pocitově a top pro mne zůstává Thorgal. To, co je u seriálu obrovským plus, a totiž samotné Skotsko a jeho krajina, v komiksu nedostalo tolik prostoru, což je škoda, protože pohled na celostránkovou ilustraci krajiny by mne přiměl hodnocení zvednout.

Kniha na přebalu nabádá, aby čtenář vkročil do podmanivého, vášnivého a napjatého světa Psance a vychutnal si magický příběh jako nikdy předtím. Nic z toho však ve mně čtení nevyvolalo - kniha pro mne nebyla ani podmanivá, ani vášnivá či napjatá, natož magická a hlavní hrdinka mi byla pořád stejně protivná jako v 1. sérii seriálu. O ždibec víc jsem se sice dozvěděla o Murtaghovi, ale celá linka se záhadným cizincem a Geillis Duncanovou vyvolala víc otázek, než kolik přinesla odpovědí. (V četbě knih jsem prozatím skončila Ledovým dechem, takže netuším, zda něco není poodhaleno v dalších svazcích.) Jako drobné rozšíření příběhu budiž, ale jako samostatná kniha (natož román, byť grafický) to u mne neobstálo. Jak padlo i v jiných komentářích, nejpřínosnější část knihy spatřuji v autorčině vyprávění o tom, jak komiks vznikal

Chápu, že si Diana Gabaldon chtěla splnit sen a psát komiksy, možná ale měla zůstat u Disneyho a kačeřích příběhů, protože v dnešní době, kdy je komiksů na trhu habakůk, a některé z nich představují skutečné skvosty, mi Psanec nepřišel ničím výjimečný. A to mám knižní Cizinku fakt ráda.

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

Jsem ráda za návrat do světa Cizinky, ale trochu jsem si nemohla v hlavě srovnat to jak vypadají postavy. Mám v hlavě ty seriálové a tohle mi přišlo divné. Také nejsem moc fanda komiksů. I tak jsem ale za knihu ráda, protože cokoliv, co se týká Cizinky miluju.

EvikU.
25.12.2021 4 z 5

Dostala jsem k Vánocům, překvapení, udělal mi dárek radost. Mám doma celou sérii Cizinky i doplňující knihy Lord John, které Cizinku doplňují. Chyběla mi jen tato a Sedm kamenů lásky a ztráty.

Grafický román se mi jako doplnění Cizinky líbí. Je to maličko upravený, protože je to komiks, ale důležité tam je ponecháno. Ilustrace, někdy se mi to nezdálo úplně ono, ale většina obrázků se mi líbila. I když uznávám, že je tato kniha spíše pro fanoušky této série na doplnění než jako samostatná kniha. Ale i tak proč ne.

MinaHawke
04.09.2021 4 z 5

Komiks se mi líbil, líbila se mi kresba i příběh. Nebylo špatné, že je to z pohledu Jamieho.

chodícírohožka
29.05.2021 1 z 5

Přiznám se, že jsem od této knihy čekala víc. Příběh cizinky mám ráda a těšila jsem se, že se dozvím, co tenkrát zažíval Jamie a jak vnímal chvíle s Claire, ale moc jsem se toho nedozvěděla. Grafické zpracování mě zrovna neoslovilo - ani stylem kresby, ani scénářem, některé mužské postavy si byly tak podobné, že člověk netušil, o koho jde, děj mi nepřišel zrovna návazný, lehce se odchyloval od knihy (což ale autorka na konci vysvětlila) a některé části mi připadaly zbytečné. Z celé knihy se mi líbila asi jenom vysvětlení na konci...

Luciska13
05.05.2021 4 z 5

Pro ty, kteří četli Cizinku, se jedná o příjemné rozšíření a doplnění základního příběhu. Kdo ale Cizinku nečetl, se, si myslím, nemůže v knize orientovat. Grafika je určitě moc hezká, ale i já, která jsem Cizinku četla, jsem měla problém některé postavy rozeznat.

vera5841
01.03.2021 3 z 5

K tomuhle úplně nevím, co napsat. Jako velký fanoušek této série ji oceňuji jako dodatkovou knihu. Víceméně ji beru jako takové milé, zkrácené připomenutí prvního dílu. Ovšem pro toho, kde nezná alespoň knihu "Cizinka" to bude nejspíše tápání ve tmě. Také jsem čekala, že se dozvím něco navíc, takže mě paradoxně nejvíce bavily poznámky autorky v závěru.

Ronnie68
15.02.2021 5 z 5

Kniha je pojatá jako komiks .... Takže se čte opravdu hodně rychle a dobře ... Děj se odehrává krátce před dílem Cizinky a končí prakticky po honu na čarodějnice .... I tohle podání se mi líbilo ....proto dávám 5*

Tesset
15.01.2021 4 z 5

Jsem ráda, že vyšla kniha k sérii, ale trošku mě to překvapilo. Zas tak moc nového jsme se nedozvěděli i ten pohled, z kterého měl být příběh vyprávěn, mi moc nepasoval. Bylo těžké si zamilovat vzhled postav, když už je mám vypálené ze seriálu. Občas jsem měla problém poznat, kdo je kdo - hlavně u mužských postav. Celkově ale chválím a přidávám do své sbírky. Doporučuji spíše pro skalní fanoušky.

RoseDadas
04.11.2020 3 z 5

Když jsem poprvé zaznamenala, že bude grafický román ze světa Cizinky u nás vycházet, byla jsem nadšená a moc se těšila. Ale znáte to - když se na něco moc těšíte, tak to většinou nedopadne dobře. Předně tu netvrdím, že je komiks sám o sobě špatný, jen jsem asi čekala něco víc. Styl kresby mi příliš nesedl a v průběhu čtení jsem se s ním nakonec nedokázala sžít. Také tempo vyprávění mi přišlo trochu uspěchané, což na jednu stranu chápu, knižní Cizinka je "bichle" s mnoha detaily a mně je jasné, že komiks musí být zákonitě osekaný, ale když se to provede dobře, pak je spokojený nejen autor, ale i čtenář. Psance tak beru jako doplňkovou knihu k mé oblíbené sérii.

Sabča92
03.11.2020 4 z 5

Série Cizinka patří k mým nejoblíbenějším sériím vůbec, proto asi není žádným překvapením, že jsem okamžitě zhltla také její grafický román. V úvodu knihy Diana vypráví, jak se Psanec dostal ke své podobě. Věděli jste, že když se ke knize začne natáčet seriál nebo film, tak v rámci merche jsou i komiksy a grafické romány? O komiksu nebo grafickém románu Cizinky se mluvilo delší čas, ale nakonec přišla editorka s tím, že chce příběhově něco nového, dosud nevyprávěného ale zároveň, aby to byla Cizinka. Diana si s touto výzvou pěkně pohrála a proto Psanec není jen přepisem prvního dílu, ale obsahuje i věci před samotnou Cizinkou. Máme tak možnost vidět, co dělal Jamie ale i třeba Murtagh bez toho, aniž by nám o tom Claire musela něco sdělovat. Kresby má na svědomí Hoag Nguyen, který má za sebou notnou řádku komiksů. Jeho zobrazení postav se samozřejmě rozchází se seriálovou předlohou už jen proto, že kniha vznikla v roce 2010, zatímco seriál až v roce 2014. Claire je moc prsatá a v obličeji velmi mladá, Jamie je správně urostlý a zrzavý. Doporučuji všem fanouškům Cizinky a Skotska.

láska pro ženy romantika

Diana Gabaldon