LuciLu LuciLu komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak krásná, ničivá a důležitá kniha, kterou by si měl přečíst každý, aby si uvědomil, že život se může z ničeho nic změnit v něco nepředstavitelného, devastujícího, .... Přestože jsem knihu nemohla odložit, tak rozhodně nemůžu říci, že se mi kniha četla lehce. Člověku se svírá srdce každou stránkou a někdy má pocit, že ani nechce vědět, co příjde příště. A co je NEJHORŠÍ? Tohle se skutečně dělo!!!!, i když o tom řada lidí BOHUŽEL nechce ani slyšet a co je možná ještě horší, tak řada lidí o tom ani neví. Přečtěte si tuto knihu, uvědomte si nepředstavitelný milník v historii, dozvíte se o síle a soucitu, pomocí kterých mohou lidé čelit extrémnímu protivenství. Lina byla dokonalým vypravěčem. Milovala jsem, jak zachycovala veškeré dění, své pocity i pocity lidí kolem sebe skrze své umění, a přestože se situace zdála beznadějná, tak lidé vždy dokázali najít i tu nejnepatrnější naději, která jim pomohla přežít.
Dojem z knihy a pocity, které jsem měla během čtení ve mně rozhodně zůstanou hodně hodně dlouho.

05.11.2017 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle byla jízda. Příběh byl strašidelný, tajemný a návykový. Jsem ráda, že Colleen vystoupila ze své komfortní zóny a napsala psychologický thriller. Bravo a doufám, že nezůstane jenom u tohoto počinu a bude pokračovat. BTW: Vůbec bych se nezlobila, kdyby napsala druhý díl. Proč? Po přečtení mám spoustu otázek a celý konec bych shrnula WTF!
Poté, co Lowen přijíždí do domu přitažlivého Jerremyho, aby dopsala knižní sérii jeho ženy, která již není schopna tuto sérii dopsat, se setkává s jejich malým synem a pomalu se seznamuje s rodinnou tragédií, která se odehrála. Při práci na sérii nachází skrytou Verityinu autobiografii a tím se nám roztáčí zajímavý děj. Co je pravda a co lež? Komu může věřit? A je vůbec bezpečné setrvat v domě? Bravo! Rozhodně doporučuji!

05.11.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Oddechovka sfouknutá za jedno odpoledne. Ani poslední díl skvělé série nezklamal. Conor a Taylor byli roztomilí, milí, zábavní a sexy! Čtení jsem si užívala a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. ... Tyhle příběhy je prostě nutné brát jako pohádky pro dospělé. Únik od reality a to tato kniha splnila do puntíku. Za mě tedy spokojenost.

02.07.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tato kniha by si zasloužila určitě více jak 5 hvězdiček. Dychtivě jsem otáčela stránku po stránce. Autorka rozhodně umí udržet čtenáře v napětí (to konec konců dokázala již v předešlém díle). Callanach s Turnerovou řeší sérii vražd, kdy nesvádí boj pouze s pachateli, ale také s vedením a v neposlední řadě s arogancí “kolegů” ze Scotland Yardu (kdy obzvlášť jedna scéna se mi zdála již hodně za hranou). Chris Carter začíná mít konkurenci :-) (zajímalo by mě, jaká by byla kniha, kdyby se tito dva autoři spojili ;-) ). Rozhodně sahám po dalším dílu.

03.01.2021 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tato kniha měla neuvěřitelný marketing. Nutno podotknout, že obálka k popularitě knihy také dopomohla ... ale ten obsah? Poprvé jsem knihu po několika stránkách odložila, podruhé jsem se k ní vrátila v rámci společného čtení (je pravda, že jsem zároveň chtěla zjistit, proč je kolem té knížky takové haló). Kniha je dystopickým románem, ve kterém je v podstatě možné všechno. Avšak nad některými nedomyšlenými akcemi, zůstává rozum stát (proč se například absence masa neřešila jinak? však i dnes máme mnoho výrobků, které alternují maso).
Příběh respektive vykreslená realita (protože děj jako takový mi tam chyběl) je vyprávěna hlavní postavou Marcosem Tejou, který je provozním ředitelem v mrazírnách, které vyrábí "speciální maso". Jedná se o kontroverzní postavu, která neví, co si o celé situaci myslet (schvalovat to, protože potřebuje zabezpečit otce nebo se odklonit od proudu, vystoupit z řady, i za cenu nějakých postihů?) Kniha rozhodně není pro slabé povahy, nedoporučuji při čtení jíst (velmi často explicitní popis).
Co se ale musí autorce nechat, tak je to, že se jí podařilo šokovat. Popravdě? Čekala jsem naprosto jiný konec.
Obsah celé knihy by se dal shrnout slovy: "účel světí prostředky"

22.01.2023 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Skvělá severská krimi. V průběhu první poloviny jsem si říkala, že to bude asi průměrná detektivka, která však v druhé polovině dostala neuvěřitelný grády. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem neuhodla vraha a musela jsem počkat, až mi to sdělí detektivové. Ten závěr byl trochu moc “hollywoodský”, ale proč ne. Rozhodně budu v této sérii pokračovat. … Co mě však trochu štvalo bylo nakousnutí minulosti Fabiana, kdy se stalo něco, co vedlo k jeho současným problémům s jeho manželkou. Snad se to dozvím v následujících dílech nebo si to autor nechává jako námět pro samostatný díl.

18.12.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Po knize jsem sáhla kvůli nádherné obálce. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Hned na začátku je vám jasné, o co v příběhu půjde, ale i tak netrpělivě otáčíte jednotlivé stránky, abyste zjistili, jak to dopadne. Po dlouhé době jsem četla skutečně romantický příběh, kde fyzično stojí naprosto mimo. Hlavní hrdiny jsem si od první chvíle oblíbila. Autorka svým způsobem obrátila charaktery postav, kdy Animant je prostořeká, nebojácná dívka s láskou ke knihám a knihovník je mrzutý tichý podivín, který je neustále ponořen v knize a reálný svět jako by plynul kolem něj. Nádherný pocit z této knihy ve mě určitě zůstane.

18.10.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Perfektní oddechovka, u které přesně víte, jak to dopadne, ale stejně vás to baví a nemůžete se odtrhnout, dokud nedočtete. Postavy Chelsea a Damien jsou sympatické, vedou vtipné dialogy, které jsou zároveň reálné. Penolepe opět ukázala, že jí psaní tohoto žánru jde.

30.09.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo něco .... nemohla jsem přestat číst. Úžasný psychothriller. Po celou dobu se ve mne praly dvě roviny ... zvědavost a nechápavost, jak si to může Emila nechat líbit - stále dokola a dokola. Ale jak sama Emily říká - je něco úplně jiného, když se vás to netýká, než když jste přímo zainteresovaní. Konec jsem tušila, ale i tak jsem byla překvapena. Určitě doporučuji.

02.05.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Oddechovka, která se čte sama. Mám ráda knížky, kde je na jednotlivé situace pohled od více postav (tady to byl pohled Báry a její babičky). Je pravda, že části z pohledu babičky Milady se mi líbily více. Bára mi byla chvílemi dost protivná (vztah ke spolubydlící, vztah s Václavem) a můj dojem z ní byl, že neví, co od života chce a když už se má rozhodnout, tak zvolí snadnější cestu. Co mě nadchlo je ztvárnění nebe, i když je to trochu děsivé.
Bohužel jsem hnidopich a všimla jsem si tam několika nepřesností (například když Milada vzpomíná na den, kdy ji zemřel muž - šli na večeři poté, co sehnali dětem hlídání - dětem však dle předchozích informací bylo již přes 20).
No a ten konec? Byl hodně zrychlený a useknutý. V každém případě vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, není to vůbec špatný! Těším se na další knihy a tuto mohu směle doporučit.

02.09.2022 3 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Krásná odpočinková kniha, která mě moc bavila. Děj hezky plynul, zápletka uvěřitelná, dialogy mezi Stellou a Hudsonem mě bavily. Autorce se podařilo vytvořit chemii mezi hlavními postavami, která mezi nimi jiskřila od samého začátku. Seznámení Stelly a Hudsona bylo originální a zábavné a pak následné události byly dokonalé (konečně si oba hrdinové byli rovni a ne šéf a jeho asistentka). Samozřejmě jako ve všech knihách tohoto typu nemohlo být všechno jenom zalito sluncem a objevil se problém. Potěšilo mě, že ho hrdinové vyřešili jako dospělí lidé a nedělali žádné scény. Co bych však vypustila bylo časté oslovení "miláčku" a celý epilog, který byl trochu klišoidní.
Pokud si však chcete odpočinout, přečíst si uvěřitelnou romantiku, tak doporučuji všemi deseti. :) :) :)

06.07.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

WAU WAU WAU .... Tak tohle byla jízda. Skvělý začátek nové série (doufám, že vyjdou další díly).
Hlavní hrdinkou je Laurel Snow, agentka FBI, která je nejen zázračné dítě (fenomenální paměť), ale a to mi bylo hodně sympatické, se odreagovává pletením čepiček pro nedonošená miminka (ano, žádný alkohol ani prášky - velmi příjemná změna). Na Laurel se s žádostí o pomoc obrátila její matka. V Laurelině rodném městě (Genesis Valley) bylo nalezeno několik mrtvých dívek, z jejichž vraždy je obviněn Laurelin strýc. Jak přibývá počet mrtvých dívek, přibývá i počet podezřelých.
Laurel spojí síly s místní policií a hlavně s horským rangere Huckem Riversem a jeho psem Aeneasem (mimochodem Huck je velký sympaťák i když morous;) ). Vztahová linka těchto dvou mě hodně bavila. :)
Kniha je čtivá a rozhodně ji doporučuji všem fanouškům kriminálních příběhů.

02.05.2023 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Skvělá severská detektivka, která vypráví příběh z různých úhlů pohledu a i přes to vše do sebe moc hezky zapadá a kniha se čte velmi lehce. Kniha je psána v krátkých kapitolách, které se střídají v minulosti a současnosti. Postavy jsou do detailu propracované a dávají čtenáři pohled na celý jejich svět života a myšlení.
Autor v ní udržuje napětí a tajemno tím, že ve správnou chvíli nechává odehrát něco nepředvídatelného, ​​což vás jako čtenáře nutí číst dál. Dosti rychle jsem odhalila události, ke kterým došlo před 28 lety, což mi následně pomohlo pochopit činy, které se děly v přítomnosti. V průběhu čtení jsem přemýšlela nad tím, jaké pocity člověk musí zažívat, když si na část svého života, která ovlivňuje Vaši přítomnost i budoucnost, vůbec nepamatuje. Navíc když se díky tomu dostanete do hledáčku policie.
Dokonalá kombinace všech výše uvedených prvků vyústila v napínavý thriller, který zaujme od začátku do konce!

03.11.2021 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Nádherná, skvělá oddechová romantika, kterou jsem přesně potřebovala. Hlavní hrdinka Carrie odjíždí strávit léto se svojí sestrou Angelou a její dcerou Jude na Azurové pobřeží. Tuto destinaci si nevybrala náhodně, ale z důvodu toho, že se dočetla, že její manžel Richard (slavná hollywoodská hvězda) tam právě točí film. Carrie se totiž potřebuje s Richardem rozvést. ... U těchto knih je jasné, jak dopadnou. Ale i tak kniha rozhodně stojí za přečtení, krásné prostředí, dialogy i harmonické rodinné vztahy (i když je pravda, že Jude je velmi často na pár facek ...., ale dobře, mlátí s ní puberta).
S knihami od J. Wakes respektive J. Caplin nelze sáhnout vedle.

23.07.2023 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Co se stane, když máte velkou rodinu, velmi akční babičku a před Vánocemi Vám přítel oznámí, že už s Vámi nechce být? Tímto se rozehrává ztřeštěné období 10 rande na slepo, na která Sophie chodí s těmi, které jí vybrali její příbuzní, kteří zároveň volí i náplň rande.
Již od začátku čtenář ví, jak to nakonec dopadne, ale i tak mě bavila jednotlivé akce, které se v knize objevují. Na první pohled se může zdát, že v knize hraje prim romantika, ale dle mého kniha je více o přátelství a rodině. Vztah Sophie a Margot je nádherný, soudružnost celé rodiny je obdivuhodná (i když i tato rodina má své méně oblíbené členy - nic není dokonalé :) ) a znovunalezené přátelství je úžasné. Kniha je psaná čtivě a rozhodně se u ní čtenář zasměje, ale i slza ukápne. Čtení jsem si užila, i když již nějakou dobu nepatřím do cílové skupiny.

05.01.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Kniha oproti ostatním vybočuje z řady hlavní postavou - policejní potápěčkou a tím, že hodně akce se odehrává ve vodě. Člověk tak má možnost nahlédnout do světa pod hladinou. Kniha ma krátké svižné kapitoly, díky kterým se četla velmi dobře. Sice se mi některé situace a obzvláště pak jejich řešení nezdají příliš reálná, ale dobrý dojem si z této knihy odnáším. Těším se na další případy Sloan a George.

30.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihu jsem přečetla za 2 odpoledne, příběh zajímavý, ale bohužel se Shari tentokrát nepodařilo vtáhnout mě do děje. Dokonce jsem se 2x přistihla, že úmyslně listuji o několik stran dopředu, abych zjistila, jak se to bude vyvíjet. Začátek je slušně rozehraný, ale postupem všechno začíná stagnovat (postavy, děj), aby na závěr došlo ke zvratu, který je pro mě nepochopitelný. Co mi chybělo bylo detailnější rozpracování postav, kdy se dostávaly do určitých situacích, nějakým způsobem je vyřešily, ale už nebylo vysvětleno, na základě čeho se tak rozhodly.

21.06.2021 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Z knihy mám rozporuplné pocity. Samotný příběh má sám o sobě dost napětí a záhadných prvků, které nutí čtenáře otáčet bez přerušení stránku po stránce. Co mi však nedávalo moc smysl, bylo to, že v předchozím díle, si Theo vybudoval jistý kredit (poté co dopadl sériového vraha), který zde nic neznamenal a celá kniha je psaná v duchu Theo vs zákon. To, jak zkorumpovaná vláda a policie bráni Theovi chytit sériového vraha a potom scéna ve vězení, na mě působilo až moc překombinovaně. Nereálně na mě působil fakt, že se nenašel nikdo od policie, kdo by byl ochoten Theovi pomoci. .... Popravdě jsem čekala, že kniha bude navazovat na Theovu úžasnou schopnost chytit vrahy, ale v závěru knihy jsem měla pocit, že chyceni sériového vraha se dostalo do pozadí (vedlejší kolej) a do popředí se dostalo vyšetření korupce na nejvyšších místech (a stejně nebylo osvětleno proč všichni zavírali oči). Jsem ráda, že jsem knihu četla, líbila se mi, ale ten závěr by chtěl napsat jinak.

29.02.2020 3 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Toto je zobrazení ženy, Olgy, a toho jak se zabývá (nebo neřeší) skutečnost, že se její manžel náhle rozhodl ji opustit. Čtenář je po celou dobu v hlavě hlavní postavy, čímž se dostává do opravdu ponurého, temného a někdy i šokujícího místa. Jsme svědky jejích nepravidelných myšlenek, halucinací, zoufalství, bolesti, hněvu.
Celý příběh (i když jednoduchý) je neuvěřitelně silný. Po celou dobu jsem měla naprosto smíšené emoce směrem k hlavní postavě (Olze). Z části jsem s ní sympatizovala, protože její situace byla strašná ale na druhou stranu některé věci, které řekla a udělala, způsob, jakým s lidmi zacházela, to bylo hodně přes čáru.
Přestože se jedná o relativně krátký román, čtení chvíli zabere - už jenom z toho důvodu, abyste mohli vstřebat emoce, které na vás tryskají.
Kniha rozhodně stojí za přečtení. Je až neuvěřitelné, jak i po několika dnech musíte pořád přemýšlet o pocitech a chování Olgy.

18.07.2017 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělá čtivá knížka od českého autora. Jednohubka na jedno deštivé odpoledne. Toto byla moje prvotina od této autorky a jsem spokojená. Autorka dokáže velice lehce psát o nelehkých životních situacích. CO mě velmi překvapilo, jak dokázala popsat mužské přemýšlení, ženský prvek tam vůbec nebyl cítit a za to klobouk dolů).
Z knihy mám mám smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbily vnitřní monology, co si skutečně hlavní postava myslí. Do jisté míry to ukázalo, jak chlapi mohou reagovat na situaci, která se nám ženám, zdá podivná. Na druhou stranu nemohu říci, že by se v knize objevila jediná postava, která by mi byla sympatická. A budu zcela upřímná Hynek se rozhodně (alespoň pro mě) nechoval jako chlap a ani jako otec (reakce na chování syna, reakce na manželčiny výbuchy (naprostá neschopnost spolu komunikovat či se aspoň pokusit být k tomu druhému empatický - tady jsem si několikrát říkala, proč jsou vlastně spolu),chování tchána, šéfa, kolegů. Pro mě nejsilnější moment byla operace dítěte (do tohoto momentu jsem Hynka trochu omlouvala, že i přes problémy bojuje, ale to co udělal? Jedno velké NE!

01.04.2022 3 z 5