Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Ten příběh sám o sobě, ve své podstatě, není špatný. Ale ta přebytečná, nezajímavá omáčka okolo! Nelíbil se mi nesvižný a nudný styl, jakým byla kniha napsaná. Takový propastný rozdíl mezi tímto příběhem a úžasnou Zmizelou...jsem na vrcholu zklamání.

21.05.2017 3 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Je neuveřitelné, jak tento autor dokáže o zdánlivě obyčejných věcech tak krásně psát, že je prostě radost a rozkoš ta slova číst. Tahle kniha je mou druhou přečtenou od Spakrse. Pravda je, že děj mi přišel takový jednodušši, ale krásně se zde prolínala minulost s přítomností. V tu chvíli člověk dokáže věřit, že pravá láska existuje.

17.02.2017 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Jsem uchvácena. Hlavní hrdinka Ada mi ničím nebyla sympatická. Říkala jsem si, ty povrchní čůzo. Ale postupně, když jsem proplouvala dějem a sledovala, jaký všechen osud Adu potká, zjistila jsen, že se holka změnila. Aby ne, válka dokáže dělat divy a další sled událostí. Z Ady už nebyla marnivá, povrchní naivka. Konec mě úplně dostal. V tu chvíli mě napadlo, že by stačilo pár okamžiků jinak a život mohla mít uplně jiný. A taky mě napadlo, že tohle se děje i v reálném životě. Ráno vstanete, zjistíte, že zaspíte. O pár minut, a třeba..těch pár minut Vám může uplně změnit život. Jenom pár minut.

26.11.2016 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Skvělá kniha. Sympatické postavy a hlavně originální zápletka.

13.01.2018 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Byla jsem na vážkách, jestli mám dát plný počet. Ale ano, dám. Kniha byla skvělá, postavy taktéž. Nicméně musím vytknout chvilkové nepravděpodobnosti děje, které prostě snižovaly věrohodnost a kvalitu příběhu. To mě trochu mrzelo. Řekla bych, že s realitou mají některé počiny místní policie a náčelnice Kate pramálo společného.

21.12.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mně to prostě asi nebaví. Nebo já fakt nevím. Již moje druhá kniha od Nesba a nějak stále nemůžu sdílet to davové nadšení pro tohoto autora. Nebo jsem prostě neměla štěstí na ty jeho lepší knihy. Chybí mi napětí, akce, nějaký drámo. Nebaví mě na tom vůbec nic. Kepler jasně vede na plné čáře. Šanci dávám třetí knize od Nesba a pak nadobro lámu hůl.

09.12.2017 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Znovu a opět ta samá chyba. Velká očekávání přináší o to větší zklamání. Recenze nečíst, nebo tedy číst, ale neřídit se jimi. Nevidím nic výjimečného, akorát příběh sestavený tak, aby čtenáře citově vyždímal jak hadr. Strašně jednoduše napsáno, postavy mohly být daleko lépe popsány, jejich psychika, cítění. Ta poezie, básně, jak se tomu textu zde říká, to pro mě nejsou básně. Je to obyčený text, jakkoliv neobohacený, kostrbatý a bez známky fantazie. Pro mě čistý průměr.

14.11.2017 3 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Není to asi žádný zázrak pod sluncem, ale ten příběh mi dal přesně to, co jsem zrovna potřebovala. I když ta občasná přesládlost byla do očí bijící.

11.11.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Vždycky zaručeně poznám, když ve mně kniha něco zanechá. Je to ve chvíli, kdy dočtu poslední odstavec, zaklapnu knížku a cítím husí kůži po celém těle. A přesně takový pocit mám i teď. Knížky YA, pro nás dospělé, odrostlé - nebo tedy alespoň pro mě - mají zvláštní smysl. Totiž, odprosťují mě od běžného světa nás vyzrálých, od běžných starostí, které každodenně musím chtě nechtě řešit. Uchýlí mě do světa, kdy je všechno prosté, jednoduché a krásné. A hlavně do Světa Nadějí.

14.10.2017 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Po dočtení knihy si říkáte, ten svět je opravdu nespravedlivý. Proč se některým lidem děje tohle a jiným tamto. Jednoduše proto, že vše má v rukách osud a osud nelze změnit. Zoe se o to snaží a je moc krásný, jak je z celý knížky cítit to moře lásky. Autorka dokáže nenásilně, strašně sympaticky a vřele vyprávět celý průběh událostí. Je v tom cítit srdce. Jako třešnička na dortu je nádherná obálka. Doufám, že této autorce brzo vyjde něco podobně originálního a naprosto výjimečného.

15.09.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Brečela jsem. Jenom kvůli konci, který ve mně oživil vzpomínku na člověka, který již není mezi námi. Rozdmýchal ve mně tu pečlivě schovanou a zadupanou bolest. Konec byl opravdu srdceryvný, nicméně celkově celý sled příběhu bych hodnotila průměrově. Možná jsem lehce neobjektivní, jelikož jsem viděla film, který mě nadchl. A i přesto, že film opravdu nebývá lepší než kniha (alespoň pro mě), se nemohu zbavit dojmu, že film mám v tomto případě radši. Životu po tobě dávám rozhodně šanci.

19.06.2017 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Docela promyšlené. Tuhle knihu jsem zhltla za jeden den a nemohla jsem se odtrhnout. Závěr byl překvapivý.

09.05.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Příjemná oddychová četba od Jojo Moyes. I když musím řadit mezi slabší počin této autorky. Některé pasáže mě krapet nudily a vystřihla bych je. Naopak konec, řekla bych, byl trochu náhlý a jednoduchý. Vzhledem k ději a tomu, jak se celá situace Lisy vyvinula. Takhle to doopravdy nefunguje. Ale možná je to jenom moje domněnka, která jinému čtenáři do nosu vůbec necvrkne. A možná jsem čekala něco jiného.
Na druhou stranu, moc se mi líbil styl vyprávění celého příběhu, to bylo milé a sympatické.

16.04.2017 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tak tahle knížka mi dokonale zamotala hlavu. Ze začátku se příběh jeví jako obyčejná romance, kterých je stovky. Prostě pubertální slečna se zamiluje do nadpozemsky úchvatnýho sexy borce. A "love story" je na světě. Ale v jednu nečekanou chvíli dostanu takovou "ťafku" v podobě úplně neuvěřitelnýho zvratu. A hle, ty detaily a různý náznaky do sebe začnou dokonale zapadat. Tak tohle už není romance, ale dokonale promyšlenej thriller. Ovšem konec? To mi přece ani jeden z nich nemohl udělat! PROČ? CALLO...PROČ? Taková hříšná nedokončenost si žádá svý pokračování!?

23.03.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neuveřitelná kniha! Nejlepší kniha EVER! Propracovanost děje je neuvěřitelná. Na jedinečnosti knize přidává fakt, že autorka čerpá z historických skutečností. Navíc se zde nabízí otázky, nad kterými je čtenář donucen se doopravdy zamyslet

16.03.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Když Finch potkal Violet, život najednou začal dávat smysl...Když jsem knihu vzala do rukou, říkala jsem si trochu rezignovaně, další román pro teenagery. A tohle teď bude číst třicka. No, ať už mi třicka na krku visí nebo ne, každopádně tenhle příběh mě dostal. Už po pár stránkách mi bylo jasné, že ačkoliv se zdá příběh zdánlivě jednoduchý, skrývá se v strašně moc, hlavně strašně moc krásných a jednoduchých věcí. A v tom je to kouzlo. Upoutalo mě, jakým stylem autorka děj líčí. Imponovala mi netknutost a výjimečnost těch dvou,zatím dnešním světem, neposkvrněných mladých duší..."Myslíš, že existuje perfektní den?"...S úsmevěm jsem četla dialogy Finche a Violet o obyčejných tématech, na které lidi dnes, v tom shonu a zrychleném čase, nemají čas. Na závěr, kniha ve mně zanechala strašně moc, ukládám si hluboko do mysli a někdy se k ní určitě vrátím.

25.02.2017 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Nemůžu si pomoci, ale stále jsem knížku musela odkládat a k dalšímu čteni se velmi nutit. Pro mě opravdu nezáživně napsané a zdlouhavé. Mrzí mě to, protože vzhledem k vysokému hodnocení jsem se na knihu moc těšila, ale vzdala jsem to.

14.02.2017 2 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Čtivé, svižné tempo. Ale jaksi mě kniha ničím neoslovila. Nezůstane mi v paměti, abych jednou ohroměně řekla: "Tu jsem četla a byl to nářez," Obvyklý průměr, plný romantiky, detailního popisu soulože a náhlého rozuzlení. Na který samozřejmě musí navazovat usmiřovačka. Od jistého okamžiku jsem přestala počítat, kolikrát autorka zmínila slovo "pták". Ach jo.

29.01.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak důmyslně propracované! Do posledního detailu. Film jsem viděla před dvěma lety, tak jsem si ho pamatovala jen tak zevrubně. A bylo to dobře! Nejvíc mě dostala kapitola, kde nastal zlom a ukázala se pravá tvář Amy. Za mě tedy lepší než Dívka ve vlaku. Protože u Dívky ve vlaku jsem se místy nudila. Ale tady jsem od začátku byla napnutá, hlodaly ve mně pochyby, jestli Nick skutečně není šmejd, ale ano, on byl. Jenom daleko mín než jeho vychytralá manželka...

22.01.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Úplně úžasně a naprosto pochopitelně napsáný příběh o ženě s Alzheimerem. Srozumitelně byly popsány části, kde se nemoc zhoršovala a postupovala. Nejdříve jsem viděla film a poté četla knížku. Myslím, že obě díla jsou kvalitou zcela vyvážená.

15.12.2016 4 z 5