Lucijáš276 Lucijáš276 komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

S klidným pocitem mohu říci, že se jedná o nejlepší detektivní knihu, jakou jsem kdy četla! Přiznám se, že mě kniha i místy děsila. Každopádně se to četlo opravdu samo a vy vlastně ani do poslední chvíle pořádně nevíte, kdo je vrah. Prostě BOMBA!!!!!

01.03.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem četla úplně první před celou sérií a musím říct, že se to četlo úplně samo. Myslím si, že tento svět mě jen tak neomrzí. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a obecně styl psaní této knihy, který byl plný napětí a dobrodružství. Strašně se mi líbí propracování jednotlivých postav a světa. Oceňuji mapu v knize. U prvního příběhu jsem se dost nasmála - Sam a Celaena. Super hlášky a hlavně ty jejich naschvály. Vražedkyně a poušť mě také strašně bavila. Každý jednotlivý příběh byl něčím výjimečný a celkově si z knihy odnáším to, že Celaine je a bude silná žena, která si prožila opravdu kruté věci. 5 * Těším se na první díl ze série :)

29.01.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět skvěle napsaný příběh, od kterého se prostě nedá odtrhnout. Musím se přiznat, že mi při čtení této knihy nebylo úplně dobře, protože jsem strašný strašpytel. Husí kůže mluvila za vše. Každopádně se mi líbilo i to, jak se dál vyvíjel samotný příběh Tristana ohledně rodinných vztahů. V jednu chvíli jsem opravdu soucítila a prožívala s ním každičký krok. Také se mi potvrdilo i to, proč vlastně nemám ráda výtahy a obecně tmu. Kate opět nezklamala a dokázala, že je správný vyšetřovatel. Těším se na další díl 5*

11.11.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Moje první kniha z této série a opět musím říct, že to byla pecka, která se četla jedním dechem sama. Hlavní hrdinku Kate jsem si oblíbila stejně tak, jako jejího asistenta Tristana. Děj byl napínavý od první stránky a kapitoly opět končily tak, že jste nutně museli číst dál. Celá kniha byla dobře vymyšlená a strašně se mi líbilo, že člověk viděl pomalu všem postavám do hlavy. Kapitoly v cele se mi také moc líbily, doteď si říkám, jak to ten náš spisovatel Bryndza dělá. Opravdu to má parádně promyšlený a čtenář pak jen zírá s otevřenou pusou. Nemám co vytknout. Kniha se mi strašně líbila a já se těším na další díl z této série. 5*

09.10.2022 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Další díl ze série úspěšně dočtený. Musím říct, že se mi kniha strašně líbila a celkově se opět krásně četla. Je to takový druh knihy, u které opravdu vypnete a máte po celou dobu úsměv na tváři. Hlavní hrdiny jsem si opět ihned oblíbila. Elaru jsem po celou dobu čtení dost obdivovala a říkala si, jestli bych sama zvládla to, co ona zvládá celý příběh. Těším se na další díl. 5*

30.09.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Další barák úspěšně dočtený. Musím však říct, že mě samotný příběh ze začátku hrozně bavil. Říkala jsem si, že to vypadá na něco nového s kapkou detektivního nádechu. Postupem čtení mi kniha přišla zdlouhavá a chvílemi mě dokonce štvala. V některých pasážích jsem se cítila dost nepříjemně, ale v určitých chvílích už to na mě bylo dost přehnané a asi bych brala, kdyby ten děj byl zpracován trochu jinak. Každopádně námět super, psychopatka Amy taky super, ale asi mi tam opravdu něco chybělo. 4*

25.09.2022 4 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

O této knize jsem měla poměrně veliká očekávání. Vždy mě bavilo číst knihy s královskou tématikou. Z poloviny jsem dostala to, co jsem chtěla. Kniha je napsaná lehce a čtivě. Několikrát jsem se opravdu nahlas zasmála. Hlavní hrdinku a hrdinu jsem si zamilovala, ale přišlo mi, že tam bylo málo té samotné romantiky. Kniha obsahuje spíše poznávání japonské kultury a zvyků, poznávání, kdo je přítel a kdo si na něj jen hraje, dost se tu řeší rodinné vztahy atd.. Čekala jsem trochu víc, ale i tak to bylo milé! :) 4* (Vždy jsem si říkala, že bych chtěla být princeznou, po dočtení této knihy mi však došlo, že vše není tak úplně jednoduché - život podle pravidel a na každé straně novináři.)

25.09.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tak tohle bylo jedním slovem víc jak úžasný! Za mě zatím nejlepší fantasy kniha, jakou jsem kdy četla! Opravdu bomba sama o sobě! Kniha mě bavila hned od první stránky a opravdu jsem měla co dělat, abych knihu odložila. A teď něco k samotným postavám. Nejdříve jsem si zamilovala Zayna, ale samozřejmě ne na dlouho. Po příchodu Rotha s jeho Bambi bylo vše jinak. Sama jsem se do jeho postavy zamilovala během vteřiny. Chvílemi mi to připomínalo postavy z Upířích deníků - Stefan/Damon. Vždycky, když tam byla nějaká scéna s Rothem, tak jsem postavám hrozně fandila. Úplně jsem u toho pomalu umírala s tím, aby to pokračovalo byť jen na chviličku. Kniha byla předvídatelná v určitých pasážích, ale i tak jsem si jí moc užila. Strašně moc se těším na další díl! 5* (obálka je nádherná)

10.07.2022 5 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

U této knihy jsem byla překvapená, jak moc mě chytla! Je psaná opravdu čtivě a měla jsem problém ji odložit! Začátek byl trochu pomalejší a závěr naopak rychlejší, ale to mi nějak nevadilo. Jess jsem si strašně oblíbila a celkově i ty ostatní postavy. (Stále věřím v Evana!!! ) V hlavě mi zůstává dost otazníků, na které bych potřebovala další odpovědi. Doufám, že druhý díl vyjde co nejdřív, protože se na něj opravdu moc těším! Příjemná duchařinka, zajímavý a sympatický příběh, který jsem neuhodla. Téma duchové a vídání mrtvých mě vždycky zajímalo. Doporučuji! 5*

18.06.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Kniha byla jedním slovem pecka! Příběh mi přišel opravdu originální. Skrývá v sobě různá tajemství, hry, hádanky, indicie, intriky. Zkrátka se to opravdu četlo samo. Kapitoly byly nejen krátké, ale končily tak, že člověk prostě musel číst dál. Nemohu si pomoci, ale občas mi to přišlo jako můj oblíbený film Lovci pokladů, kde hrdinové řeší různé šifry, hádanky atd a vy se posouváte po vyřešení dál. Všechno vám do sebe pomaličku začne zapadat! Každopádně jsem si naši hlavní hrdinku Avery dost oblíbila a zbytek bratrů taky. Po přečtení prvního dílu člověk zjistí, že potřebuje ihned druhý díl, aby ty zbylé otazníky, které má v hlavě, byly konečně objasněné! Straně jsem zvědavá na druhý díl! 5*

05.06.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Mě se to opět moc líbilo. Potvrdilo se mi, že si u těchto knih opravdu odpočinu.

Izzy už jsem měla ráda v prvním díle, takže mě zajímalo, jak to s ní dopadne v tomto díle. Každopádně kniha byla opět čtivá, humorná, oddechová atd.. Jediný, co mi fakt vadilo byly chyby, kolikrát jsem jednu větu musela číst dvakrát..

Čokoládový koktejl mluví za vše! Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Těším se na další díl s krásnou obálkou. 5*

16.05.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Po přečtení pár kapitol jsem si u téhle knihy myslela, že mě nebude vůbec bavit. Bála jsem se vlastně i toho, že se dostanu do čtecí krize - což se mi samozřejmě nelíbilo už jenom kvůli tomu, za kolik jsem tuto knihu pořídila. Každopádně jsem se díky bohu zmýlila. Kniha se po pár kapitolách rozjela a já ji doslova hltala. Líbilo se mi už jenom to, že se jedná o nevšední příběh v džungli. Dále bych vyzdvihla rozdělení do kast, radu, oblečení společnosti, domky v koruně stromů - nevšední mosty, lana a lanovky a celkově to prostředí. Limea se četla opravdu sama a připomínala mi tak trochu Pocahontas. Krásná romantická linka, která nebyla na každé stránce a furt se zde něco dělo. U knihy jsem si opravdu odpočinula. Byla doplněna ilustracemi - nejvíc mě ovšem zaujala ,,dračí bojovnice". Doporučuji přečíst! 5*

08.05.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tato kniha se mi moc líbila a vlastně se i četla sama. Mezi námi jsem ani nic jiného nečekala. Řadím jí mezi odpočinkové čtení, které se téměř shoduje s Monou. Kdybych tyto dvě spisovatelky měla porovnat, tak mi přijde, že Mona píše víc do houbky z hlediska vztahů a procítění postav - někdy mi to přišlo až moc. A právě tato kniha to měla tak akorát. Možná bych tam ke konci knihy dala pár kapitol navíc s hlavními hrdiny. Jinak nemám co vytknut a těším se na další díl! 5*

19.04.2022 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Vůbec nevím, jak bych začala.. Každopádně jsem si knihu vybrala kvůli nádherné obálce a celkově i ta anotace mě zaujala.. Ze začátku knihy jsem byla nadšená a říkala si, že jsem opravdu udělala dobře, že jsem si jí koupila.. Vypadalo to fakt zajímavě a člověk si ze začátku udělal obrázek, který se s postupným čtením změnil.. První část se mi dost líbila, ale potom už to jelo jen a jen dolu - kniha mě nudila a přišlo mi, že se furt jen opakovala, než se čtenář dozvěděl to, co vlastně potřeboval - takže bych šla příště spíš rovnou k věci bez té omáčky. Přečetla jsem 3/4 knihy a potom už to vzdala.. Nudilo mě to a dostávalo do čtecí krize..

19.04.2022 2 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Knihu řadím mezi oddechovku, byla čtivá a vtipná. Opravdu jsem se nejmíň 10x zasmála nahlas, takže se na mě i několikrát otočil přítel s tím, jestli jsem normální. Po přečtení určitých pasážích se smál i on a už se tolik nedivil, proč se tak blbě tlemím. Zároveň byl příběh i smutný, takže se přiznám, že jsem doufala v zázrak, který nenastal a u knihy brečela. Přesto knihu doporučuji a hodnotím 4*.

21.03.2022 4 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Kniha se mi moc líbila, měla originální námět, četla se opravdu sama. Jediný co bych vytkla byly překlepy a celkově ta anotace moc neseděla. Mrzí mě taky to, že nejsou vydány i další díly, protože by mě fakt zajímalo, jak to bude dál. Samozřejmě jsem doufala v to, že určité postavy nezemřely a nakonec se to nějak vysvětlí. Knihu i tak doporučuji, protože to bylo opravdu příjemné čtení. :)

21.03.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Opět další super kniha od Darcy Coates, která jak jinak než nezklamala. Tento díl řadím mezi ty nejlepší, které napsala. Opět byla kniha čtivá, cítila jsem mrazení v zádech od začátku až do konce - nedala se jak jinak než odložit. Hlavní hrdinka mě někdy dost štvala a dost často jsem si říkala, aby už nebyla tak arogantní a paličatá.. Chudák Neil! Jinak super příběh a už teď se těším na další díl - doufám, že bude stejně dobrý jako tento či první a třetí díl!:)

02.02.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Rozhodně příjemná, milá a oddechová kniha, která dostane snad každého čtenáře. Od knihy se nedá odtrhnout a po většinu čtení se jen usmíváte. Kniha se četla opravdu sama a já si užívala její styl psaní a pohodu samotnou. Člověk se díky ní dokázal zamyslet i nad tím, jak to lidé tohoto typu mají opravdu těžké a o to víc je chápe a svým způsobem si jich i váží. Těším se na další díl!

30.01.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moje první kniha a zároveň první setkání s touto autorkou. Musím říct, že jsem ráda, že jsem opět objevila super autorku, kterou budu řadit mezi své nejoblíbenější. Kniha se četla sama, byla napínavá, měla spád, napětí - prostě všechno, co od knihy očekávám. Za mě super námět, super vyšetřovatelé, jsem opravdu spokojená. 5* Jdu na další díl!

20.01.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět bomba dech beroucí! Mrzí mě, že je to poslední díl ze série a tajně doufám, že budou další případy s Erikou!

16.01.2022 5 z 5