Lucif Lucif komentáře u knih

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

skvělá oddychovka

napsána životem, Krause mám moc ráda - mám víc knih a ráda se k nim vracím ;0)

13.09.2016 5 z 5

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

Opravdu krásné čtení. Malá knížečka, krátké kapitoly, veselé a zajímavé příběhy, které se spojují v 1 kouzelný příběh se šťastným koncem.

Je to 3. kniha o čaroději Kedrigernovi, kterou jsem přečetla a všechny jsou boží, zajímavé, poučné, dobrodružné, vtipné, kouzelné, prostě super čtení, které zvedne náladu.

16.03.2024 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kdyby to nebylo ve výzvě, určitě bych to nedočetla! Začátek jsem vyloženě trpěla (několik kapitol) a zvažovala jestli si radši nevybrat jinou knihu. Pak jsem se konečně začetla a tak půlka knihy byla super (možná bych hodnotila skoro plným počtem, za nápad). No a pak jsem to četla zase s nechutí (asi poslední čtvrtinu). Posledních pár stránek naštěstí dobrý. Nicméně nechápu, jak může mít ta kniha tak dobré hodnocení! Zbytečně tlustá kniha, která by se v pohodě dala zkrátit na polovinu.

09.03.2024 1 z 5

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Malá knížečka - veselé, napínavé čtení. Se šťastným koncem, no vlastně s více ;0) - 1 hlavní příběh a s tím spojeno několik krátkých (poučných) příběhů, dobrodružství. Určitě stojí za přečtení.

08.03.2024 5 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Překvapivě dobrá oddechovka. Mladí lidé ve škole a na výletě (na kolech). Zajímavý příběh s moderními prvky (hlášky, #, Instagram..) a přesto pohodový a poučný - moudrý pohled. Vychutnávala jsem si krajinu i příběh, postavy jako v životě - některé super, dobrosrdečné, zajímavé, nenápadné, "obyčejné", jiné zakomplexované, falešné, arogantní.. Celkově opravdu prima počtení, pro mě jednodenní 0:)

05.03.2024 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Knížečka je malá, ale vůbec mě nebavila, min. čtrt knihy je o stáří a o tom, že je sobecké nezanechat potomka, o kráse a pomíjivosti a zase ten čas, jak letí atd. Podle informace na obalu jsem čekala něco jiného. Možná nemám správnou náladu a asi ani nejsem cílová skupina.

27.02.2024 odpad!

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tenhle díl patřil asi mezi mé top 3. Opět vtáhne do děje. Velmi zajímavé a kvalitní čtení pro dospělé i starší děti.

24.02.2024 5 z 5

Bořek má psa Bořek má psa Vlastislav Křivohlavý

Četlo se to hezky.

22.02.2024 5 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Hezké obrázky, četla jsem jako malá a pak se svým synem.

22.02.2024 4 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Rozhodně doporučuji dospělým i dětem tak od 11 let. Velmi napínavé příběhy, krásně napsané (super popis krajiny i lidí), výborně se to čte. Různá dobrodružství skupinky fajn lidiček, někde jen jednotlivce, pak zase nějaká zkouška dalšího z nich.. prostě super. Mám 16 knih a jsem moc ráda, že mi je kamarád doporučil (jen 3. díl byl hodně smutný a zdlouhavý, ale jinak je většina opravdu super, na 5*). Teď mi přijde 17. díl a pak budu číst další sérii tohoto super autora: Bratrstvo.

19.02.2024 5 z 5

Medicinské karty Medicinské karty Jamie Sams

Moc krásné kartičky se zvířaty. Už je máme roky a stále mě baví. Text je podle mě zbytečně až moc dlouhý, ale každý potřebuje něco jiného a dá se tam najít mnoho užitečného. Nádherné obrázky.

16.02.2024 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Tahle knížka mě trochu zklamala.. Začala celkem slibně, vtáhla mě do děje a pak najednou úplně jiný příběh.. Nakonec se to spojilo, ale také takovým zvláštním způsobem.. Film by asi mohl být o něco lepší = lépe bych chápala ty přeskoky = takto jsem kolikrát chvíli netušila čí je to zase příběh a kde, natož jestli je to přítomnost, minulost nebo budoucnost. Přečetla jsem ji celou, což je asi úspěch :) - jednu knihu této autorky jsem nedočetla, ale většina knih od ní se mi líbila. Určitě si i tato najde své čtenáře, ale upřímně teď netuším komu ji dám, koho by mohla bavit..

23.09.2023 2 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Zábavný, milý a celkem vtipný příběh plný různých překvapení. Opět jsem přečetla jedním dechem. Je to hlavně o vztazích - rozchody a setkání, nové začátky i konce - prostě přesně jako v životě. Znovu doporučuji přečíst si v období rozchodu, asi spíše než v době zamilovanosti, i když co já vím .. Myslím si, že může dát trochu optimismu člověku do žil. Už vím kdo ji jistě ocení.

07.09.2023 3 z 5

Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta

Náš oblíbený zpěvák, trochu pošuk, ale máme ho rádi :0*.

Bezva motivace (nejen) pro puberťáky - psaní deníku všeobecně (vypsání se z nějakých depek či sdílení radosti), čemu se vyhnout, JAK JE DŮLEŽITÉ MÍT SVÉ KONÍČKY A JÍT ZA SVÝM SNEM = poslední 2 body jsou pro všechny věkové kategorie ;0). Určitě zajímavé čtení. Vyjímečně nedám 5*, protože tam z mého pohledu jsou rezervy (ale na to, že je to jeho prvotina, "cajk" :D)

02.04.2020 4 z 5

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Vtipny autor, kratke pribehy ze zivota, naprosto doporucuji ;-)

Velmi dobre se cte, cetla jsem ji uz nekolikrat :-)

14.04.2019 5 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Bezva knizka pro male i velke kouzelnice. Moc hezky pribeh o divce, ktera umi vic nez se na prvni pohled zda .. a o dalsich blizkych, kteri ji veri a podporuji .. o obrovske sile a odvaze.. apod. Rozhodne doporucuji, cte se to krasne jednim dechem ;-)

14.04.2019 5 z 5

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

milujeme Pribehy se stastnym koncem, nektere cteme uz po nekolikate

Zločin na železnici Zločin na železnici Enid Blyton

Dalsi moc pekny pribeh. Skoda, ze je nemame vsechny, moc dobre se to cte

Případ zmizelých psů Případ zmizelých psů Enid Blyton

Mam tuto autorku moc rada a synovi se pribehy take libi. Skoda, ze uz se neprodava

Theta léčení Theta léčení Vianna Stibal

Luxusní kniha, složitější, četla jsem jí na několik částí, ale stojí za to ;-)

Půjčila jsem ji a až se mi vrátí, přečtu si ještě podrobněji některé části. Určitě se k ní dá vracet, i podle ní pracovat.. Já pracuji "jen" sama na sobě a přijde mi i tak velmi užitečná a zajímavá