Lucie131313 Lucie131313 komentáře u knih

Návrat domů Návrat domů John Bradshaw

Tato kniha, to je proces.... Proces dostávání se k jádru sebe samého... Úžasná!

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Vzhledem k tomu, že knih o zdraví, alternativní medicíně apod. jsem přečetla opravdu velké množství, nedozvěděla jsem se nic nového, přesto bych tuto knihu doporučila hlavně těm, kteří věří, že je spasí kouzelné pilulky z lékárny...

02.04.2022 4 z 5

Nová Země Nová Země Eckhart Tolle

Výborná kniha, jako všechny od tohoto autora. :) Zařadila bych spolu s knihou Moc přítomného okamžiku do povinné četby. :-)

02.04.2022 5 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Tuto knihu jsem dočetla před pár týdny, bohužel ve mně nezanechala zřejmě žádnou stopu, ani za tak krátkou dobu od přečtení si nejsem schopna cokoliv vybavit, což se mi běžně nestává...

02.04.2022 3 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Kniha je velmi zajímavá, řečeno spoustu věcí, jež přirozeně víme, přesto semleti systémem, touto dobou, davem.... neděláme, zapomněli jsme, neuvědomili jsme si.... Při čtení této knihy jsem měla takové velmi zvláštní pocity souznění s napsaným. Avšak je těžké si veškerá moudra v našem uchvátaném a zahlceném světě udržet, praktikovat...

02.04.2022 5 z 5

Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Anthony William

Všechny knihy tohoto autora jsou doslova poklady! Z vlastní zkušenosti mohu říci, že člověk "rozluští" mnohé záhadné zdravotní patálie, se kterými už roky chodí od jednoho lékaře k druhému.... Spoustu "aha". A opravdu, vidím kolem sebe, jak logické to vlastně je, stavy lidí, jimž lékaři mylně stanovili jakousi diagnózu, progres léčby žádný, naopak.... Přitom je to tak "logické" po přečtení všech knih od pana Williamse. Je již mnoho terapeutů, kteří se při pomoci lidem řídí praktikami Mystického léčitele a výsledky jsou perfektní. Viděla jsem již mnoho dokumentů, zpovědí lidí, kteří se navzdory tomu, že konvenční medicína je defacto odepsala, uzdravili. :)
Tyto knihy dávají naději, že cesta existuje. Navždy zůstanou stálicemi mé knihovny. :-)

26.03.2022 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Čtivá kniha. Pan profesor Kolář je opravdu člověk na svém místě. Líbí se mi, že jako jeden z mála bere v potaz souvislosti, pohlíží na člověka komplexně a uznává, že "vše souvisí se vším", ne jako většina lékařů, kteří řeší jen ten svůj "oddělený úsek ". Člověk je ale celek. :-)
O psychosomatiku se zajímám už velmi dlouho, proto jsem byla z těchto postojů doslova nadšena, neb to u našich odborníků není k vidění. Sama bych takový přístup velmi ocenila. Informace, které jsou v této knize jsou opravdu velmi přínosné, týká se to nás všech , pan Kolář se nebojí poukázat ani na "trend" dnešní společnosti - málo pohybu, špatný pohyb, moc jídla, moc všeho.... A i tam je ta velká souvislost se vším....... Něco je zkrátka "špatně".... Je to na každém jednom z nás, jak se ke svému zdraví postaví, zda se chce po zbytek života léčit, nebo se jednou provždy uzdravit. :-)

14.03.2022 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Velmi přínosná kniha, společně s titulem "Proč spíme" bych ji zařadila do povinné četby a myslím, že kdyby se všichni řídili aspoň minimem doporučeních, ubylo by tzv. civilizačních onemocnění. Stejně jako u knihy "Proč spíme" - člověk mnohé z toho, co se v knihách dozví, moc dobře ví, ale takto uceleně černé na bílém to dává větší smysl a ponouká k hlubšímu zamyšlení se nad svými návyky a svout životosprávou. :-) Opravdu dávám autorovi za pravdu, že pravidelný spánek před půlnocí trvající minimálně 7 hodin je více efektivní, než stejně dlouhý spánek mimo tuto dobu. A co se týče doporučení na vyhrazení tzv. "jídelních úseků", mnozí tomu říkají přerušovaný půst, opravdu pozoruji ve svém okolí, že to funguje a výsledky jsou vynikající.
Děkuji za takto přínosné knihy, těch je opravdu třeba. :-)

01.03.2022 5 z 5

Tělo sčítá rány Tělo sčítá rány Bessel van der Kolk

Úžasná kniha, ve které hlavně všechny informace opravdu dávají smysl. Skvělá dlouholetá práce autora, veškeré tvrzení podložené konkrétními daty. Velmi mě zaujala a na čtení by si měl člověk vyhradit dostatek času, aby všechny informace zpracoval. :)

27.02.2022 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každý, jak moc je kvalitní spánek důležitý. Myslím, že každý z nás tohle vše ví, nicméně je fajn to vidět pohromadě takto černé na bílém... Po přečtení knihy jsem poměrně až fanaticky začala chodit výrazně dříve spát. :-)) a zaháním i manžela. :-))
Některé pasáže mi ale přišly opakující se...

18.02.2022 4 z 5

Mystický léčitel - Játra a jejich léčba Mystický léčitel - Játra a jejich léčba Anthony William

Za mě nejsrozumitelnější kniha o zdraví. Podle mého názoru to není jen kniha o játrech, ale člověk při čtení zjistí, že spoustu jiných zdravotních neduhů souvisí tzv. "jedno s druhým".... Tuhle knihu bych prostě nedala a opakovaně se k ní vracím, jako ke všem knihám tohoto autora. :-)

18.02.2022 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Úžasná kniha, hodně mě zasáhla, četla jsem ji už před mnoha lety, ale určitě se k ní ráda ještě vrátím.

26.11.2021 5 z 5