lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Medeiros me moc bavi. Pribeh byl krasny.

Nicholas byl svaty, kdyz ho Laura navezla do pastorstvi, ja bych ji asi uskrtila :D a velmi sympaticky, nez se vratil Sterling.

Okrajovy pribeh Diany a Thana byl mily.

19.02.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klasika je to moc hezka. Uz by to ale chtelo asi "oprasit," slovum zanedlouho nebudeme asi rozumet. :D

Mne ta "starocestina" malinko zavazela, ale jen malinko.

Podobne s Goldonim, ktery se mi jevi o chlup lepsi.

16.12.2021 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Popisek je zhavy, ale pribeh nakonec az tak nepali.

Prekvapujici zvraty.

Pribeh chytil a nepustil, dala jsem na jeden zatah a nez je vecer, uz je konec.

Spoiler: ufiknuty kousek prstu odpustila fakt rychle

01.12.2021 4 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Lisa ma opravdu lepsi knihy. Tohle vzala asi jako oddechove dilo nebo nestihala termin(?). Dobre na jednovecerni odlehceni dne, ale ne na znovuprecteni.

08.06.2021 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

3 zeny, 3 narody, 3 porody, 3 podobne osudy
Priska - Slovenka
Anka - Ceska
Rachel - Polka

Vsechny 3 zeny mely tu smulu, ze se v taborech pohybovaly az do samotneho konce teto valky. Konec byl smutny z hlediska jistych ztrat a moc me mrzelo chovani krajanu po valce.

Chvilemi jsem nevedela ktera je ktera nebo kdo ke komu patri, toci se to jako kolotoc: prvni, druha, treti, prvni, druha, treti...

Mohl to byt bestseller, ale trochu to kazi ten az prilis detailni popis historie, kdy pribehy 3 zen tak misty zapadaji do pozadi. Jak dalece je historie presna, netusim, Italie asi nevyhlasila Nemecku valku, ale snad kapitulovala, ale nejsem historik a mozna je chyba jen v prekladu.

Nektera fakta se ctou opravdu tezko, novorozenci a deti byl pro me tezky kalibr, muj rocni syn kvuli toho trpel, ja se s nim pak totiz musela jit ňuninkat a to on nerad.

Nektera videa, rozhovory i film Führer schenkt den juden eine stadt jsem si nasla, to ocenuji, clovek se tak s knihou lepe ztotoznil. Skoda, ze soucasti dila nejsou nejake fotografie (predevsim hl. postav), kdyz uz jede na vlne faktu.

Ocenuji, ze kniha nekonci koncem valky a detailneji ukazuje tak na fakt, ktery nemusi byt tak jasny - ze konec valky neznamena: Uz budeme zit stastne az do smrti... lide zustavali jeste dlouho v taborech, nesmeli se jen tak "nacpat" jidlem, stale umirali na nasledky i po osvobozeni nebo se nemeli kam a ke komu vratit...

Za precteni urcite stoji.

08.03.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Pujdu taky trochu proti proudu.

Podle drobecku, co nam Lisa v predchozich dilech o Tomovi zanechavala, jsem cekala neco jineho. Nazory ma Tom slusne, souhlasim s nimi, ovsem k jeho charakteru mi vubec nesedí to cukrováni, kniha je opravdu az přeslazená a k nemu mi to zkratka vubec nesedelo, ocekavala jsem nejake dobyvani, cekala jsem, ze Cassandra zajde treba za nekym zkusenejsim se poradit, aby vytasila nejake ty zenske zbrane a pujde do boje o jeho srdce, cekala jsem, ze se Tom bude trochu branit svym citum a Cassandra se nejak projevi... Ale zapletka zadna, Cassandra se projevila stejne jako jinde - vubec nijak... Kdybych o knize mela neco napsat a vypichnout to podstatne, papir zustane prazdny...

Neni spatne napsana a kdybych o Tomovi predtim nikdy necetla, dala bych i vice hvedzdicek, na odpocinek OK, ale takto vic hvezd... bohuzel...

23.01.2021 3 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Podobna temata jsem v ruce mela a nebyla zdaleka tak dobra, jako tato verze. Ano, je to trochu neuveritelne, ale pokud se zamyslime, tak je to vlastne pravdive, nasimi myslenkami ridime nas zivot, okolnosti jednoduse zapadnou (protoze podle toho koname)...

Ke knížce se stále vracím, abych se zase přeprogramovala. :D

Verim ale, ze neni pro kazdeho, aby takove informace jeden prijal, k tomu clovek musí "dozrát."

Tak, kdo už je milionář? Víc jak 6 let od vydání už uběhlo. :D

04.01.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Nikde jsem se moc nenudila, zvraty me bavily, v jednu chvili clovek vi, kdo to asi bude, ale vzapeti uz jsme na jine stope. Nevim, jestli jsem jiny triller precetla nedockavosti tak rychle, jako tento.

31.10.2020 5 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Realita, bohuzel. Takova je, byla a bude doba, kdy pro trpyt "cetek" zemrel (zemre) nejen slavik Oscara Wilda

28.03.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

POZOR - pro někoho možná SPOILER

Pribeh je to moc pekny a poutavy, ale ten konec.... to by snad nezvladl ani superman -sci-fi krimi teda :D

Epilog byl zcela zbytecny, klidne to mohlo skoncit tehotenstvim.

Jinak ale hodne dobry.

15.03.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Kingovi jsem se zamerne vyhybala, vzala jsem ho "na milost" jen kvuli vyzve. Cekala jsem totiz neco jako pise Poe, ktery me moc nebral, ale tohle byla jizda...

Ubiram hvezdu za Velky ridic (viz hodnoceni primo u povidek), ten se mi cetl velmi tezko, ale ostatni povidky byly zajimave. Urcite jsem s autorem neskoncila. :)

11.03.2020 4 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Z cele serie se mi tento dil libil nejvice.

Uz v teto knize se setkavame s lordem Westcliffem a studankou prani, ktere patri do serie Čekanek.

Prekvapila mne poznamka autorky v zaveru, originalni... takova fakta by se mohla objevovat v knihach casteji.

15.02.2020 4 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Asi tak: :D :D :D

Parada, nevim, jestli jsem se v jine knizce zasmala vic, kdyz jsem se nesmala, tak jsem se pritrouble culila. Nejlepsi v pulce knihy, kdy jsem se primo vžila do situace s divocakem a brecela smichy, se pridal se smichem i manzel, aniz by vubec vedel, cemu se tak blbe smejem :D

Top byl i posledni vtip od Emily a dostala me i prezdivka "Démon z ďáblovy řitě" :D

Nu, kouknu i na jine knizky teto autorky :)

29.01.2020 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Az na nejaky ten nesmysl, ze si prerizne tepnu na krku a za pul hodiny porad jeste zije a dokonce i mluvi... super cteni, precteno jednim dechem, zasmala jsem se a moc se mi to libilo, opravdu povedeny dil. Tuhle knizku si urcite poridim do sve male knihovnicky, at se k ni muzu zase vratit.

21.01.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Často není vyznačena přímá řeč, jakože kvalita tisku jde úplně do háje, ztrácela jsem se tak v tom, co je řeč, co je myšlenka, kdo co mluví apod.

Jsou tam nějaké nesmysly, coz mě u tohoto žánru irituje.

Dva příběhy ze stejného prostředí s podobným dějem, občas jsem tedy nevěděla, která je která.

Ale jinak je kniha čtivá, nic není, jak se zdá, konec je překvapivý a trochu smutný.

19.07.2023 3 z 5

Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Martin Rychlík

Když jsem ji viděla, věděla jsem ve vteřině, že musí být má.

Skvěle zpracovaná, byť mě zklamalo zpracování péče o ty vlasy, byly tam spíš jen zmínky, zabývá se především účesy určité doby.

Napříč dobou lze usoudit, že se až tak moc zase neměníme, ale díky bohu za to, že alespoň v civilizovaném světě neusmrcujeme, abychom si vzali skalp či celou hlavu jako trofej.

Co mě mile překvapilo, že se autor věnoval i Čechům.

25.09.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Soucasnost byla spis rusivy element, preskakovala jsem u nej cele odstavce, presto mam dojem, ze jsem i tak knihu cetla prilis dlouho. Existuje o tomto i film (Uloupene deti), tak na nej kouknu, protoze kauza ma zajimave, byt hrozne, tema, ale zpracovani v teto knize me nijak neoslovilo.

24.07.2022 2 z 5

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

Podareny pribeh, ktery nepusti. Psychologie Sabriny je vydarena - pokud sam sebe clovek lituje, lituji ho i ostatni, ve vysledku neni nikdo spokojen a ta zloba na cely svet je trefna.

19.07.2021 5 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Zajimave tema, i kdyz vse tam doresene neni, treba jakoze jejich snatek nemuze byt pravoplatny...? Vdala se vlastne pod kterym jmenem? Matka mela mit vetsi zapletku, nez jaky byl jeji "konec." Cely zaver byl nejak hrrr, hrrr a dost jednoduchy. Kazdopadne na oddech fajn. ;)

28.02.2021 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Z tohoto dila je mi smutno... neni to vtipne, ale smutne, alespon vetsina, nejaka mala vyjimka se najde - tahle predstava muzu... Bohuzel je realna a ja se desim predstavy, ze by mela nastat doba hledani noveho partnera...

Povidka Italii k rozvodu je nejdelsi a pro me nejzajimavejsi, 3 naprosto nepovedena manzelstvi a ponekud drsne reseni na zaver.

Vetsina povidek mi nic nerika, pokud bych si z toho mela neco odnest, tak doufat, ze se stanu lesbou, starou zapšklou babou nebo se nechala radeji zavrit do klastera, nez to s chlapem vubec zkouset. Muzum toto dilo nejspis pochrouma ego a zenam se rozplyne predstava pozorneho muze z romanu, jako para nad hrncem. :D

Jesteze uz jsem dost stara, abych vse nevidela jen cerne nebo bile. ;)

Ale ted si budu muset jit spravit naladu nejakou romantikou :D

27.02.2021 3 z 5