_Lucie_97 _Lucie_97 komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Knížku jsem přečetla jedním dechem! Děj mě několikrát velmi překvapil, ale můžu říct, že těch zvratu bylo maličko moc a o pár miň by rozhodne stačilo. Zároveň jsem si ale čtení užila a mohu doporučit jen si nejsem jistá, jestli dobře chápu konec, takže pokud si někdo víte, tak mi prosím napište!

24.06.2023 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Z knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi celý příběh velmi líbil! Zasazení děje do psychiatrické léčebny a spousta psychoterapeutických perliček k tomu, to bylo naprosto skvělé!

Na druhou stranu jsem rozuzlení příběhu odhadla velmi brzo a díky tomu, nepřišlo žádný Aha-efekt a uspokojení. Naopak mám pocit, že se z terapeuta stal detektiv, který překračuje každé jedno pravidlo a nikoho to moc nezajímá. Zároveň je až moc rozbitý na to, aby vůbec mohl psychoteraputa dělat, a občas se chová velmi neprofesionálně - opět to nikoho moc nezajímá. Proto bych knížce dala 3,5 .

15.04.2023 3 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Knížek o lepším chápání našich čtyřnohých lásek není nikdy dost a tato se určitě řadí mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy přečetla. Neřekne vám přesně návod, co kdy a jak dělat, ale spíš začnete více vidět, co váš pejsek děla a číst jeho pocity. Určitě se budu ke knížce ještě vracet! Nejvíce mě zaujalo zíváni na uklidnění a otáčení hlavy ze strany na stranu na známku přátelství!

26.02.2023 5 z 5

Dánsko je pro mě srdeční záležitost, takže takle knížka pro mě není jen popisem toho, jak se cítit šťastný, ale spíš nastínění Dánské mentality a života obecně ️ není to asi knížka pro všechny, ale za mě je to knížka, ke které se budu velmi rada vracet a dodá mi ten hřejivý vnitřní pocit!

02.02.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Další knížka v pořadí od Julie Caplin, která vás zahřeje u srdíčka a během pár stránek vás přenese na cílovou destinaci knížky. Miluju celou tuto sérii a tato knížka mě velmi potěšila. Četla jsem jí na podzim, ale povedlo se jí mě skvěle dostat do letní nálady - což hodně cením! Zároveň mě příběh bavil, postavy měli příjemný rozvoj a celkově knižku hodnotím velmi kladně. Ale musím zmínit i to, že mi občas příběh přišel až trochu přetažený za vlasy a maličko zbytečně přehnaný. Celou romantiku jsem hlavním postavám věřila, ale posledních 100 stran bylo nějak moc rychlých a vše šlo ráz na ráz - zvlášť, když celá plavba trvala max 2 týdny. Každopádně knížku mohu doporučit ️

18.11.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Já to jednoduše miluju! Ať si každý říká, co chce, já ten příběh prožívala od první do poslední strany. A dostalo mě to do mých detskych let, když jsem tajné doufala, že jednou budu princezna

22.02.2022 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Stejně jako první díl jsem knížku přečetla jedním dechem! Cely příběh jsem si zamilovala a neskutečně jsem ho prožívala přímo s Giou a Rushem. Jen bych klidne vynechala hromadu zmínek o těhofilii.

04.08.2023 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Tak todle byla jídla! Knížku jsem si neskutečně užila a už teď začínám druhy díl, protože nutně potřebuju pokračování. Hlavní zápletku jsem poznala téměř okamžitě, ale co jsem teda rozhodne neodhadla byl průběh celého příběhu. Za mě skvěle zpracovány děj a za mě jedna z nejlepších knizek od autorek

03.08.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak to mě vážně bavilo! Ze začátku jsem se potřebovala chvíli, abych se zorientovala ve světě, ale pak uz jsem se od knížky nemohla odtrhnout

16.05.2023

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Povinnost pro každého milovníka přátel! Dozvíte se spoustu informaci, které vám pomohou doplnit cely příběh přátel a vysvětlit, proč se věci staly, jak se staly. Rozhodně mohu doporučit, ale místy knížka maličko odbíhá od hlavního tématu. Každopádně jsem si čtení užila a přátele zůstanou navždy mym nejoblíbenějším seriálem

07.04.2023 4 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Velmi zajímavá knížka plna soustu uvědomění a myšlenek, která všichni velmi dobře známe, ale občas si je potřebujeme připomenout.

20.03.2023 4 z 5

Psí terapie Psí terapie Paolo Valentino

Velmi útlá knížka, která ale přináší spoustu zajímavých myšlenek a při jejímž čtení se budete usmívat. Nedozvíte se noc světoborného, ale pokud se necítíte zrovna nejlíp, je to přesně ta milá knížka, co zahřeje u srdíčka a dodá příjemné pocity!

20.03.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nejdřív jsem se do knížky nemohla začíst, to ale nemusí být vina knížky, ale spis moje. Když se mi to ale povedlo, tak jsem si knížku neskutečně zamilovala jako ty předchozí dily.

15.06.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Skvělý příběh, který mě na začátku chytil a nepustil do poslední stránky. Celá knížka byla nabitá akci, zajímavými scénami a myšlenkami. Rozhodne se nemůžu dočkat druhej dílu, i když jsem odhadla děj velmi velmi brzo, udělalo mi rozuzlení radost a jsem velmi zvědavá, jak se bude příběh dále odehrávat ️

13.05.2022 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Skvělá knížka! Líbilo se mi, každou chvilku podezřívat někoho jiného. Upřímně jsem tušila, jak to dopadne, ale neodhadla jsem to úplně přesně. Takže smekám pomyslný klobouk, protože většinou se mi povede odhadnout konec velmi brzo u trillerů :D

16.03.2022 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Knížka z kulinářské prostředí a není zo žádný zázrak, ale bylo to dobré :) Příběh plný klišé, ale to nemění nic na tom, ze jsem si knížku užila a bavila mě :) na můj vkus to cele bylo trochu moc rychle a nevěřila jsem postavam jejích silné emoce.

28.04.2023 3 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Závěrečný díl série a mně se líbil úplně nejvíc. Líbilo se mi, jak některá klišé ala Tean hrdina vyřeši problém naprosto všech a zachrání cely svět, byly v této knížce více uvěřitelné. Hlavní hrdinka si nesla s sebou šrámy na duši, které by si rozhodne odnesla! A tadle uvěřitelnost si mě získala asi nejvíc ano, opravdu jsem u série o čarodejnicích, upírech, démonech a vlkodlacích použila svoji uvěřitelné! Skvělá série a jsem moc rada, že jsem si ji přečetla.

23.04.2023 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělý příběh! Řekla bych, že mírně předvídatelný, ale přes to jsem si čtení užila a těším se na další dily

15.04.2023 4 z 5

Tajemství šťastných vztahů Tajemství šťastných vztahů Denisa Říha Palečková

Velmi zajímavá knížka plna zajímavých myšlenek, ke kterých se budu ještě hodněkrát vracet. Protože v každé životní situaci si tam člověk najde nějakou rádi, či zajímavou myšlenku.
Není potřeba číst celou knížku rovnou celou. Spíš si vybrat části, které aktuálně řešíte a postupně se ke knížce vracet :)

18.02.2023 4 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Příběh o překonání nepříjemného rozchodu a znovu nacházení sama sebe! Kdo by se aspoň částečně v této knížce nenašel, tak keca! opravdu jsem si knížku užila a příběh Angely prožívala naplno s ni.
Ale na druhou stranu byl příběh dost naivní a určitě určitě situace měly být vyřešeny naprosto jiným způsobem! Doufám, ze se někdo nebude inspirovat, protože to nemusí dopadnout tak sluníčkově.

02.12.2022 4 z 5