lucakuca lucakuca komentáře u knih

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Vše co obsahovala celá série – postavy, místa, fotky, nákresy a také malé překvapení :-)

16.04.2020 5 z 5

Pohádky nejsou fér Pohádky nejsou fér Shannon Hale

Celkem fajn příběh, než jsem se však zorientovala, že Apple je dcera Sněhurky, Raven zase Zlé královny atd. atd., chvíli to zabralo.

28.03.2020 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Pohádka o Popelce v moderním hávu. Předvídatelné a přitom čtivé. Ella je neuvěřitelná a sympatická hrdinka, která umí být vtipně jedovatá.

28.03.2020 3 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Uklidňující, pohodový, milý příběh. Papoušek s filmovými hláškami, hromady zapálených svíček, ňuchňacích dek, tlustých ponožek a očistných procházek po okolí.

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Úžasně vtipné vysvětlivky. Jsou tam hlášky, které ocení spíše dospělí. Např. Bílý Tesák má syna Mléčného Tesáčka. Ha! Vidíte?

Bouřkový drak Bouřkový drak J. R. Castle

Skvělá dračí fantasy, čtená jedním dechem. Co říct nového? U každého dílu je to stejné. Stručné, jasné, akční bez omáček a příkras. Problém je tu, jdeme ho řešit!

28.03.2020 5 z 5

Jezevec Chrujda ostrouhá křen Jezevec Chrujda ostrouhá křen Petr Stančík

A něco pro nejmenší. Vtipné hraní se slovíčky „Křen se křenil.“ „Křenovo jméno je Slzoroň.“ Taková jednovečerka.

(Ne)priateľ ďateľ (Ne)priateľ ďateľ Julian Gough

No vážně bomba! Poučná neuvěřitelně jemným způsobem. Padla mi brada až na kolena, a to jsem dospělák jak víno.

16.03.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Trošku rozpačitá. Děj je vyprávěný pozpátku, takže hned vím. Víc než samotný děj mě fascinovala fakta. Klobouk dolů.

16.03.2020 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Drsně faktická kniha. :-) Dobré hlášky a příběhy :-). A úžasné rozdělení měsíců. Dávkovat jako hořčici. Když je jí hodně, už to není ono.

14.03.2020 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Malé čtivé balení do kabelky. Vtipné i mrazivé, ale oddělení Q to není. :-)

12.03.2020 3 z 5

Kudy kam s kapačkou Kudy kam s kapačkou Josephine Mark

Geniální!
Hodně jsem se nasmála a na konci se rozplakala...
"Štěstí není dar od bohů, je to plod tvého přístupu."

24.05.2024 5 z 5

Stezka Českem: Nové příběhy Stezka Českem: Nové příběhy kolektiv autorů

Kniha mi ukázala jiný svět, chytila jsem se do pasti a loni jsem se taky vydala na cestu.
První díl je prostě první díl.

23.05.2024 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Odkládám, po 30 stránkách. Moc španělštiny, nešpanělštím, a tak vlastně ani nevím, cože se tam zatím stalo? Ale bylo to asi důležitý, všichni jsou tam zděšeni.... Ale nechce se mi to číst znova se slovníkem.
Pardon.
Odkládám z lenosti, třeba se ke knize vrátím, dočtu a zvýším hodnocení.
Ať se líbí.

23.05.2024 1 z 5

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Krásné obrázky a jednoduché básničky.
Tak nějak jsem za pár dní zapomněla, cože co, to tam?

12.05.2024 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Co přesně znamená ten výraz „přátelé s výhodami“? Třeba, že ti platí zdravotní pojištění? Neeee :-), ale zamotá ti pěkně hlavinku jako tahle knížka, co se tváří jako naivní holka a přitom je to skrytá vážná dáma.

28.07.2020 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Neurvalec Anton. „Jsem legenda a vy stádo.“ Nasedla jsem na romantickou lodičku a dojela na raftu černočerného humoru Antona Brekkeho. Až skoro týravé hlášky na kolegu Torpa :-) přiznám se – sedly. Čtivé, dvou dějové a nakonec jak jinak než mazaně propojené.

03.07.2020 4 z 5

Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Nadja Fendrich

Speedy je vážně bourák :-). Zažívá bezva dobrodružství, baští dobrotu superspeciál a sní o pokladu plném zlatých poklic na kola, zlatých zpětných zrcátek, zlatých volantů, a tak. :-)

23.06.2020 5 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Ajta krajta. Hodnocení žvejkám jak špatně udělanej stejček. Obrázky se moc vyvedly. Děj jsem měla zaseknutý v zubech a drtila ho tesákama. Nečetla jsem "originál", tudíž jsem byla v …. (jinde).

04.05.2020 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Milé, čtivé, romantické. Oddechovka o první lásce – nelásce, přátelství – nepřátelství.

09.04.2020 3 z 5