Jezevec Chrujda ostrouhá křen

Jezevec Chrujda ostrouhá křen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410857/bmid_jezevec-chrujda-ostrouha-kren-78S-410857.jpg 4 37 6

Jezevec Chrujda série

Již šesté pokračování oblíbených příběhů jezevce Chrujdy nás znovu zavede do lesa Habřince. Chrujda se svými kamarádkami lasičkou Aničkou a sůvičkou Stáňou čelí úkladům hlavního záporňáka, tchoře Smradolfa. Tentokrát bojují proti křenu, který se vymkne kontrole a začne poroučet celému lesu. Naštěstí se mu postaví Chrujda a s pomocí nejnovějšího Stánina vynálezu dobro zvítězí a roztahovačný křen skončí jako pochutina. V Habřinci je zase klid a od té doby si Chrujda pamatuje, že kořen zla se musí vymýtit včas.... celý text

Šebestová3
07.02.2024 5 z 5

Krásná práce s češtinou! Příběh bezvadný.

bibi.r
13.03.2023 3 z 5

Jezevce Chrujdu mám ráda, ale asi už mi trochu vadí, jaký je to hrdina a všichni kolem, jsou vlastně na druhé koleji.
Lasička Anička chudera vychází skoro ze všech příběhů jako negativní a namyšlená osůbka bez názoru.
Výtvarné pojetí se mi líbí.

Jadla
20.11.2022 4 z 5

Naše děti mají Chrujdu rády a křen se jim líbí. Příběh je hodně kratičký, zvládli bychom i delší text.

kikies
22.08.2022 2 z 5

Jedna z těch slabších knih ze série. Hlavní myšlenka mi zůstala ukrytá, nepochopila jsem k čemu má odkazovat celá ta záležitost s křenem. A děti taky koukaly trochu nechápavě. Jazykové hříčky pěkné, ale spíše pro dospělé. A opět negativně (ovšem tak jako u celé série) hodnotím délku příběhu a to, že vychází každý díl jako jednotlivá knížka - nechápu, nerozumím. Neefektivní, neekonomické - příběh, který délkou nestačí ani na čtení před spaním, s myšlenkami, které pasují zase spíše k dětem, které už takovéto pohádky před spaním nečtou... Forma mi vážně nesedí! Ale jezevce mám ráda.

Litocha
17.06.2020 4 z 5

Tenhle díl je z těch povedenějších, křen našeho mladého muže zaujal na první pohled. Ani tady nechybí tradiční slovní hříčky (které ale více ocení předčítající než ten, komu je předčítáno).

lucakuca
28.03.2020 4 z 5

A něco pro nejmenší. Vtipné hraní se slovíčky „Křen se křenil.“ „Křenovo jméno je Slzoroň.“ Taková jednovečerka.