Luc.i Luc.i komentáře u knih

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Četla jsem to v rámci povinné četby a bylo to vlastně celkem fajn. Já jsem od toho ale moc nečekala. .. Myslela jsem si že budu mít víc problém s jazykem ale to bylo v pohodě. Díky krátkým kapitolám se to rychle četlo. Ze začátku mě styl celkem Mátl (nemohla jsem se zorientovat, co je realita a co je jen přání hlavního hrdiny. Zápletka byla celkem snadno odhalitelna, ale stejně jsem něco předpokládala jinak. Chování postav jsem úplně neschavalovala ale asi se dalo pochopit. Atmosféra byla taková ponura a depresivní, až jsem pak i čekala kdy snadno to zlomi a konečně mu něco vyjde. Libilo se mi, jak tam byla ukazaana vesnická společnost. Ne žeby mi priběh pri sel nedoreseny ale vime vlastne jakto presne bylo. Autor nám nabízí hodně pohledů a teorií ale co je pravda? ...
Nebylo to úplně špatné celkem 3/5*

16.03.2021 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

První díl byl super rozjezd. Knížky se vlastně strašně lehko a rychle čtou, ehm ehm přečetla jsem ji za jeden den. Druhý díl mě bavil víc než první,už tam bylo trochu víc akce a jak znám postavy tak je to pro mě snazší. Oceňuji prolog, protože ikdyž jsem předchozí díl četla nedávno malá rekapitulace neškodí. Rose je pořád stejně dobrá hlavní hrdinka jako v prvním dílu,mám ji fakt ráda. Lissa mi tady vadila už o trochu míň takže super, ehm ehm vůbec to asi nebylo tím že tam nebyla tak často. Dimitrij je pořád moje láska a obávám se Adrian nemá šanci na tom nic změnit. Super čtení,těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

13.12.2020 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Autorka prostě umí psát. Ta knížka je super, děj dává smysl, dobře se čte, hezky ubíhá. Největší problém mám s postavami, Alinu jsem nemusela ani v prvním díle ale tady mi přišla ještě horší a nějakej extra fanoušek Mala taky nejsem. Nevíc to vylepšil Nikolaj, on je prostě skvělej a Temnyje mam pořád ráda i když je to dost zaporák. V poslední kapitole jsem byla opravdu zmatená, mela jsem chuť řvát, brečet a někoho praštit. ...to byl zvrat. Konec mi nic moc nevysvětlil ale těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

30.11.2020 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Páni... Pro začátek, překvapilo mě o čem knížka vůbec byla, to jsem podle anotace vůbec nečekala. Většinou mě začátky knížek nebaví ale tohle bylo skvělý, ten začátek je moje asi nejoblíbenější část to bylo tak hezký. Líbí se mi jazyk ,jak je to poeticky psané. Když už jsem teda pochopila o čem to zhruba bude tak mě stejně spousta věcí překvapila. Knížka je delší takže jsem ji četla déle než jsem zvyklá ale vůbec mi to nevadilo. Autorka měla celý svět promyšlený, vlastně pokaždé když jsem začala přemýšlet nad něčím co mi nebylo úplně jasné tak mi na to autorka časem odpověděla. Postavy byly sympatické jak Sarai tak Lazlo. Konec mě překvapil čekala jsem to trochu idyličtější ale to by pak nemusel být druhý díl. Na můzu se moc těším. Celkově 4,5/5*

18.10.2020 5 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

(SPOILER) Četla jsem od autorky celou DIMILY sérii a nepoznala bych že je to od stejné autorky. Tohle bylo poněkud vážnější a líbil se mi ten námět. Knížka mě ze začátku bavila a dobře se četla. Co mě zklamalo byl konec... Něco takového jsem sice předpokládala ale nelíbilo se mi to. Už když šla Kenzie za Darrenem bylo jasný co se stane a naivita hlavní hrdinky mě v tu chvíli naproto vytáčela. Celkově ikdyž mi Kenz nevadilo tak se občas chovala dost otravně,hlavně když ostatní moralizovala. Autorka nepíše úplně sympatické hrdinky. Celkem 3,5/5*
PS: Moc se mi líbí originální název a trochu mě mrzí že český název není podobnější

26.09.2020 4 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Skvělá knížka! Tahle knížka je hrozně hezky napsána, rychle se čte, děj odsipa a hlavně přišlo mi že je to reálné. To pocity hlavni hrdinky jsem ji věřila a prozivala to s ní. Líbilo si mi i celé prostředí kam byl děj zasazen. Na druhou stranu na knížce byly věci co by mohly být jinak. Některé scény měly větší potenciál ale autorka ho nevyuzila - vyrikani s tátou, plesove šaty, ... Čekala jsem taky že zjistím trochu víc o Fredovi nebo Ren, protože tm moc řečeno nebylo. Hectoruv příběh bych taky čekala rozvinutější protože jsem pořád čekala něco víc.
I když jsem tady napsala některé ze svých výtek tak se mi to opravdu líbilo a uzla jsem si to. Celkem 4,5/5*. Krásná citlivá kniha .

15.09.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Naprosto geniální knížka!
Potom co jsem přečetla Šest vran který jsem si úplně zamilovala (děj, postavy, promyšlený svět,ehm ehm Kaz ) jsem se bála ze mě druhý díl zklame. Ale naopak bylo to ještě lepší. Na rozdíl od Šesti vran to ubíhalo hned od začátku a bylo to plné napětí. Postavy pořád stále dobré a ocenila jsem že tady měl své kapitoly i Wylan.
A ten konec. .. Já jsem to tak nějak čekala i když jsem nevěděla kdo. Poslední kapitoly pro mě byly celkem emotivní nejdřív jsem slzela a pak jsem se culila nad tim šťastným koncem těch komu jsem to přála ze všeho nejvíc.
Pro mě je tohle momentálně nejoblíbenější série, a asi si brzo přečtu i sérii Griša a Zjizveného krále, ten svět co autorka vymyslela je boží.
5/5* ale myslím že je to málo

25.08.2020 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) Po Rezistenci, která mě zklamala jsem moc nečekala ale třetí díl se mi jako závěr série líbil. Sice mi přišlo že se tam celkem opakuje děj z druhého dílu jen trošku předkládaný ale jinak fajn. Tady se dost věcí vysvětlilo což se mi líbilo a věci tak zapadly do sebe. Postavy zase občas jednaly trochu nelogicky (Ehm jakože třeba Tris jen tak chtěla poslat bráchu na skoro jistou smrt, ikdyž jsem jí to stejnak nevěřila).
Věděla jsem jak kniha dopadne ale čekala jsem to jinak a v mých představách to bylo akčnější
Celkem 4/5*

30.07.2020 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Od knížky jsem neměla úplně největší očekávání, asi proto že to bylo od autorky Selekce, kterou miluju. Knížky bych ale úplně nesrovnávala. Siréna si mi líbila I když se tam chvílemi nic nedělo a občas se knížka opakovala. Stejně jako u Selekce jsou tady zvláštní jména na která jsem si nemohla úplně zvyknout. Dobrá zajímavá knížka, 4/5*

04.07.2020 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Od knížky jsem moc nečekala a už po pár stránkách se mi zalíbila, což mě překvapilo, jelikož většinou mi trvá než se do knížky dostanu. Od začátku jsem se u knížky usmívala a první půlka byla skvělá. Konec jsem ale odhalila už někdy v půlce , sice jsem si pořád říkala že to tak nebude ale bylo. Líbila se mi forma zpracování a některé grafy nebo konverzace jsem si opravdu užívala. Skvělá knížka 4* za konec.
PS: ani nevím proč ale hrozně mě rozčilovalo oslovení "Olly"...

07.05.2020 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Čtivé, předvídatelné, milé a sexy. Knížka se mi líbila postavy jsem si oblíbila, Ella je skvělá. Ten konec byl fakt dobrej. JedIné co mi vadilo, i když za to si můžu sama, tak jsem čekala ze to bude opravdu královská rodina a ne jenom pořádný zazobanci. Těšila jsem se na atmosféru jako měla a selekce ale jinak super.

31.03.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

moc hezká kniha. Styl stejně Dobrý jako u prvního dílu, i když ten se mi líbil o trošku víc. Spencera jsem si celkem oblíbila. Dawn byla skvělá líbila se mi linka s jejím psaním. Nolan byl skvělej. Ze začátku jsem sice furt čekala na Alie a Kadena ale nakonec jsem si oblíbila a nový pár.

27.03.2020 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Naprosto úžasná kniha. Výborně se četla, děj odsipal, těšila jsem se na čtení, u čtení jsem se bavila a většinou i culila nebo usmívala. Kniha moc hezky psána děj originální a hlubší než jsem čekala. Jediny co mi vadilo byla obálka a oslovení "ženská" ???? ale jinak super,Krásná kniha těším se na druhý díl. jinak postavy sympatické a moc jsem jim fandila, celému příběhu

13.03.2020 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Skvělé zakončení série. Předešlé díly mě teda bavili a trošku víc ale hezky ukončený příběh.
PS: MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Už od začátku jsem Coniové nevěřila takže mě to ani moc nepřekvapilo ale Teda ze neproběhla pořádná poprava Snowa s Katnissinou pomstou mě trochu zklamalo ....a epilog byl jen krásnou tečkou
Mimochodem celá série se mi hrozně těžko opouští, protože jsem si postavy oblíbila a i proto pro mě bylo těžké sledovat jejich proměnu během triologie
4,5*

24.02.2020 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Může obsahovat SPOILERY
Nádhera. Knížka byla fakt skvělá . Nejvíc mi na ni vadila asi obálka protože ta je fakt nevkusná ale jinak míč hezké příběh i styl psaní. Jessie jsem si celkem oblíbila a Ethana, i když jsem ho dlouho vůbec nebrala v potaz tak moje nejoblíbenější postava a jedna z nejoblíbenějších vůbec (možná by tam mohl mít víc prostoru ale třeba se dočkáme ) a taky jsem si oblíbila Thea a taky by mě o něm zajímalo víc jinak fakt moc povedený

05.11.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Paráda! Bylo to hodně předvídatelný ale i tak neskutečnou čtivý. Krásná romantická oddychovka ...
mimochodem rozhodně víc fandím Maxonovi protože je to moje oblíbená postava

28.08.2019 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Můj, po Stmívání nejoblíbenější díl, i když jsem věděla jak to bude nemohla jsem se odtrhnout. Fakt hodně čtivý

28.08.2019 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Vlastně to vůbec nebylo špatné! Díky krátkým kapitolám se knížka moc hezky četla a hyvilo mě to. Tak nějak bylo jasné kam se děj bude ubíhat ale stejně jsem si to celkem užila. Hlavní hrdinka byla fajn, ještě jsem nečetla o náctileté matce a bylo to dobře zpracované. Ostatní postavy taky super ale celkově mi vlastně přišlo, že se knížka nikam neposunula a některé věci se nedořešily.... 3,5/5*

10.06.2022 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

(SPOILER) Na knížku jsem se fakt těšila. po tom co jsem přečetla Křiváky jsem si řekla, že tenhle žánr YA detektivek a thrilleru budu číst víc. A tak jsem si pořídila návod na vraždu a konečně jsem se k němu po skoro půl roce dostala.

Pipa je dobrá hlavní hrdinka, měla pár slabších chvilek ale v porovnání s jinými jsem si ji celkem oblíbila. Líbil se mi její pohled na svět i myšlenkové pochody a i její rodina.

Ravi byl taky fajn ale asi tak v pulce jsem došla k tomu že to on posílá Pipě výhrůžky a nebo je do toho nějak zapleteny. Nebudu lhat, nejspíš mě malinko zklamalo, že nebyl, ale k tomu se ještě dostanu.

Případ byl dobře popsaný a když se to pak začalo zamotavat bylo to zajímavé. Líbily se mi vložky do děje v podobě protokolů, mapek, telefonátů a tak. Celkově se mi přepsane hovory fakt dobře četly.

Problém mám asi jen s koncem, ano byla tam část co jsem úplně nečekala (Becky ) na druhou stranu, to že na tom měl podíl Eliot se přehouplo do stereotypu. Kdo nečetl Křiváky tak ho to možná nezarazi ale pro mě byla až moc velká podoba s Eliotem a říkejte mi Charlesem.

Celkově se obávám ze YA detektivky budou dost monotónní žánr ale zatím to soudit jen podle těchto dvou ale hodlám číst něco dalšího.

Celkově 4/5* protože jsem byla napjatá a i přes výhrady jsem si to užila.

PS: Nevím proč se mění v překladu některé věci. V části, kde Pipa odpovídá, že je jí to buřt, je v českém překladu napsáno že je to proto, že byla její rodina z Česka. Hledala jsem si to, původně tam bylo Německo. Myslím že by Češi přežili ,kdyby tam nevystupoval nikdo odtud, kor když to tak v originále vůbec nebylo..... Taky mi nepřišlo úplně dobrý, když kluk to právě hulil trávu, řekl"nedělej zagorku" jakože wtf?

01.12.2021 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

(SPOILER) Poslední knížka co mi chyběla od Ruty sepetys abych měla přečtené všechny.

Tahle knížka mi oproti ostatním přijde jiná. Ať už je to proto že se neodehrává v určité historické události ale prostě v jednom americkém městě v padesátých letech. Taky tam oproti ostatním byla i kriminální zápletka, která byla sice celkem průhledná ale mě to nijak nevadilo.

Líbilo se mi prostředí té "špatné" části města, ale vlastně mě žádná z postav úplně nezaujala. Možná tak Willie ikdyzto nevím jestli se mi tam ten konec takhle hodil. Josie měla pár slabších chvilek. Jesse typickej YA bad boy což v jejich knížkách moc nebývá ale to prostě ta motorka. A Patrickovi jsem vůbec nevěřila a myslela jsem si že chystá nějakej podraz nakonec se mi líbilo jak se to rozuzlilo.

Celkově super knížka jako všechny od ruty ale za mě nejslabší
4/5*

19.11.2021 4 z 5