lsisec lsisec komentáře u knih

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Moje první kniha od pana Forsytha. Svého času jsem viděl na motivy jeho románu film Šakal. Už tam mně zaujal detailní popis přípravy atentátu na prezidenta. V této knize je to podobné. Až neskutečně precizně vypracovaný postup převratu v nejmenované africké republice. Projektový manažer by z toho měl radost. Neskutečné! Excelentní! A věřím, že i realizovatelné. Nicméně styl vyprávění nic moc. Knížka mně nenudila, ale nestrhla. A veliké mínus za Happy End. Možná, že Happy End není to správné označení, ale ten konec je na rozdíl od toho všeho předchozího - snad "naivní" je správné pojmenování. Nemohu jinak než za 3 hvězdy.

10.01.2018 3 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Ten čtenář, který si ve svých komentářích stěžuje na množství postav a jmen, nechť to vzdá. Rozklíčovat "Who is WHo" je často náročné a musel jsem se častokrát vracet stránkami zpět, abych opět mohl danou postavu uchopit a pochopit její roli. Nicméně ošidit to a zredukovat počet postav asi nejde. Dějiny jsou dějiny a holt to tak bylo. Jinak super čtení. Kdo je fanda do historie, ten si počte. Historie je o poučení. Znovu vidíme, že všechno už tu bylo. Elity, elitářství, chamtivost, úplatnost, korupce.

22.12.2017 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Ideální pro sychravé podzimní večery u krbu. Příjemné čtení. Rovněž doporučuji si přečíst něco z anglické historie o této době. To jenom, abyste nasáli ducha doby a hlavně přitom nasávejte i něco dobrého.

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

31.10.2017 4 z 5

Jezdec věstí smrt Jezdec věstí smrt Peter Tremayne (p)

Dobře se to čte. Doporučuji.

19.09.2017 4 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Velice kratochvilné čtení urážející inteligenci čtenáře jenom v nezbytně nutné míře.
Chválím a doporučuji.

19.09.2017 4 z 5

Civilizace Civilizace Niall Ferguson

Perfektní.

09.03.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Dobrá paní Galbraith po dvou napsaných detektivkách zjistila, že s jednou mrtvolou to opravdu jde velice ztuha. A tak jich v tomto dílu pár přidala :) Samé pěkné holky ! V předchozím díle vykuchala mrtvolu a její střeva nechutně nechala ochutnat nějakému psisku. To ji teď přišlo málo a přidala ořezávání mrtvol ve větším rozsahu. No mnohde se to pohybuje na hranici dobrého vkusu, ale asi souhlasím s "MayGirl" , že je to napínavá detektivka doslova od první do poslední stránky. Čte se to dobře. Co mně u této spisovatelky vždycky rozhodí je, jak náhle detektiva něco osvítí a ejhle má to ! Kde na to přišel, jak na to přišel, to ví jen on a paní spisovatelka. Desatero pátera Knoxe, které údajně musí každá dobrá detektivka splňovat, říká v bodě 8. : "Detektiv nesmí odkrýt žádnou stopu, aniž ji hned neodhalí také čtenáři." Zde detektiv neodhaluje - tady ho osvítí. No jsou to šoky. Ale jo, dobrý. Doporučuji. Za 4 hvězdy.

28.02.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Velice čtivé dílko.
Vezmu-li v potaz, že autorka vydržela pouze s jednou mrtvolou na celou knihu, až obdivuhodně čtivé. Jediné co bych tomu vytknul je ten závěr. To se mi zdálo uspěchané, neučesané, nedomyšlené, málo uvěřitelné. Závěr mně vysloveně zklamal. I ten motiv, který vlastně čtenář zjistí až na samém konci, je velice slabý. Ale co, údajně se vraždí i pro mnohem menší věci.
4 hvězdy.

13.02.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Je zajímavé číst níže uvedené komentáře co se týče této knížky. Od naprosto negativních reakcí, ve smyslu "Nebylo dočteno" až po výrazně kladná hodnocení. Zajímavé.
Osobně jsem nic zvláštního od této detektivky nečekal a byl jsem příjemně překvapen až na . . . . .
V detektivkách totiž nemám rád nelogičnosti a rád se bavím tím, jestli jsem schopen vydedukovat a odhalit vraha. Tady jsem byl úplně vedle jak ta jedle a myslím si, že to až tak nebylo mou vinou. Paní autorka, a to pozor, to je jen můj názor, si vymyslela absolutně neskutečné (nesrozumitelné) chování vraha a já bych se dokonce nebál říct, že to nebyl v tomto případě vrah, ale sebevrah. Logicky opravdu není možné podle mně pochopit, proč se choval tak, jak se choval.
No nic, abych to zkrátil. Člověk, který je přesycen brutalitou tzv. severských kriminálek musí být potěšen a pohlazen na duši. Není to špatné čtení. 4 hvězdy dám.

02.01.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Tato kniha se špatně hodnotí. Je to dokument. Dobře udělaný dokument. Žádný literátský zázrak. Zkrátka povídání o životních osudech některých žen, které jsou neskutečné. Uvažování žen nerozumím a tak neodsuzuji, nehodnotím, ale zdá se mi to býti neskutečné . Za osvětu dávám 3 hvězdy.

10.11.2016 3 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Je zajímavé ba přínosné se něco dozvědět o vztahu mladých a v tomto případě dívek k Izraeli a vztahu Izraele k mladým ženám. Už to, že děvčata musí narukovat a 2 roky sloužit vlasti je pro nás nezvyklé.
Zajímavé čtení, ale musím přiznat, že ženský pohled na problematiku války, vojenské služby a vztahy, mi nesedí. Není to chyba autorky, ačkoliv to žádná vypravěčská hvězda néjni, ale zkrátka není to můj šálek kávy a proto dávám jenom 3 hvězdy hodnocení.

10.11.2016 3 z 5

Děs Děs David Hidden

Kdo se vyžívá v sadistické literatuře, přijde si na své. Osobně jsem některé pasáže ani nemohl číst. Jsem toho názoru, že hned po vydání této knihy, se měl autorovi vážně věnovat psychiatr.
Popsané téma už tu jednou bylo a to ve filmu tuším "8mm" nebo tak nějak, ale podstatně decentněji zpracováno. Značným klišé už je i detektiv "Opilec". Jednoduchý příběh, jednoduchý konec. Za mně: "Slabota!"

10.11.2016 1 z 5

Gomora Gomora Roberto Saviano

Před časem jsem na těchto stránkách hodnotil knihu od N.Lilina - Volný pád a napsal jsem, že jestli to takto vypadá v Podněstří, tak to potěš Pán Bůh. Po přečtení této knihy, což je jakýsi dokument o existenci zločinecké organizace Gamora, říkám: "Zlaté Podněstří !!".
Je to těžké čtení plné ekonomických údajů, jmen, událostí. Nechce se vůbec věřit, že to co je v této knize popisováno, je vůbec možné. A ono to asi bohužel možné je. Po přečtení, pokud to vůbec přečtete, protože je to opravdu těžké čtení, si uvědomíte kdo a jak řídí tento náš svět spotřeby. Srdce je někde v Italii, ale chapadla jsou rozprostřena po celé Evropě.
Za téma a informace bych dal 5 hvězdiček, za literární zpracování max 3, takže 4 :)

05.09.2016 4 z 5

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Tak totok je ještě lepší čtení než byla předchozí "Sibiřská výchova". Někde v komentářích k Lilinové knize někdo zpochybňoval, zda-li to co píše, je vůbec postaveno na realitě. To prostředí, které popisuje a události odehrávající se v něm, opravdu spíše připomínají nějaké fantasy, moderní "Hru o trůny".
Sám Lilin v úvodu zdůrazňuje, že vše co napsal se skutečně stalo a já nemám důvod a to v kontextu posledních událostí spjatých s Islámským státem a politikou zemí tzv. Západní demokracie, mu nevěřit. Doporučuji před tím než začnete knihu číst se trochu seznámit s problematikou Čecenské války I. a II .
Abyste si nemysleli, že se jedná o ruskou propagandu vůči západním zemím, pak vás mohu ujistit, že autor nešetří kritickými a odsuzujícími slovy směrem ke své matičce Rusi. Perfektní čtení

23.08.2016 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Vyprávění o životě v prostředí, o kterém My Evropané nemáme ani ponětí a komunitě, která nám připadá jako z jiného světa. Pokud je to pravda a nemám důvod tomu nevěřit, pak je to opravdu síla.

23.08.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jojo, čtlo se to pěkně. Ale je to smutné. Každopádně pro ty, kteří se rádi zamyslí nad smyslem života. Pěkný příběh a to mám rád.

04.01.2016 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Čtl jsem to před několika a několika lety a stejně jako několik komentářů dole, musím konstatovat, že se k ní bojím vrátit. Čím jsem starší tím mám slabší žaludek. V kině jsem dokonce zažil, jak několik pubescentů bylo pohlceno atmosférou hrůzy a propadli v hysterický smích. Ohne prdel.
Perfektní kniha !!!!

25.02.2015 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Nedočetl jsem . Řádky a řádky čiré nudy. Potom zase se chvíli něco zajímavého děje a potom zase dlouho a dlouho nuda. Když čtu to super hodnocení níže , tak se musím nad sebou zamyslet. Zřejmě nejsem intelektuálně na výši. To téma je velice zajímavé, ale Bohapusté tlachání kolem toho je zoufalé.

19.01.2015 2 z 5