LP113 LP113 komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Je mi líto, ale jedním slovem nuda! Možná jsem náročnější, ale celá kniha by se vešla tak do 15 stránek. Nálepka bestseller je absolutně neoprávněná. Dlouho jsem se tak netěšila až to dočtu a teď už na mě čeká moje milovana Kim.

21.04.2023 1 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nooo, ne že by to bylo úplně špatné, ale začíst jsem se teda moc nemohla. Celkově i ten příběh byl takový nemastný neslaný. Co mě vyloženě rozčilovalo, odstavce v kapitolách, kde se přeskakovalo v dějích. Nevadí mi různé časové linie, ale v tomto případě mi to opravdu nesedlo. Celá série asi za přečtení stojí, ale zas taková pecka to není. Určitě se k tomu už nikdy nevrátím.

27.05.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tato kniha se mi do ruky dostala úplně náhodou. Moc se mi líbila, čte se opravdu dobře. Hvězdu strhávám za konec, který mi přišel tedy hooodně přitažený za vlasy a na můj vkus moc akční. Škoda, jinak doporučji.

23.10.2020 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-) Ale tohle byl nejhorší díl. To už byla taková romantika, že z toho mám sladko v puse.

11.04.2018

Stalker Stalker Lars Kepler

Tahle byla asi nejlepší. Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto úžasné. Začátek teda podle mě docela zbytečný, tato kauza tam opravdu úplně nemusela být tak podrobně popsaná, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout.
Viděla jsem i oba zfilmované jak ve švédské tak americké produkci. Oba filmy byly super, ale kniha je kniha. Opět se mi to po několikáté potvrdilo, že kniha je mnohem lepší. Do filmu se nedá zakomponovat vše co v knize je.

19.01.2018

Pecka!!!Některá místečka zbytečně zdlouhává, jinak naprosto úžasné. Mám velký problém s jménama, hrozně se mi pletou, všechno je to podobné. No to je ale asi můj problém. ;-))) Jinak doporučuji

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Dostala jsem jako dárek a překvapila mě. začátek se tedy tak nějak divně rozjížděl, ale pak to bylo docela čtivé a napínavé. Určitě doporučuji.

24.04.2024 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Není to úplně špatné, ale mě osobně hodně nebaví popisování každého kamene na katedrálách. Jinak drsná doba a za přečtení asi stojí.

25.01.2021 3 z 5

Velmi zajímavé, určitě stojí za přečtení, skoro bych to dala jako povinnou četbu. Nicméně osobně si myslím nebrat to slovo od slova, jinak se z toho opravdu všichni zblázníme. Každopádně mám na spoustu věcí po přečtení knihy trochu jiný názor než do teď.

20.10.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Knihu mi půjčila kamarádka a nějak se mi do toho moc nechtělo, mám rady vraždy typu Carter, Kepler apod. Nicméně jsem se do toho pustila a nemohla přestat číst. Kniha je z pohledu několika osob a je opravdu zajímavě napsaná a rozhodně není nudná. Naopak, pořád vás to nutí číst, protože jste zvědavá jak to bude dál.

20.04.2020 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

No já nějak vlastně nevím. Začátek dobrý. Pak se to podle mě zbytečně táhlo ne úplně podstatnými věcmi. Ano, všechno pak do sebe zapadne, ale myslím, že úplně není potřeba některé věci popisovat, jakou mají barvu a kde stojí. Špatné to nebylo, ale asi styl tohoto psaní není úplně pro mě. Ale úplný brak to rozhodně není.

26.11.2019 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tak a jsme u konce. Další kniha prý již nebude. No četlo se to dobře, podle mě trochu zbytečně moc podrobností v Himalájích, ale tak ok. Co mě teda hóóóóódně zklamalo je závěr mezi Kamilou a Lisbeth. Nechci prozrazovat, ale takhle to uspěchat???? Jako že cože?? Škoda, jinak doporučuji přečíst určitě celou sérii.

04.10.2019 4 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Poslední dobou mám pocit, že všechny knížky mají nějak divné a nudné začátky. Tady byl začátek teda pro mě dost zmatený. Ale pak se mi to líbilo, určitě stojí za přečtení.

20.09.2019 4 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Začátek napínavý, ale jen chvíli, pak se to trochu vleklo, ale pak už zase napínavé a konec jsem zhltla. Určitě doporučuji.

20.09.2019 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Ano dobře se to čte. Začátek zajímavý, ale pak se to nějak chvíli nehne moc z místa. Zhruba od půlky už je to čím dál tím lepší a konec je takový prapodivný. Určitě Polámané panenky jsou lepší, ale zase úplný brak to není. Spíš oddychovka. ;-)

10.07.2019 3 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Trochu nechápu to nadšení. Jeho knihy miluju, ale tohle byla jedna ze slabších. Zbytečně dlouhá a teda hoooodně překombinovaná. Myslím, že tohle nebylo úplně zapotřebí to takto zamotávat. Jako přečíst doporučuji, hlavně pokud čtete celou sérii, ale zas taková pecka to nebyla.

21.05.2019 3 z 5

Sběratel Sběratel Fiona Cummins

Opět začátek hodně zmatený. Než se člověk zorientoval v těch postavách a hodně podobných jmen. Trvalo to tak 100 stránek, což mi přijde dost. Nicméně pak už to bylo hodně čtivé. Dokonce bych řekla, že o něco málo lepší než 1.díl Chrastění kostí. Určitě bych tuto knihu nezavrhovala, podle mě stojí za přečtení.

28.03.2019 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Super. Začátek jako obvykle trochu zdlouhavý, ale pak pecka.Jak tady již někdo psal, tak hodně postav, s tím mám problém u hodně knih. Celkově rozhodně doporučuji, konec je perfektní.

11.02.2019 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Trochu zlouhavé, ale dalo se. V lesích bylo lepší.