Lovana Lovana komentáře u knih

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Přiznám se, že mě kniha úplně minula a nebýt štafety, tak bych se k ní vůbec nedostala, a to by byla opravdu škoda. Kniha mě velmi bavila, asi i díky tomu, že jsem poslední dobou žádný thriller nečetla, knihu jsem přečetla prakticky za dva dny. Pořád jsem potřebovala číst dál, abych už věděla, jak to vše bylo.
Hlavní hrdinku Holly jsem si rychle oblíbila, přestože to není zrovna sluníčková postava a má dost svých problémů. Velmi zajímavé byly také kapitoly z pohledu Hollyiny mámy Cecily, které mě nutily pokračovat ve čtení a poodhalovaly, kam se příběh bude upínat.
V průběhu čtení jsem postupně podezřívala jako pachatele téměř všechny, skutečného viníka jsem ve výsledku odhalila jen o pár stránek dřív, než k odhalení došlo i v knize.
Za mě tato kniha stojí za přečtení, slušně zamotaný thriller (možná pokud jste opravdu dobří v odhalování pachatele, tak přeskočte kapitolu 0 Před mnoha lety, já dobrá v odhalení pachatele nejsem, takže mi to vůbec nevadilo.).

Hodnocení: 4,5*/5*

19.09.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Na další, již předposlední díl, skvělé série Útěk z výhně jsem se velmi těšila. Předchozí díly (zejména první a třetí) byly naprosto skvělé a já byla zvědavá, kam se příběh posune a jak to vše bude dále (kdo ví, co se stalo na konci třetího dílu ví, ale kdyby náhodou někdo ještě třetí díl nečetl, pokusím se psát tak, abych nespoilerovala předchozí díly, ale u čtvrtého dílu série je to již velmi těžké).
Všechny předchozí díly byly velmi čtivé (možná až na první polovinu druhého dílu), ale u tohoto dílu jsem měla trochu problém se pořádně začíst a příběh mi neubíhal tolik, jako u předchozích dílů. Navíc už je dost těžké představit si Alexe.
V tomto díle se staly i jisté věci, které jsem nečekala (pokud to někdo bude chtít probrat, ať klidně napíše) a naopak jiné, které jsem čekala, se nestaly. Jsem tedy velmi zvědavá, jak vše dopadne v posledním díle.
Za mě asi nejslabší díl celé série, ale pořád je to skvělé čtení.

Hodnocení: 4*/5*

19.09.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Další díl ze série Láska z Green Valley mě nemohl minout. Tuhle sérii miluji již od přečtení prvního dílu. Jelikož mě druhý a třetí díl malinko zklamaly (pořád byly skvělé, ale Nové začátky nastavily laťku opravdu hodně vysoko), tak po objevení prvních nadšených recenzích, které tento díl přirovnávaly právě k Novým začátkům, jsem byla nesmírně zvědavá, jak se tento díl bude líbit mně. A hned na začátek musím říct, že i pro mě, stejně jako spoustu dalších čtenářů, byl tento díl lepší než druhý a třetí díl v sérii, nicméně na prvním místě stále zůstávají Nové začátky, ale v porovnání s příběhem Annie a Colea jen těsně.
Jelikož jsem si velmi oblíbila hrdiny předchozích dílů a další obyvatelé Green Valley, tak mě v tomto díle velmi potěšilo, že se často setkáváme se starými známými, zejména s Lenou, ale i s dalšími. Vždy mám pocit jako bych se vracela za svými starými známými.
Annie jsem si rychle oblíbila, je hodně svá, a to mě na ní hodně bavilo. Zejména začátky s Colem byly velmi vtipné a pokaždé když se ti dva potkali, tak jsem se musela smát. Cole se nám ukázal v trochu jiném světle, než jsme ho poznali v Nových slibech, ale to bylo za mě jen dobře. Romantická linka byla opravdu hodně pomalá, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mi to připadalo v tomto případě naprosto v pořádku. Jen konec mi přišel malinko rychlý, tam se klidně autorka mohla více rozepsat.
Já tuhle sérii miluji a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. A rozhodně bych chtěla vyzkoušet Samův burger. A na tohoto sympaťáka v dalším díle se velmi těším.

Hodnocení: 4,5*/5*

19.09.2023 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Tento díl jsem měla rozečtený více než rok a neměla potřebu se k němu vracet, nakonec jsem byla přemluvena k tomu si knihu přece jen přečíst. No, kdybych ji nepřečetla nic by se nestalo. Každopádně už jsem ke druhému dílu přistupovala k hodně bizarnímu, sexem nabitému fantasy, celkově trochu jako k parodii, ono tohle ani vážně brát nejde.
Co mě na knize zaujalo, tak byly příběhy řeckých bohů, to se mi na knize opravdu líbilo. Ale celkově v knize šlo vlastně jen o jedno, nějaký pořádný příběh to postrádalo.
Urychlený mi přišel konec, ten mohl být rozhodně propracovanější.
Přečtu si i třetí díl, ať mám sérii komplet, ale spíš proto, že jsem to slíbila, než že bych o to opravdu stála.

Hodnocení: 2,5*/5*

19.09.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knížka byla svého času vidět opravdu všude, nebylo dne, aby na mě na internetu nevyskočila. Pořád jsem přemýšlela, jestli do knížky jít nebo ne, až jsem narazila na nabídku štafety na tuto knihu, a to jsem neodolala a přihlásila jsem se do ní. A rozhodně toho nelituji, kniha byla skvělá. Nějaké drobné výtky by se samozřejmě taky našly, ale prakticky vždy se najde aspoň nějaká drobnost.
V prvé řadě byla kniha velmi čtivá (jen ze začátku jsem si trochu zvykala na er formu, častěji čtu knihy v ich formě a tady mi chvilku trvalo, že jsem si na to zvykla) a příběh mě chytl hned od začátku. Kniha se velmi špatně odkládá, nejraději bych ji bývala přečetla na jeden zátah.
Hlavní postavy byly skvělé, zejména jsem si oblíbila notorického č****a s pověstí arogantního chlapa. Ale i Olive byla skvělá. Nejvíce jsem ale zbožňovala jejich vzájemné dialogy, to jsem se velmi často nahlas smála, až jsem musela vypadat jako blázen. Oblíbila jsem si i další postavy, jen jedna postava mi od začátku moc neseděla.
Velmi mě bavilo také prostředí univerzity a laboratoří, bylo to zase něco jiného než romantika ze střední nebo z vysoké v prvním ročníku.
V některých situacích už jsem si říkala, proč jeden z nich něco neřekne, ale na druhou stranu to bývá v romantických knihách dost knihách dost časté. Potěšila mě na konci bonusová kapitola z pohledu Adama, na druhou stranu bych se v ní rozhodně obešla bez slova číča Na toto slovo mám od jisté doby alergii a jen ho vidím, tak převracím oči.
Každopádně kniha mě velmi bavila a rozhodně si přečtu i další knížku autorky až u nás vyjde, což by mělo být již na začátku listopadu.

30.08.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Další kniha z pera mé oblíbené autorky. Hned když jsem viděla, že u nás bude vycházet další kniha autorky, tak jsem věděla, že ji budu číst.
Hlavní postavy byly úplně skvělé, velmi rychle jsem si je oblíbila oba dva. Hodně bavily interakce mezi nimi.
Trošku výtku mám k událostem na začátku, dvě reakce mi přišli hodně přes čáru, ale to nejspíš je jen můj problém.
Kniha byla stejně jako všechny předchozí knihy autorky neuvěřitelně čtivá, stránky mi mizely velkou rychlostí pod rukama a ani jsem se nenadála a byl konec knihy.
Moc se těším na další díl a jsem moc zvědavá, co se dozvíme, protože tento díl skončil tak, že bych potřebovala ve čtení číst nejlépe hned A také nemůžu nezmínit nádhernou obálku, miluju ji. Ale osobně dávám přednost spíše těm uzavřenějším příběhům v sérii Znovu, kde mi vyhovuje to, že každý díl je o jedné dvojici a další díl o jiné, ale zároveň se v příběhu vyskytují i postavy z předchozích dílů.

Hodnocení: 4,25*/5*

26.08.2023 4 z 5

Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Eva Wagendorfer

U této knihy mě velmi zaujala anotace, mám ráda historické romány s hlavními ženskými hrdinkami, v tomto případě okořeněné o atmosféru rozhlasu a tehdejšího fungování v jeho začátcích.
Právě atmosféra rozhlasu a nahlédnutí do jeho fungování mě velmi bavilo a byla také tím, co Sestry v éteru odlišuje od hodně společenských historických románů se silnými ženskými hrdinkami.
Hlavní hrdinky jsem si rychle oblíbila, zejména Gézu, možná i proto, že nejčastěji byl příběh vyprávěn právě z pohledu Gézy. Životy hlavních hrdinek mě zajímaly a byla jsem zvědavá, co si pro ně život připravil dále.
Celkově se příběh dobře četl a stránky rychle ubíhaly, zejména ve druhé polovině jsem se do příběhu opravdu ponořila. Zajímavostí je na začátku každé kapitoly krátká zmínka o nějaké slavné ženě z historie, ať už to byla sportovkyně, herečka, zpěvačka nebo také architektka a pilotka.
Myslím, že pokud máte rádi společenské historické romány a zajímá vás, jak téměř před sto lety začínala éra rozhlasu, věřím, že by se vám kniha mohla líbit.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky a @sberatelka.knih.

12.08.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Knihu jsem poprvé rozečetla již před více než dvěma lety, ale nakonec jsem ji musela vrátit do knihovny a pak jsem se k ní už znovu nedostala, pořád jsem měla jiné knihy, které jsem chtěla číst. Když se v souvislosti s blížícím se filmem naskytla možnost zúčastnit se společného čtení, tak jsem neváhala, ať si splním tento rest.
A musím říct, že jsem ráda, že jsem se ke knize vrátila a tentokrát jsem ji celou přečetla rychleji, než za jakou dobu jsem poprvé přečetla prvních padesát stran.
I tentokrát mi přišlo, že úvod byl delší, než by bylo potřeba, ale tentokrát mi to nevadilo (ale možná proto, že jsem věděla, kdy zhruba se něco začne dít) a i na začátku knihy byly skvělé scény, u kterých jsem se hodně nasmála. Zejména scéna s Kukuřičným a Nadívaným je skvělá, u té jsem téměř brečela smíchy. Slzy v očích jsem měla i v jiných pasážích, ovšem to už nebyly slzy smíchu. Hlavní hrdiny jsem si velmi rychle oblíbila a byla jsem zvědavá, jak to bude dál. Moc se mi líbil příběh jedné vedlejší postavy, která se během knihy pohybovala na křivce oblíbenosti zprava doleva a zase zpět. Ke konci knihy bych asi ocenila, kdyby šlo více o Alexe a Henryho než o prezidentské volby, ale na druhou stranu k tomuto finiši kniha směřovala celou dobu. Hodně mě bavila e-mailová komunikace mezi Alexem a Henrym.
Na film se určitě časem podívám a jsem zvědavá, jak bude vše podané ve filmu. Mě se kniha líbila, bavilo mě to, já bych klidně trochu urychlila ten úvod, na mě byl trošku moc dlouhý. Každopádně by mě opravdu zajímalo, jak by podobná situace byla ve skutečnosti, zejména pokud by šlo o britského prince, u prvního syna USA si nemyslím, že by to byl nějaký až takový problém.

03.08.2023 4 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

Třetí díl této strašidelné série pro děti jsem si nemohla nechat ujít. Celkově moc na horory nejsem, protože jsem strašpytel, takže tahle série je pro mě taková oddechovka.
U prvních dvou dílů mi přišla atmosféra mrazivější a občas jsem se i bála, u tohoto dílu jsem strach neměla prakticky vůbec.
Ráda jsem se opět setkala s našimi malými hrdiny, ale bohužel u tohoto dílu mi něco chybělo, možná tomu chyběla ta správná atmosféra, možná mi překážela přítomnost dospělých, nevím přesně čím to bylo, ale tento díl mi přišel takový vycpávkový. Ostatně čtvrtý díl této série by měl být poslední, takže možná tento díl opravdu byl psán se záměrem natáhnout celou sérii.
Nicméně tato série je určená pro děti a pro děti by možná tento díl mohl být nejvhodnější, protože je nejméně strašidelný. U předchozích dílů jsem si moc nedovedla představit, že to budou číst děti.
Za mě tedy nejméně povedený díl série, ale konec tohoto dílu opravdu navnadil na poslední díl, takže jsem na konec série velmi zvědavá a snad se ho dočkáme co nejdříve.

Hodnocení: 3,5*/5*

01.08.2023 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Poslední této série a mě velmi mrzí právě to, že je poslední a je čas se s postavami rozloučit. Celou sérii provází obrovská čtivost, i tím, že všechny knihy mají méně než 300 stran, tak je máte opravdu rychle přečtené.
Velmi jsem si oblíbila jak hlavní hrdinku Jude, tak jejího kolegu Uriaha. Tenkrát jsem o ně měla opravdu velký strach a chvílemi napětím ani nedýchala. Co mě u tohoto dílu trochu mrzí je rozuzlení okolo Elliota, tam jsem čekala o trochu více ten příběh rozvinutý.
Pokud jde o případ tohoto dílu, tak to bylo dost náročné čtení, zejména pokud vám vadí, když se zločiny týkají dětí, ale na druhou stranu tam nejsou nějaké brutální popisy.
U této série rozhodně doporučuji číst jednotlivé díly popořadě, nejde tady jako u hodně jiných detektivek jen o život hlavní postavy, ale i v průběhu vyšetřování se objevují narážky na předchozí díly a poté by mohly chybět určité spojitosti, kdybyste nečetli po řadě.
Mě tato série moc bavila a mrzí mě, že už se musím s hrdiny této série rozloučit. Mě se poslední díl z celé série líbil asi nejvíce. Určitě se podávám i po další knize autorky.

29.07.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, moc knih v tomto žánru jsem zatím nečetla, o to jsem byla zvědavější, co budu říkat na tuto. A musím říct, že jsem si knihu opravdu užila.
Čtení mě hodně bavilo, příběh mi rychle ubíhal a čím více se posouval ke konci, tím to bylo zajímavější a já musela číst dál, abych věděla, jak vše dopadne. Ale pozor, kniha není pro každého, opravdu nečekejte žádnou romantiku, večeře při svíčkách a podobně. Ale myslím si, že pokud budete ke čtení přistupovat tak, jak dává najevo anotace, že nebudete zklamaní.
Hlavní hrdinku Cassie jsem si oblíbila hned od začátku, hodně se mi líbilo, jak mělo proříznutou pusu a často jsem se smála nahlas. Harryho, přestože byl takový byl, tak jsem si ho poměrně rychle oblíbila, i když v jistou chvíli to měl hodně nahnuté. Také jsem si oblíbila Leviho a také Giu.
Byla jsem ráda, že se kniha zdaleka netočila jen kolem sexu, ale objevila se v ní i jiná témata. Zároveň jsem i ráda, že i když je kniha řazena do dark romance, tak si myslím, že jsou knihy, které jsou výrazně drsnější, ale za mě osobně jsem ráda, že kniha byla taková jako byla. Jedna věc tam byla hodně zajímavá, osobně mě to napadlo, ale jen proto, že jsem na něco podobného již narazila v jiné knize, jinak by mě to vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo být. A ještě musím vyzvednout jednu věc, že při popisu sexuálních scén se autorka vyvarovala různým označením, se kterými se bohužel v podobných knihách setkávám stále častěji, za to má autorka u mě obrovské plus, že se vyhnula slovům jako štěrbinka, jeskyňka, broskvička a já nevím, co ještě dalšího. (anebo je to plus za překlad, to těžko říct, četla jsem v češtině). A nesmím zapomenout na naprosto nádhernou obálku a nepřekonatelnou ořízku, to je prostě nádhera.
No a díku krátké ukázce na konci knihy z druhého dílu už se nemůžu dočkat Candyho! Už aby to bylo, včera bylo pozdě :-D

Hodnocení 4,75*/5*

27.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Další kniha od známé autorky, od autorky už jsem pár knih četla a věděla jsem do čeho jdu. Opět jsem dostala silný příběh, emoční jízdu, která mi zlomila srdce a způsobila mi slzy v očích.
Asi jedinou výtku k této knize bych měla k začátku knihy, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ze začátku mě kniha moc nebavila, ale poté se to změnilo a čím více jsem se blížila ke konci tím méně jsem chtěla knihu odkládat.
Hlavní hrdinku Lily jsem si rychle oblíbila, byla skvělá. Velmi jsem si oblíbila Allysu, i když se jejich přátelství vyvinulo možná až moc rychle. Stejně tak se rychle vyvinul i vztah s Rylem. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah Lily s Rylem a také jaký byl vztah s Atlasem. Mrzelo mě, že Atlas nedostal více prostoru, ale to je v pořádku, tento příběh nebyl o něm.
Tato kniha rozhodně není jednoduché čtení, na druhou stranu, pokud už jste nějakou knihu autorky četli, tak asi víte, že autorka se složitým tématům nevyhýbá.
A dostala mě i poznámka autorky, ta byla také hodně silná.
Přestože jsem u této knihy ze začátku měla trochu problém se začíst, tak se mi kniha hodně líbila a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Těším se až si přečtu pokračování.

Hodnocení 4,75*/5*

20.07.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Třetí díl ze série se Sloan a já se moc těšila, co si na nás autor přichystal tentokrát. Hrozně mě baví to prostředí, potápění, blízkost vody. Tahle série je hodně jiná než série s Theem, ale mám ráda obě.
Sloan je prostě skvělá, trošku by mě zajímalo, kolik má životů, někdy je až neuvěřitelné z čeho všeho se dokáže bez škrábance (nebo jen s malým zraněním) dostat. Ale je tak trochu blázen, a to mě baví. Navíc když se do něčeho zakousne, tak to nepustí. Hughese jsem si také oblíbila a George, to už jsem psala hned v prvním díle této série, přesně takového šéfa Sloan potřebuje. V tomto díle mě také hodně bavila dcera Sloan Jackie, správná puberťačka.
Tentokrát byl případ pojatý trochu jinak, než jsme u Andrewa zvyklí, žádné překvapení na posledních stranách ohledně pachatele, kdo je viník se dozvíme poměrně dost brzo, poté spíš sledujeme úřední mašinerii, ale to mi vůbec nevadilo.
Oproti předchozímu dílu jsem ráda, že přibylo scén ve vodě, na druhou stranu tentokrát snad až na jednu výjimku jsem o Sloan ve vodě neměla strach, že by se přece jen poučila? Ale ne, to určitě, to by snad ani nebyla Sloan. Třetí díl hodnotím stejně jako druhý, ale líbil se mi přece jen ještě o chloupek více než druhý díl.
Jo a miluj překvapení, které se Andrew pro své čtenáře v této knize přichystal, kdo četl ví.

16.07.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Dlouho jsem se rozhodovala, zda do knihy jít nebo ne, až jsem uviděla, že se na tuto knihu pořádá štafeta, tak jsem si řekla, že ji teda zkusím. Za mě osobně takový průměr, nebylo to špatné, ale kdybych si knihu nepřečetla, tak bych asi o moc nepřišla. Ale možná mi jen nesedla, do období, kdy jsem ji četla, každopádně jsem ji četla opravdu dlouho a ani mě to nijak nelákalo se vracet Až na posledních zhruba 50 stran, které jsem přečetla na jeden zátah. Zároveň ale sama úplně nevím, v čem byl problém Persefona byla fajn, líbilo se mi, jak má svou hlavu, jde si za svým, ale zároveň miluje svou rodinu a nejde přes mrtvoly. A Hádes tak to byl úplně miláček, toho nešlo nemilovat. Mimo tyto dvě postavy mě velmi bavila postava Hermé, ta byla skvělá.
Zároveň se mi velmi líbil popis dolního města a jednotlivých částí, které Persefona s Hádem navštívili, zejména bych teda chtěla vidět tržnici a skleník, od tama by mě nikdo dlouho nedostal. Na druhou stranu mi ale v knize chyběl trochu detailnější popis toho, jak toto bohy vedené město vlastně funguje, jak to s těmi bohy je apod.
Přestože posledních zhruba 50 stran jsem přečetla na jeden zátah, tak samotný konec mě bohužel poněkud zklamal, čekala bych ten konec propracovanější, více to rozebírat nebudu. Občas jsem ještě obracela oči nad některými výrazy při sexuálních scénách, ale to je v tomto žánru v každé druhé knize
Pokud u nás vyjde i nějaký další díl, tak mu dám ještě šanci a podle něj bych se rozhodla, jestli budu číst ještě dále.

Hodnocení 3,25*/5*

12.07.2023 3 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Moje první knížka od této české autorky a určitě ne poslední. Začala jsem knihu poslouchat jako audio, konec jsem poté dočítala. Hodně mě bavila audiokniha v podání herečky Jany Strykové, ale i kniha se četla velmi dobře, to, co jsem nestihla doposlouchat jsem měla přečtené raz dva.
Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když samozřejmě každého jinak, už jen kvůli téměř dvacetiletému rozdílu věku, ale i kvůli jejich postavení (kluk na začátku dospělosti X máma dvou dospívajících kluků). Občas se oba chovali zvláštně, ale je těžké si představit, jak by se v jejich situaci člověk zachoval, třeba by se choval úplně stejně). Jejich příběh mě bavil a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. A vzhledem ke konci, který pro mě byl opravdu silný až slzička ukápla jsem velmi ráda, že autorka chystá pokračování příběhu Bena a Nely a já se do něj určitě pustím, jsem totiž opravdu zvědavá, jak to bude dál.

28.06.2023 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Na tuto knihu jsem se dlouho chystala a teď nechápu na co jsem tak dlouho čekala.
Na hlavní dvě ženské postavy jsem si udělala názor velmi rychle, na hlavní mužskou postavu mi trvalo jen o něco déle vytvořit si názor, upřímně těžko říct, kterou postavu jsem nejvíc nesnášela, chvílemi jednu, chvílemi druhou, a tak různě se to stále točilo, že ani teď po dočtení si nejsem jistá. První polovina knihy byla volnější a chvílemi trošku stále to samé dokola, ale druhá polovina knihy toto rozhodně vynahradila, a to byl potom velký fičák, ke konci už se kniha vůbec nedala odložit. Dost se v knize pohybuje v hlavách jednotlivých postav, ale to se dá u psychothrilleru čekat. Za mě tato kniha opravdu byla psycho a vůbec mi nevadilo, že jsem jednu podstatnou část příběhu vytušila, ovšem na druhou stranu díky tomu jsem mohla být pěkně škodolibá mnohem dřív, než pravda vyšla najevo.

27.06.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dlouho jsem přemýšlela, zda se do této šíleně dlouhé série pustit, docela mě odrazovala délka jednotlivých knih, jejich počet i to, že autorka stále ještě v této sérii pokračuje (i když než se já dočtu k zatím poslednímu dílu, tak to bude trvat věky), takže když jsem nakonec objevila první díl jako audioknihu, řekla jsem si, že to přece jen zkusím. Nemůžu teda posoudit, zda by mě stejně bavila i psaná kniha, slyšela jsem dost názorů, že na papíře se příběh hodně táhne. Mě audiokniha bavila hodně a také rychle utíkala, na to, že měla zhruba 24 hodin, tak si myslím, že jsem ji poslechla hodně rychle.
Motiv série je zajímavý a první díl mě bavil, ale asi se ještě rozmyslím, jestli budu v sérii pokračovat. Přece jen těch dílů a stran je tolik.

Hodnocení 3,75*/5*

27.06.2023

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje první kniha od známé české autorky a určitě nebyla poslední. Listopád není úplně jednoduché čtení a jsem ráda, že ve skutečnosti dopadly listopadové události roku 1989 jinak než v knize. Maju jsem si rychle oblíbila a bylo mi ji líto, naopak s postavou Lenky/Magdy jsem měla poměrně problém a byť jsem ji v některých věcech dokázala pochopit, ve většině ostatních jsem jen kroutila hlavou (specifikovat nebudu, kdo již četl asi ví). Ze začátku mě kniha až tolik nechytla, ale ke konci už kniha nešla odložit a já musela vědět, jak vše dopadne.
Upřímně jsem opravdu zvědavá, zda se dočkáme pokračování, jak se zmínila autorka na jedné besedě, že si pohrává s touto myšlenkou, já bych si pokračování určitě přečetla, zajímalo by mě, jak by to bylo dále. Rozhodně se pustím i do dalších knih autorky.

27.06.2023 4 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Další díl ze série Mistři lásky a já si příběh Tobyho a Joanny nemohla nechat ujít. Opět se v tomto díle setkáváme s postavami z předchozích dílů, zejména s Eden a Paulem alias Panem romantikem. Tento díl je oproti dvěma předchozím o něco obsáhlejší (cca 70-90 stran v porovnání s předchozími díly) a podle mě by vůbec nevadilo, kdyby měla kniha stejný rozsah, jako díly předešlé. Zhruba před polovinou knihy jsem si říkala, že by se mohlo začít něco více dít. Naštěstí za pár dalších stran došlo k události, která, jak jsem doufala, způsobí, že se začne něco dít. Druhá polovina už se mi teda četla lépe. Na druhou stranu, přestože se kniha blíží téměř k pětistům stránek, tak mi přišlo, že ke konci se vše událo velmi rychle, zejména pokud šlo o firmu (kdo četl ví, více tady psát nebudu, ať nespoileruji). Na úplném konci mi zase přišla jedna věc velmi uspěchaná, nicméně se s tímto k tomto žánru setkáváme velmi často.
Hlavní hrdiny Tobyho a Joannu jsem si rychle oblíbila, i když s Joannou to bylo trochu těžší, protože jsme o ní dlouho prakticky nic nevěděli (až jsem v jednu chvíli zůstala koukat s otevřenou pusou) a ráda jsem se setkala i s jinými, již známými postavami. Kromě hlavních postav předchozích dílů jsem byla také ráda, že jsme se opět setkali s Nan. Velmi mě bavily chvíle, kde se vyskytoval Jeeves, to je něco s čím se zatím moc v knihách nesetkáváme. Také se v knize objevila postava, kterou jsem nesnášela ještě předtím, než se tam objevila, poté jsem tuto postavu nesnášela ještě více, co tento člověk dokázal vypustit z úst, to byla opravdu síla.
Tento díl se mi ze série Mistři lásky líbil zatím asi nejméně, ale přesto mě čtení bavilo a ráda jsem si knihu přečetla. Za mě je nejlepším dílem série druhý díl Profesor Sympaťák.

Hodnocení 3.5*/5*

26.06.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Mám ráda únikové místnosti, takže když u nás tato knih vyšla, tak jsem věděla, že ji bude chtít číst. A když jsem potom narazila na štafetu na tuto knihu, neváhala jsem ani vteřinu.
Přestože se ke mně kniha dostala v období, kdy jsem na ni vůbec neměla čas (a četla jsem ji bohužel opravdu dlouho, ale ne proto, že by mě nebavila), tak když jsem se ke čtení vrátila, tak jsem neměla problém si vzpomenout, co se dělo dřív (a to zapomínám detaily z knih opravdu hodně rychle) a více než polovinu knihy jsem poté přečetla téměř najednou. Do knihy jsem se začetla velmi rychle, jen mi na začátku chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo, rychlému začtení napomáhaly i krátké kapitoly. Zároveň jsem si rychle oblíbila i Hanu, která mi přišla opravdová, kromě ní jsem si oblíbila i některé další postavy. Pokud jste o policejní vyšetřování, u toho jsem se občas trošku nudila a spíše jsem se chtěla vrátit do místnosti za hráči, ale čím více se blížil konec, tak mě více bavilo i vyšetřování. V některých chvílích mi nebylo úplně dobře, ať už to bylo tím, co se zrovna dělo v místnosti nebo tím, co jsou někteří lidé schopni udělat jiným lidem.
Podle všeho má kniha další díl, zbývá tedy otázka, zda se dočkáme jeho přeložení do češtiny, pokud ano, tak já si knihu určitě přečtu, mimo jiné i proto, že mi po dočtení zůstalo pár nevysvětlených otazníků, tak bych ráda věděla, zda se odpovědí dočkáme v dalším díle nebo to autor nepodchytil a nechal nezodpovězené. Každopádně já bych se do takové únikové místnosti dostat nechtěla.

20.06.2023 4 z 5