Lovana Lovana komentáře u knih

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Pokračování série o rodině (a nejen rodině) Melzerových mě bavilo, ráda jsem se opět setkala s postavami, které již známe z prvního dílu.
Ve druhém díle se dostáváme do období první světové války, v podstatě máme možnost nahlédnout nejen do života lidí, kteří zůstali doma, ale zlehka i do života vojáků, ale opravdu jen zlehka, za což jsem byla ráda.
Přesto, že se tento díl odehrával v období první světové války, tak to pro mě byla odpočinková literatura a ráda si přečtu i další díly série, abych věděla, jak to s mými více či méně oblíbenými postavami bude dál.

Hodnocení 3,75*/5*

12.08.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět skvělá kniha z pera Lisy Regan, tahle série je prostě skvělá.
Tentokrát jsme se dozvěděli více o minulosti Josiiny kolegyně Gretchen a jak to Josie neměla v předchozím životě vůbec snadné, tak o Gretchen se dá říct úplně to samé...
Kniha se opět četla velmi rychle, zhruba od poloviny jsem ji pak přečetla na jeden zátah...
Josie a Noah to je prostě úžasná dvojka, Noah je úplné zlatíčko... Vyšetřování bylo opět zajímavé a přesto, že jsem částečně tušila, kam se příběh bude ubírat a některé věci jsem věděla, že se stanou dřív než k nim skutečně došlo, tak mi to vůbec nevadilo a nutně jsem musela číst dál dokud jsem knihu nedočetla... Ale rozhodně jsem neodhadla vše.
Mě se přece jen o chloupek více líbil Matčin hrob, ale po prvních dvou dílech autorka zvedla laťku a já se nemůžu dočkat až vyjdou další díly této skvělé série a doudám, že se dalšího dílu dočkáme jestě letos...

29.04.2022 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Po přečtení Selekce jsem věděla, že v sérii budu určitě pokračovat a přišel na řadu druhý díl.
Jelikož je to druhý díl série, tak nás nečeká žádný pomalý rozjezd, ale jsme hozeni rovnou do příběhu.
Hodně jsem se těšila na své oblíbené postavy a místy se nestačila divit, co se to děje... Někdy jsem byla šokována stejně jako America, jindy mě šokovala ona svým chováním...
Kniha je rozhodně velmi čtivá, stránky mi ubíhaly pod rukama a já nutně musela vědět, jak to bude dál... Celkově mi však přišlo, že se toho zase tolik důležitého nestalo a v soutěži jsme se o moc dál nedostali....
Určitě si ale přečtu i další díly přesto, že tento díl byl o něco slabší než první díl série...

Hodnocení: 3,75*/5*

30.11.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl série Hunger Games mě bavil o něco méně než první díl a Čtvrtohry za mě byla pořádná podpásovka. Ale po návratu do arény mě kniha zase hodně bavila a knihu jsem si velmi užívala. Takže přesto, že první díl se mi líbil o trochu více, tak i tento byl skvělý a určitě to není vycpávka, jak se bohužel někdy u vícedílných sérií stává...

06.10.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem četla už před několika lety a jelikož si chci přečíst Baladu o ptácích a hadech, tak jsem se rozhodla, že si příběh připomenu.
Hunger games jsem si zamilovala už při prvním čtení a teď jsem si připomněla proč. Katniss je prostě skvělá a z mého pohledu tomuto dílu Hunger games není, co vytknout...

Hodnocení 5*/5*

06.10.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Lenu jsem si od začátku oblíbila, byla mi sympatická, a kromě ní jsem si hodně oblíbila celou její hostitelskou rodinu a jednu vedlejší ženskou postavu. Ryan mě hlavně ze začátku hodně štval, ale pak jsem pochopila, proč se chová, tak jak se chová a postupem času si ho oblíbila, ikdyž mě někdy štval i dále v knize.  U příběhu jsem se často smála, ale někdy i lehce nadávala a úpěla…

Prostředí městečka Green Valley i okolí bylo úžasně vykreslené, až jsem měla chuť se tam vypravit. Měla jsem pocit jako bych popsaná místa měla přímo před očima.

Kniha se četla velmi dobře, příběh mě bavil hned od první stránky a čtení pomáhaly také krátké kapitoly, díky kterým jsem rychle postupovala kupředu.

Lilly Lucas, jako další autorka z „německé stáje“ si své místo v tomto týmu určitě zaslouží a já bych se nebála přirovnání k Moně Kasten, ikdyž tento příběh se neodehrává v žadné škole, ale to je příjemná změna. Myslím si, že pokud se vám líbily knihy Mony Kasten ze série Znovu nebo dilogie Laury Kneidl Nedotýkej se mě, tak by vás Nové začátky neměly minout.

Já se určitě pustím i do dalších dílů této série, až u nás vyjdou. Velmi se těším na druhý díl New promises, ve kterém se znovu setkáme zejména s izzy a Willem, které jsme poznali právě v Nových začátcích.

Hodnocení 4,75*/5*

16.08.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Knížka mi delší dobu ležela doma z knihovny, než jsem se rozhodla po ni sáhnout, protože jsem měla chuť na něco jednoduchého a odpočinkového a tahle kniha byla skvělá volba
Moc jsem si oblíbila oba dva hlavní hrdiny, jejich vzájemné interakce, a ještě jednu další postavu (kdo četl určitě ví, koho myslím ).
Příběh mě bavil po celou dobu, u knížky jsem se smála i brečela, byly tam jak vtipné, tak i smutné či dojemné okamžiky. Kniha se četla velmi rychle, ani jsem nevěděla jak a měla jsem přečteno sto stran
Za mě je to moc pěkný, romantický příběh, ideální na dovolenou a na chvíle, kdy si chcete odpočinout

Hodnocení 4,25*/ 5*

12.08.2021 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další díl ze série, i když jsem měla mezi předchozím a tímto dílem delší pauzu, tak to vůbec nevadilo, protože jednotlivé díly série mají vesměs jednu věc společnou, a to je proč vrah vraždí, takže jsem i ráda, že jsem nečetla hned po sobě a trochu to proložila zase jinými knihami.
Zároveň jsem se ale ráda setkala s Hunterem i Garciou, ti dva už mi chyběli. Případ je opět hodně krvavý a nechutný, ale na to už jsme si u Cartera zvykli. Tentokrát vraha vlastně ani uhádnout nešlo, aspoň podle mě.
Kniha se opět četla hodně svižně, pomáhaly tomu i krátké kapitoly. Napětí bylo opět velké, zejména pak ke konci jsem musela číst dál a dál, abych věděla, jak to dopadne.
Jsem tedy hodně zvědavá, jak dopadne rozhodování ohledně otázky, na konci knihy (více psát nebudu, až něco nevyzradím, kdo už tento díl četl, tak ví, o čem mluvím, kdo nečetl, tak pochopí až dočte).

29.05.2024 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Další kniha ze série a já jsem opět spokojená. Poe a Tilly už mi chyběli. Tuhle dvojku já prostře žeru. I když pokud už večer před spaním a dojde na nějaké vysvětlování Tilly, tak to už většinou nedávám a musím to nechat na ráno.
Tento díl byl opět hodně zamotaný a já vůbec netušila o co jde. Ráda jsem se setkala se známými postavami, a to nejen Tilly a Poem, ale i s jejich šéfovou.
Samotné rozuzlení pro mě bylo hodně překvapivé, toto jsem vůbec nečekala. Někteří lidi jsou opravdu mimo mé chápání.
Už se těším na další díly této skvělé série a na další setkání s mými oblíbenci. Na prvním místě u mě stále zůstává Loutkové divadlo.

29.05.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po dlouhé době jsem se k autorce opět dostala (četla jsem jen první tři její knihy vydané u nás a pak dlouho nic), kniha nebyla špatná, ale první tři knihy, které jsem od autorky četla se mi líbily více
V této knize nebyla snad jediná sympatická postava, spíš jsem celou knihu přemýšlela, kdo je tam největší psychopat. Postav bylo poměrně hodně a chvíli mi trvalo, než se se zorientovala v úplně všech, zejména v těch vedlejších postavách jsem měla poměrně „guláš“.
Příběh byl dost zamotaný a člověk si nemohl být ničím moc jistý. Jedna věc ohledně vyústění mě zklamala, ale konkrétnější nebudu, ať nespoileruji.
Určitě si časem nějakou knihu autorky opět přečtu, protože nejsem z této knihy tak nadšená, jako z těch předchozích, tak kniha byla velmi čtivá a bavila mě, jen jsem čekala trošku více.

Hodnocení 3,75*/5*

02.04.2024 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Hned po skončení Stanice odložených lásek jsem pokračovala druhým dílem Dokud se bzdeš smát.
Na začátku mě mrzelo, že už se v tomto díle nevyskytuje Laděna, ale jiná kamarádka Kamily Ilona, ale i její příběh nyl zajímavý, tak mi to potom už nevadilo.
V tomto díle se vyskytuje více těžkých témat, ale stejně se audiokniha dobře poslouchala a příběh utíkal.
Stejně jako v prvním díle mě více zajímal životní příběh Kamily, ale i příběh Ilony mě bavil.
Celkově se mi o trošku více líbil první díl, ale ani tento nebyl špatný.

Hodnocení 4*/5*

02.04.2024 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha autorky, opět ve formě audioknihy (přiznám se, že žádnou knihu autorky jsem nečetla z knihy, ale všechny jsem poslouchala ve formě audioknih), tato autorka je pro mě zárukou dobrého poslechu, žádná z jejich knih, kterou jsem poslouchala mě zatím nezklamala.
Příběh mě velmi bavil, velmi rychle jsem si oblíbila Kamilu, s Laděnou to bylo trošku horší, ale ani ona mi nevadila. Byla jsem zvědavá na vývoj jejich života, zejména toho Kamilina a poslouchala každou volnou chvíli.
Celý příběh krásně plynul, jen závěr mi přišel takový příliš rychlý a čekala jsem, že úplný závěr bude trochu delší a více rozvinutý.

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Další díl mé oblíbené série a já na něj byla hodně zvědavá, jelikož předchozí díl byl za mě jeden z nejslabších z této série, takže jsem se do knihy pouštěla v podobě e-knihy ještě před vydáním papírové verze knihy, abych co nejdříve věděla, jaký bude tento díl. A také jsem využila toho, že jsem předchozí díl četla jen asi o dva týdny dřív, a tudíž jsem měla předchozí díl ještě v čerstvé paměti.
Tentokrát se opět vracíme k případu, který se osobně dotýká Josie a její rodiny, ale vzhledem k tomu, že poslední dva příběhy se nedotýkaly osobního života Josie ani nikoho z jejich kolegů, tak mi to tentokrát tolik nevadilo. Také jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Trinity a její minulosti.
V tomto díle se opět setkáváme se střídáním dvou rovin příběhu, tak jako již v některých předchozích knihách. Mě tady to přeskakování baví a mám ráda, když vidíme daného člověka ze dvou úhlů pohledu.
Osobně bych tento díl řadila k těm lepším, ale zároveň je mou jedničkou stále Matčin hrob a nejsem si jistá, zda tento díl v mých očích nějaký další překoná. Každopádně už teď se těším na další díl, jen mě mrzí, že teď nás čeká dlouhé čekání.

04.03.2024 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Tak já vám nevím, co si myslet a vlastně ani jak hodnotit. Na jednu stranu byla kniha velmi čtivá a nutilo mě číst dále, abych zjistila, co se stalo v minulosti, na druhou stranu jsem velmi často skřípala zuby, protože Aiden je naprostý psychopat, kretén, idiot atd., potřeboval by pořádně propleskávat minimálně třikrát denně. Já bych ho vedle sebe teda nesnesla, a to jsem ještě nezmínila začátek knihy, to byl teprve hnus, to jeho chování. A vzhledem k tomu nechápu ani chování Elsy. Na druhou stranu mě opravdu zajímá jejich historie a vše, co se stalo v minulosti, zároveň konec prvního dílu je hodně otevřený a nedá mi to, nečíst dále. To co se stalo na posledních stranách byl pro mě WTF moment, kdy mi spadla brada.

Hodnocení 3,25*/5*

12.02.2024

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Ke knize jsem se dostala díky knižní štafetě, nevím, jestli bych se k ní dostala, nebýt ji. Ale rozhodně nelituju toho, že jsem si knize přečetla, kniha byla velmi čtivá, těžko se mi odkládala a já potřebovala číst pořád dál, abych věděla, jak vše dopadne. Knihu jsem měla přečtenou i přesto (nebo možná právě proto), že jsem v podstatě četla knihy dvě samotnou knihu a k tomu hromadu poznámek od holek ve štafetě (byla jsem 19. takže občas už ani nebylo, kam psát) a dohromady to bylo ještě lepší čtení, než by to bylo bez poznámek holek.
Hlavní postavu Gretu jsem si velmi rychle zamilovala a ani Eleca mi to netrvalo dlouho. Velmi mě bavilo jejich vzájemné pošťuchování a „vtípky“. Hodně jsem se u toho nasmála, ale na druhou stranu byly v knize i pasáže, kde jsem neměla daleko k slzám a i takové, kdy jsem zůstala zírat s otevřenou pusou. Byla jsem ráda i za to, že nám autorka nabídla poté i Elecův pohled, ale přestože mě tato část bavila, mohla být kratší. Bylo mi líto jedné postavy, protože byla skvělá, ale ocitla se na špatném místě, aby ji člověk mohl fandit (myslím, že kdo četl, tak ví, koho myslím).
Pokud se na tuto knihu chystáte, tak doporučuji nečíst anotaci (pokud jste tak již neučinili), bohužel tak jako je v poslední době velmi časté i tato anotace vyzrazuje z děje zbytečně moc.
Za mě skvělá kniha, kterou slupnete, jak malinu a já si rozhodně přečtu i další knihu autorky, ať už z její samostatné tvorby nebo některou z knih, které píše se svou kolegyní.

Hodnocení: 4,5*/5*

02.10.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, příběh Titanicu a co se dělo kolem něj, mě velmi zajímá. A byla jsem velmi zvědavá na příběh Carpathie a jsem ráda, že se tato loď dostala do knihy a neupadla v zapomnění, protože bez ní by katastrofa Titanicu byla ještě větší.
Kniha se mi četla velmi dobře, přestože měla relativně malé písmo, tak mi stránky rychle ubíhaly pod rukama. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu a prožívala s nimi jejich příběh.
Dozvěděla jsem se i nové informace, které jsem nevěděla. S celkově mi něco malinko v knize chybělo, i když sama úplně nevím co, možná něco více na konci.
Ke knize je potřeba přistupovat jako k beletrii, ale jsem ráda, že v poznámce autorky se dozvídáme, jaká byla skutečnost. U takových knih vždy oceňuji, když autor zmíní spojitost se skutečností. Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení. Jen je třeba počítat se silnými emocemi a místy mi upřímně nebylo vůbec dobře, když jsem si uvědomila, že spousta věcí se opravdu stala tak, jak je v knize napsáno.

Hodnocení: 4,25*/5*

28.09.2023 4 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Přiznám se, že mě kniha úplně minula a nebýt štafety, tak bych se k ní vůbec nedostala, a to by byla opravdu škoda. Kniha mě velmi bavila, asi i díky tomu, že jsem poslední dobou žádný thriller nečetla, knihu jsem přečetla prakticky za dva dny. Pořád jsem potřebovala číst dál, abych už věděla, jak to vše bylo.
Hlavní hrdinku Holly jsem si rychle oblíbila, přestože to není zrovna sluníčková postava a má dost svých problémů. Velmi zajímavé byly také kapitoly z pohledu Hollyiny mámy Cecily, které mě nutily pokračovat ve čtení a poodhalovaly, kam se příběh bude upínat.
V průběhu čtení jsem postupně podezřívala jako pachatele téměř všechny, skutečného viníka jsem ve výsledku odhalila jen o pár stránek dřív, než k odhalení došlo i v knize.
Za mě tato kniha stojí za přečtení, slušně zamotaný thriller (možná pokud jste opravdu dobří v odhalování pachatele, tak přeskočte kapitolu 0 Před mnoha lety, já dobrá v odhalení pachatele nejsem, takže mi to vůbec nevadilo.).

Hodnocení: 4,5*/5*

19.09.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Na další, již předposlední díl, skvělé série Útěk z výhně jsem se velmi těšila. Předchozí díly (zejména první a třetí) byly naprosto skvělé a já byla zvědavá, kam se příběh posune a jak to vše bude dále (kdo ví, co se stalo na konci třetího dílu ví, ale kdyby náhodou někdo ještě třetí díl nečetl, pokusím se psát tak, abych nespoilerovala předchozí díly, ale u čtvrtého dílu série je to již velmi těžké).
Všechny předchozí díly byly velmi čtivé (možná až na první polovinu druhého dílu), ale u tohoto dílu jsem měla trochu problém se pořádně začíst a příběh mi neubíhal tolik, jako u předchozích dílů. Navíc už je dost těžké představit si Alexe.
V tomto díle se staly i jisté věci, které jsem nečekala (pokud to někdo bude chtít probrat, ať klidně napíše) a naopak jiné, které jsem čekala, se nestaly. Jsem tedy velmi zvědavá, jak vše dopadne v posledním díle.
Za mě asi nejslabší díl celé série, ale pořád je to skvělé čtení.

Hodnocení: 4*/5*

19.09.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knížka byla svého času vidět opravdu všude, nebylo dne, aby na mě na internetu nevyskočila. Pořád jsem přemýšlela, jestli do knížky jít nebo ne, až jsem narazila na nabídku štafety na tuto knihu, a to jsem neodolala a přihlásila jsem se do ní. A rozhodně toho nelituji, kniha byla skvělá. Nějaké drobné výtky by se samozřejmě taky našly, ale prakticky vždy se najde aspoň nějaká drobnost.
V prvé řadě byla kniha velmi čtivá (jen ze začátku jsem si trochu zvykala na er formu, častěji čtu knihy v ich formě a tady mi chvilku trvalo, že jsem si na to zvykla) a příběh mě chytl hned od začátku. Kniha se velmi špatně odkládá, nejraději bych ji bývala přečetla na jeden zátah.
Hlavní postavy byly skvělé, zejména jsem si oblíbila notorického č****a s pověstí arogantního chlapa. Ale i Olive byla skvělá. Nejvíce jsem ale zbožňovala jejich vzájemné dialogy, to jsem se velmi často nahlas smála, až jsem musela vypadat jako blázen. Oblíbila jsem si i další postavy, jen jedna postava mi od začátku moc neseděla.
Velmi mě bavilo také prostředí univerzity a laboratoří, bylo to zase něco jiného než romantika ze střední nebo z vysoké v prvním ročníku.
V některých situacích už jsem si říkala, proč jeden z nich něco neřekne, ale na druhou stranu to bývá v romantických knihách dost knihách dost časté. Potěšila mě na konci bonusová kapitola z pohledu Adama, na druhou stranu bych se v ní rozhodně obešla bez slova číča Na toto slovo mám od jisté doby alergii a jen ho vidím, tak převracím oči.
Každopádně kniha mě velmi bavila a rozhodně si přečtu i další knížku autorky až u nás vyjde, což by mělo být již na začátku listopadu.

30.08.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Třetí díl ze série se Sloan a já se moc těšila, co si na nás autor přichystal tentokrát. Hrozně mě baví to prostředí, potápění, blízkost vody. Tahle série je hodně jiná než série s Theem, ale mám ráda obě.
Sloan je prostě skvělá, trošku by mě zajímalo, kolik má životů, někdy je až neuvěřitelné z čeho všeho se dokáže bez škrábance (nebo jen s malým zraněním) dostat. Ale je tak trochu blázen, a to mě baví. Navíc když se do něčeho zakousne, tak to nepustí. Hughese jsem si také oblíbila a George, to už jsem psala hned v prvním díle této série, přesně takového šéfa Sloan potřebuje. V tomto díle mě také hodně bavila dcera Sloan Jackie, správná puberťačka.
Tentokrát byl případ pojatý trochu jinak, než jsme u Andrewa zvyklí, žádné překvapení na posledních stranách ohledně pachatele, kdo je viník se dozvíme poměrně dost brzo, poté spíš sledujeme úřední mašinerii, ale to mi vůbec nevadilo.
Oproti předchozímu dílu jsem ráda, že přibylo scén ve vodě, na druhou stranu tentokrát snad až na jednu výjimku jsem o Sloan ve vodě neměla strach, že by se přece jen poučila? Ale ne, to určitě, to by snad ani nebyla Sloan. Třetí díl hodnotím stejně jako druhý, ale líbil se mi přece jen ještě o chloupek více než druhý díl.
Jo a miluj překvapení, které se Andrew pro své čtenáře v této knize přichystal, kdo četl ví.

16.07.2023 4 z 5