LolaBlaugrrana LolaBlaugrrana komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Od autorky mám teda konečně dočtené obě série. Musím říct, že za mě na plné čáře vítězí Skleněný trůn. Tady už mě postupem času začínala vytáčet snad každá postava (s výjimkou Luciena a Nesty). Především na hlavní pár už jsem byla ke konci vysloveně alergická- a to je podle mě špatně, když vám je jedno, co se stane s hlavními postavami. Skleněný trůn mi připadá mnohem propracovanější, především vývojem postav. Dvůr- ok oddechové čtení, ale jednou stačilo a podruhé už bych do toho nešla.

31.03.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Od knížky jsem měla velké očekávání, které se bohužel nenaplnilo. Postavy byly příliš ufňukané, rozhovory občas o ničem... Něco na půl cesty mezi románem a fanfikcí z wattpadu. Jediným pozitivem je lgbt motiv, který se zatim v českém prostředí moc nepíše, ale to samo o sobě nestačí.

18.02.2019 3 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Tento díl byl takový nemastný neslaný. Hlavně mi začínala hrozně vadit hlavní hrdinka, všechny její úvahy se týkaly pořád toho stejného dokola- Will, máma, sestra, všichni jsou ke mně hrozně zlí. Je to drakie, která chrlí oheň, ale totálně neschopná a nesamostatná.

25.01.2017 2 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Příběh se rozjížděl trochu pomaleji, ale vynahrazovaly to velmi sympatické postavy a jejich vtipné dialogy. Simon, Baz a Penny jsou prostě skvělí.

17.01.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Po minulém skvělém díle bych nečekala, že to řeknu, ale čtyřka ho ještě překonala. Těch několik málo nezajímavých kapitol, které se v Dědičce ohně vyskytovalo, naprosto vymizelo a celou knihu jsem hltala se zatajeným dechem. SJM prostě umí stvořit postavy, do kterých se zamilujete. Aelin, Jeřáb, Aedion i Manon jsou totiž naprosto úžasní, a já se jen modlím, aby mi to všichni přežili až do konce.

21.11.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím nejlepší díl. Jeřáb je božíí :)

19.09.2016 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Není to úplně špatné, ale na první díl to rozhodně nemá.

14.04.2016 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Skvělé kresby, úžasná atmosféra. Jen škoda, že je to tak rychle přečtené.

14.04.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Mně se to líbilo. Hlavní postavy mi přišly sympatické, hlavně Celaena a Chaol jsou suproví. Těším se na další díl.

07.11.2015 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Za mě nejlepší díl celé série, vůbec mi nevadilo, že byl tak tlustý. Co mě ale mrzí je, že v seriálovém provedení vynechali tolik tady důležitých postav.

03.11.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Osobně se mi Papírová města líbila víc, než třeba Hledání Aljašky nebo Hvězdy nám nepřály. I když jsem předtím už viděla film, knížka byla hodně napínavá a čtivá až do poslední stránky.

20.09.2015 5 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Příjemná oddechovka, přemýšlím i o druhém dílu, ale je tam znát autorčin nízký věk. Za pár let z ní bude super spisovatelka...

31.08.2015 3 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

Po dlouhé době úplně super díl. V takovém tempu by měly pokračovat další, jsou to konečně staré dobré Deníky. Akorát ten konec jsem skoro obrečela.

11.07.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Třetí díl trochu zklamal- těch mrtvých, záhad, všelijakých sér, atd.. už tam bylo trochu moc.

10.04.2015 3 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Knížka se mi líbila- hlavně tedy přední část, výcvik, atd... Bylo zajímavé sledovat, jak se postava Tris mění. Rozhodně se chystám na druhý díl.

23.02.2015 4 z 5

Kruté Kruté Sara Shepard

Knížka se četla dobře,ale trochu mi tam vadily dlouhé a časté flashbacky a komentování událostí z minulých dílů. Nicméně, těším se na další díl :)

18.01.2015 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Dávám čtyři hvězdičky, malé mínus za mně kniha má kvůli zdlouhavým popisům rodů, jmen, turnajů a rytířské zbroje. Nejvíc se mi líbila první povídka, protože čím víc Targaryenů, tím lepší čtení. :D

01.01.2015 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Kdyby si raději pospíšil s dalším dílem Písně ledu a ohně. Potom ať si píše jiné knihy.

14.11.2014 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Ještě, že už prozradil tvůrcům seriálu konec, protože při jeho tempu... nevim, nevim.

07.10.2014 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Sice se budete muset každé tři věty dívat do rejstříku nebo do mapy, ale rozhodně stojí za to si knihu přečíst. A samozřejmě zkombinovat s Hobitem a Pánem Prstenů. V tomto pořadí :)

11.09.2014 5 z 5