lokomotiva885 lokomotiva885 komentáře u knih

Pohádky z naší zahrádky Pohádky z naší zahrádky Šárka Rosová Váňová

Velmi jsem se těšila na Pohádky z naší zahrádky a přečetla jsem je jedním dechem. Skutečné příběhy jsou ,,zpohádkovány,, pro děti srozumitelným jazykem. Pohádky mají to, co právě k pohádkám patří, tedy i výchovný podtext, že o zvířátka se staráme a ponaučení o dobru, které vítězí. Citově zabarvené básničky hezky doplnují a obrázky jsou přesně takové, jaké podle mne mají být. Tedy vyzařující klid a mír, pozitivní, úsměvné s velkýma očima, prostě promlouvající k dětem. Sama se ke knížce budu vracet, i když od dětského věku jsem dávno utekla k babičkovskému. Všem dětem, ovšem nejen jim, přeju Pohádky pod stromeček, tato knížka najde cestu ke každému srdci.

26.11.2021

Moje dětství na draka Moje dětství na draka Šárka Rosová Váňová

S lehce chápajícím pocitem jsem se začetla do knížky,která má kořeny v Mostě,kde jsem vyrůstala.Vše mi bylo jakoby blízké,v lečems jsem viděla sebe jako kdybych šla...Knížka je psaná duší dítěte a tomu se dá dobře rozumět. Ano,tak a tak to tehdy bývalo - i ve výchově,každá doba nese své. Šárko,děkuji Ti za tu knížku,budu se k ní vracet a nořit se do těch míst,časů a patálií...Stala se totiž kouskem mě samotné.A zároven Ti děkuji,že i přes ne příliš radostné a pozitivní dětství jsi nezahořkla,ba naopak se umíš se vším dobře poprat,být štastná a nadšená,nemáš problém rozdávat smích a dobrou náladu.Závěrem - knížka je osobitá i formátem a písmem a tím unikátní.

09.10.2018

Moje puberta na draka Moje puberta na draka Šárka Rosová Váňová

Knížku jsem přečetla jedním dechem a jakoby mě navrátila do těch let, kdy jsem tyto roky také prožívala. Barvitě viděno očima ne už dítěte a ne ještě dospělého, kdy všechno bylo opravdové, pravda se chtěla říkat a cítit pevně. Víra v to, že vše je nádherné a pokrytectví nemělo místo. Složité roky, pády i cesty vzhůru; Šárko je vidět, že jsi vždy byla velmi silná a dodneška se dokážeš zase postavit rovně a jít dál. S modrou knížkou ...dětství na draka jsou tyto dvě moje oblíbené a pro pěknou pohodu se k první vracím a ke druhé vracet budu.

24.11.2020 5 z 5