Lofda Lofda komentáře u knih

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Chtěla jsem si přečíst zase něco z českého prostředí a sáhla jsem po této (pro mě úplně neznámé) autorce. A i když jsem si občas při čtení říkala, že "to ani není možný a co jenom to ty ženský vyvádí", jsem opravdu ráda, že jsem si tuto knížku vybrala. Zajímavé příběhy dvou úplně různých žen, které se v ten správný moment protnou a i když jsem hlavní "zápletku" odhalila poměrně brzo, přesto mě několikrát autorka dokázala překvapit.

"Život je moc krátkej na to, abys čekala na tu správnou chvíli. Ta prostě nastane, až si ji sama uděláš."

Ráda doporučím k přečtení ;-)

12.10.2021 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Poslední díl série a já si vážně spravila chuť. Zase jsem se dobře bavila, autorka vytáhla snad všechny postavy z předchozích dílů a vše do sebe tak hezky zapadlo.. A Maio, ta ústřední dvojku moc hezky doplnila. Děkuji za prima sérii, až mi je trochu líto, že vyprávění neběží dál..

17.08.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Další audiokniha na procházky a tentokrát i k žehlení ;-)
Moje třetí knížka od Patrika Hartla a za mě zatím nejlepší. Ty příběhy byly takové normální, uvěřitelné.. Občas jsem se zasmála, chvílemi mi s nimi bylo smutno. V téhle divné době mi tohle "obyčejné" vyprávění prostě sedlo.. Ono zjištění, že podobné starosti i radosti máme my všichni, je prostě fajn..

".. člověk má spoustu volnýho času, ale málokdy ho dokáže využít tak, aby byl spokojenej.“
Obě to ještě chvíli probíraly a shodly se na banálním závěru, že žít spokojeně je věda.

07.03.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tak nějak jsem tušila co od autorky očekávat, přesně to jsem dostala, takže spokojenost. Hezky se to čte, moc prima oddychovka. Navíc tu byl i ten "šmodrchanec" z minulosti, který se pak pěkně rozmotal, takže oceňuji, že autorka vtiskla příběhu i něco navíc, byť to bylo takové naivní a trochu nereálné a možná nedotažené (příběh Riley by ale asi vydal na samostatnou knížku).. Každopádně svižně napsáno, nechybí vtip ani ta romantika/erotika, pokud budete potřebovat vypnout a jen se pobavit, tady chybu neuděláte.

11.12.2020 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nevěřila jsem příliš těm vysokým hodnocením, ale za mě ano, tenhle styl vyprávění mi opravdu sedl. Promyšlený příběh, možná někdy trochu přitažený za vlasy? Ale kdo ví, jak ten justiční systém u sousedů skutečně funguje? Vyprávění má spád, postavy uvěřitelné, nechybělo napětí. Vztahovka v kombinaci s detektivkou, to já můžu :-) Za mě 4,5*, zaokrouhluji a těším se na další díl.

14.01.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Čekala jsem něco úplně jiného než jsem ve výsledku dostala. Místo klasického cestopisu vás Tereza nechá nakouknout do svých myšlenek, spíš formou deníku, chvíli mi trvalo si na tento styl vyprávění zvyknout, ale jako celek se mi tento poetický styl vyprávění moc líbil. V knížce jsem našla spoustu hezkých myšlenek a se spoustou z nich se dokážu ztotožnit..
S toulavýma botama jsem se asi narodila, a i když na severní pól se jako autorka nechystám, za polární kruh za polární září jsem se vydala nedávno.. A ano, polární zář je zázrak!
Okouzlení zátokou Ha Long sdílím, stejně jako Tereza chápu, proč je to jeden ze sedmi divů světa..
Ještě bych ráda viděla Peru nebo Austrálii, třeba už jen proto, že v Austrálii je těžký mít depku ;-)..
Moc se mi líbila myšlenka na konci vyprávění z Barbadosu, vystihuje asi úplně všechno..

"Malý věci. Velký věci. Cestování mění život. Vytrhává nás z naší reality, nutí nás bojovat za sebe, rozšiřuje obzor. Živí duši."

31.03.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Mám ráda autorčiny "romantické útěky" a i tento na venkov se povedl. Taková pomalá, nenáročná oddechovka. Pejska jsem měla naposledy jako dítě, jinak se počítám spíš mezi milovníky koček. Ale uznávám, že autorka krásně zachytila vzájemnou výpomoc Elly a fenky Tess, pohledný veterinář byl bonus navíc ;-) Celkově hodnotím na 3,5 *, zaokrouhluji nahoru..

23.02.2024 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásné, pohodové, romantické, vtipné.. Příběh Ruby a Aarona byl pro mě o malinko hezčí, ale i tak, opět jsem si čtení moc užila. Líbí se mi ten pozvolný vývoj a vůbec mi nechybí, že se vše obešlo bez přehnaných dramat. A ještě ke všemu spoustu známých postav, celá ta Santosovic rodina, jo, bavilo mě to..

28.07.2023 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Je to trochu jiné než předchozí dva díly, ale kupodivu pořád dobré. Nechci říct lepší, ale pořád si za mě zaslouží knížka plný počet. Našla jsem novou oblíbenou autorku! ;-)

14.07.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Ještě o kousek lepší než první díl. Opravdu povedené čtení, vymyká se většině klasických romancí, ta detektivní zápletka celý příběh posouvá ještě o trochu výš. A do toho dva lidé, jejichž vztah se rozvíjí pomalu, opatrně, krásně.. Líbí se mi i propojení příběhů postav z ostatních autorčiných knih (Nick i Kaine.. ), moc bych si přála, aby jich u nás vyšlo co nejvíc. Našla jsem novou oblíbenou autorku ;-)

14.05.2023 5 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Dokonalost! Přesně ten typ příběhů co mám ráda. Oba dva si prožili ztrátu, museli změnit svoje plány a v tuhle chvíli možná přesně neví jak dál. Prostě se objevila cesta a oni se po ní vydali, lépe řečeno jejich cesty se sejdou a oni vyplují společně.. Autorka vůbec netlačí na pilu, prostě nechává příběh plynout. A ono to funguje. Žádné velké zvraty, i když párkrát nastala chvíle, že jsem zadržela dech.. Celé to vyprávění, všechny ty popisy míst (děkuji opět Google mapám, že jsem mohla být o kousek blíž), všechny ty pocity.. Za mě to krásně šlapalo a já už se těším na další díly, ráda si přečtu i příběhy dalších postav z knížky..

07.04.2023 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

"Srdce mi zaplavuje zásadní rodičovská pravda: jsou-li děti v pohodě, nemáš žádné velké problémy."

Nora byla především máma a mě to její vyprávění naprosto dostalo.. Tenhle příběh tak krásně šlapal, jednoduše krásně napsané. A přiznám se, že toto rozuzlení jsem nečekala, i když možná mě to mohlo trknout? Ještě že dostali rozum a všechno dobře dopadlo ;-) Děkuji tímto mým oblíbeným uživatelům tady na DK za pěkné recenze, které mě přesvědčily o tom, že kniha stojí za přečtení. Stojí za to, ráda doporučím!

15.02.2023 5 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Hodnotím půl na půl, od autorky jsem přečetla téměř vše co u nás vyšlo a za mě asi nejslabší díl. Ani ten obvyklý vtip a sarkasmus tady až tak nefungoval. A navíc musím souhlasit s ostatními co se týče obálky - to jako vážně? ;-)

17.02.2022 3 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Záměrně jsem sáhla po knížce se zimní tématikou, Vánoce se přece blíží. Od autorky jsem četla už několik knih, baví mě její styl vyprávění a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Děkuji za procházku po Paříži, těším se, až tam taky vyrazím.. A všem, co mají rádi milé romantické oddychovky, ráda doporučím k přečtení.

22.12.2021 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Za mě moc příjemná romantika, dostala jsem přesně co jsem očekávala. Žádné zbytečně natahované drama, jen příběh co hezky plyne. Prostě další hezká pohádka pro velký holky :-)

20.09.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Tenhle příběh měl potenciál - holka co zůstane sama a musí se postarat o své dva mladší sourozence + jóga.. Dávám dvě hvězdičky za právě vyjmenované a to mám ještě rozdávačnou náladu. Opravdu někdo mluví a přemýšlí jako ti dva? Divím se sama sobě, že jsem to dočetla, prohrabat se tou přesladkou omáčkou plnou "neuvěřitelného" sexu dalo opravdu zabrat :-(

07.06.2020 2 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Elle Kennedy je pro mě jistota, mám její knížky opravdu ráda. Tentokrát jsem se opět dobře bavila, i když oproti předchozím dílům jednu hvězdu dávám dolů.. Chybělo tomu Něco.. Možná bych měla znovu přečíst předchozí díly, protože jak jsem zjistila, jednotlivé příběhy mi už splynuly v jedno.. A mmch. Čtenářská výzva bod 15 - Kniha, jejíž obálka se vám nelíbí - splněno. Tato se vůbec nepovedla, kdybych měla vybírat podle ní, odradí mě :-(

30.04.2020 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

No tak jo.. Věděla jsem do čeho jdu, stačí se podívat na obálku a podívat se, kdo že to napsal ;-) A i když vlastně příběh ničím extra nevybočuje ze zaběhlého rámce, musím říct, že jsem se bavila. Ten "šok" na konci mě napadl hned na začátku, co už taky vymyslet za drama, ale o to víc se těším na další díl. A že už teď je mi jasné, že všechno dobře dopadne? To vůbec nevadí, proto tyhle pohádky pro velký holky přece čtu :-)

27.10.2019 4 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Moje první setkání s autorkou a už teď vím, že se budu shánět po dalších jejích knihách. Upřímně, byla jsem překvapená, když jsem zjistila, kolik je jí let! Její styl psaní je svěží, nenáročný, vtipný... tyhle postavy rozhodně nebyly černobílé a někdy mi za ně bylo vážně smutno. Jasně, nechybí sladký šťastný konec, vždyť taky když si otevřete autorčiny webové stránky, dozvíte se, že život je krátký na to, abychom četli depresivní knihy ;-) Mám ráda vyprávění z pohledu obou hrdinů a pasoval mi tam i příběh Calových rodičů. A třešinkou na dortu byla Annie :-)

04.05.2019 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Protože už autorku trochu znám, nějaký ten šokující zvrat jsem očekávala a on skutečně přišel, i když tentokrát jsem náznaky zavnímala a došlo mi, kam vše spěje. Čtení jsem si i tak opravdu užila, trochu jsem si poplakala, párkrát jsem se pousmála, mám prostě ráda ty dětské hlášky ;-) .. Jen bych ke konci ubrala trochu toho cukrkandlu a medíku, nebylo třeba tolik tlačit na pilu, emoce vygradovaly tak jako tak.. Reálně hodnotím 4,5* a budu se těšit, že si v budoucnu od autorky zase něco přečtu.

20.04.2024 5 z 5