Lo3ce Lo3ce komentáře u knih

Jedním slovem: Boží!
Čtivé a zajímavé od prvního do posledního písmene. Vtipné, dojemné, poučné. Moc se mi líbilo, jak Marka doktořIna táhla už od dětství. Vlastně si splnil svůj sen. Ještě že ho snil, protože je Panem doktorem na svém místě (všech svých místech).

13.01.2024 5 z 5

Toyen byla bezesporu pozoruhodná a výjimečná osobnost. Tahle knížka o ní ale bohužel není můj šálek kávy. Nevím, co si o knize mám myslet. Dřina? Zmatenost? Dřina! Zmatenost! Ale dočetla jsem a něco nového a zajímavého jsem se dozvěděla, tak vlastně ani nelituji :)

23.06.2021 3 z 5

Frajer Frajer Michaela Zindelová

Parádní. Jirka je Frajer, Borec, Hrdina. Překvapuje mě, že jsem o něm nikdy neslyšela, a to přesto, že díky sportovně založenému manželovi vidím sportovní zprávy v podstatě denně. Překvapivý je i nízký počet hodnocení a komentářů této povedené knihy. Škoda, o takových lidech bychom měli vědět, zaslouží(me) si to.

01.03.2021 5 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Tuto knížku by si měl přečíst každý, kdo má problém s lidmi s nadváhou. Pomůže mu uvědomit si, že to nejsou jen "tlustí lidi", ale že jsou to hlavně lidi. Moc hezky napsáno, smutně, vtipně a trefně.

23.01.2021 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Pan Král mě prostě nepřestane udivovat, tentokrát knihou a la Astrid Lindgren (Ronja, Bratři Lví srdce). No a umí i pohádky. A vlastně mě to ani neudivuje :)

25.02.2024 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Asi jsem měla vysoká očekávání. Ale bohužel. Příběh plytký napsaný navíc s krkolomností slohovky, nepřirozeně vyznívající mudrování, divnocitáty s mandalami, módní hledání traumíček z dětství, propagace unschoolingu a vhledy do budoucnosti postav, což je u knihy odehrávající se v současnosti zvláštní. A zase ty hrubky (u paní spisovatelky bohužel obvyklé). A jedna zásadní nelogičnost v ději. No a sprostá slova. Nevadí mi, když je pronášejí postavy, ale mimo přímou řeč působí fakt divně.

11.11.2023 2 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Díky výzvě (nová kniha) jsem sáhla po povídkách, které normálně moc nemusím. Ale tyhle se moc povedly. Odsejpalo to, bylo tam napětí, u každé jsem byla zvědavá, jak dopadne. I když? Konce jsou docela otevřené a člověka nutí nad tím, jak to vlastně skončí, popřemýšlet. Kunu si dovedu představit jako film. Má skvělou gradaci a vtip.

23.04.2022 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Na Tradinář jsem si v knihovně "vystála" frontu. Vůbec nemůžu hodnotit hvězdičkami, protože z jednoho pohledu bych asi dala jednu, z druhého pět.
Z jedné strany kniha s překlepy a plochá až naivní. Přišlo mi to takové na sílu. Přitom Na kopečku, kde jsem na knížku narazila, je to tak přirozené. Možná měly autorky jen popisovat, jak tradice s rodinami prožívají, než čtenářům radit, jak je mají prožívat oni. Působí to jako návody z časopisu pro náctileté. Vše se dost točí kolem dětí, kdo má děti odrostlé nebo je nemá, si moc na své nepřijde. V receptech mě překvapila ta domácí pekárna, to s tradicemi moc nekoresponduje.
Z druhé strany chápu, co autorky chtěly říct. Uvědomila jsem si, kolik tradic naše rodina přirozeně dodržuje. Mám tradice moc ráda, takže jsem se místy dojímala, líbily se mi obrázky a celou dobu mi v hlavě zněly písničky Hradišťanu a Čechomoru.

06.02.2022

Řev motýlů Řev motýlů Reginald Hill

Tahle knížka, aniž jsem věděla, o co jde, mě rozesmála svým názvem už v knihovně. A pak jsem se prosmála celou "detektivkou". Škoda těch překlepů, chybějících uvozovek, to mě vždycky mrzí.

10.10.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Taková normální knížka. Příjemně rozehraný příběh, pěkně popsané prostředí i vykreslení hrdinové. Na nic si to nehraje. Knížka je vymazlená i na pohled. Jo, a taky chcete na Krétu?

15.02.2021 5 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Já hlupák, že jsem se do této knížky pustila (bohužel jsem dočítač, takže nešlo přestat..). Červená knihovna, děj rozvleklý a dost o ničem. Formulace typu "chvěla se jí bradička", "pohodila kudrnatou hlavinkou" mě zezačátku otravovaly, později už rozesmívaly. Fakt se jedná o knihu z roku 2017?

30.05.2018 1 z 5

Sen o stromě Sen o stromě Maja Lunde

Přečetla jsem nejdříve druhý díl a při čtení čtvrtého zjistila, že jde o sérii. Takže to bude na přeskáčku. Ale nevadí, příběhy jsou poutavé, skvěle napsané, těším se na jedničku a trojku. Přestože je kniha velmi poučná, nejedná se o žádné moralizování. Autorka pouze přiměje čtenáře přemýšlet nad tím, co by se mohlo stát. A pomyšlení to není nijak radostné.

18.05.2024 5 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Záčátek mě upoutal a vtáhl, ale pak se to začalo divně šmodrchat. Měla jsem co dělat, abych knížku dočetla, přistihla jsem se, že mě vlastně vůbec nezajímá, jak to dopadne. A druhý den po dočtení jsem marně přemýšlela, jak to vlastně skončilo. Možná jsem se špatně soustředila nebo co, ale ztrácela jsem se v ději i množství postav.

20.12.2020 3 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

Naivní dílko, těžko uvěřitelné černobílé příběhy, sloh jako v maturitní písemce z češtiny. Kniha plná faktických nesmyslů. Navíc má autorka mládež buď za zlé lidi závislé na sítích a působící zlo na spolužácích nebo za manipulovatelné nesvéprávné osoby, nic mezi tím. Divná řeč jakou se běžně nemluví, např. mobil opakovaně nazývá aparátem. Škoda. Škoda číst a já jsem dočetla jen kvůli výzvě.

23.04.2023 1 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Hrozné, čeho jsme my lidé schopni. Kvůli náboženství taková zvěrstva.
Pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem knihu četla, pak mi došlo, že je skoro totožná jako knížka Dívka, která zvítězila nad IS. Zásadně dočítám, takže jsem musela, ale toto by mi fakt stačilo absolvovat jednou.

11.09.2022 4 z 5

Jednou nohou přes kanál Jednou nohou přes kanál Markéta Pechová

Klobouk dolů před autorkou za to, co prožila v dětství, jak se vyrovnala se svým handicapem i nad jejím vynikajícím sportovním výkonem. Je mi líto, že má (měla) pošramocené vztahy s lidmi a bohužel i sama se sebou. A vulgarismy, které jsem doteď v žádné knize nijak neprožívala, mi tady přišly nevhodné až rušivé.

10.05.2022 3 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

No ne, že by to nebylo čtivé, to fakt je. Ale něco tak přitaženého za vlasy už jsem dlouho nečetla.

03.11.2020 3 z 5