Lo3ce Lo3ce komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak teda jo, no. Po přečtení knížek Tiché roky a Slepá mapa jsem lámala nad paní M. hůl a nechápala ta hodnocení a procenta. Pro mne sice čtivé, ale slohovky šestnáctiletých slečen. Ale všichni Hana, Hana, tak jsem se do ní teda pustila. A nelituju. Dobré to bylo. Akorát se ke mně téma holokaustu zase vetřelo, zase jsem bečela, zase mi leží v hlavě a zase se ptám JAK TO?!

15.05.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nemáte rádi sci-fi, otázka? Nezajímá vás astronomie, otázka? Nejste technický typ, otázka? I tak budete při čtení této knížky šťastní, šťastní, šťastní! Jako já.

03.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nic proti Erbenovi, Němcové, Čapkovi, ale neměly by se přehodnotit osnovy a dávat studentům jako povinnou četbu (když už teda něco povinně) takovéto knihy? Čtivá a zároveň vracející se k historii, o které skoro nikdo nic neví, ale kterou by měli všichni poznat, aby věděli..

21.08.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Total brutal, ale přesto pětihvězdičková kniha. Kdysi jsem vysvětlovala kamarádce, že když je film o hrozných věcech, nemusí být přece sám o sobě hrozný. Knížka (v tomto případě teda spíš kniha) Na smrt je na tom stejně. Rozhodně není poetická, ale je vynikající. Budu si ji dlouho pamatovat, holokaustová témata ke mně chodí často, ale toto bylo uchopeno safra realisticky. A poprvé bylo pro mě kupodivu čtivé i "mafiánské" téma :)

14.06.2020 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

A hádejte, děti, jak se ta rodina jmenovala. Byli to a) Hádalíkovi, b) Vztahovační. A správná odpověď? Obojí. A ta kniha byla a) zajímavá, b) zábavná, c) zbytečná. Bohužel c) je správně.

22.02.2021 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tak to bylo něco. Knížka, kterou jsem chtěla odložit (i když to zásadně nedělám) nebo dočíst se známkou odpad, se u mě postupem děje dopracovala až k pěti hvězdičkám. Nádherný příběh, sympatické postavy a myšlenky, které mě hluboce zasáhly. Toto vydá za deset seberozvojových knih.

26.01.2024 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Já jsem si myslela, že červená knihovna je doménou současných českých spisovatelek (jsou samozřejmě výjimky jako Karin Lednická a další). Ale že už i muž? Omlouvám se autorovi, ale knížka mi fakt přišla jako od Jiřinky Hájíčkové. A navíc taková zbytečná. Škoda.

01.02.2021 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Taková duchařská detektivka. Moc hezky se to četlo, mělo to spád a nedalo mi to spát. A knížka má moc hezký obal.

03.12.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Bo bo boží! Už dlouho se mi nestalo, že by mě knížka tak pohltila. Super mystika a mystifikace.. nebo mystika a nemystifikace?! Bo bo bojím! A to Zrní k tomu :) Žeru Zrní!

05.04.2019 5 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Zase tak málo hodnocení, tak málo komentářů u knihy, která by měla být "povinnou" četbou. Vždycky, když čtu nebo slyším o hrdinství těchto mladých mužů a uvědomím si, jak pak byli po zásluze "odměněni", chce se mi brečet. Tahle knížka popisuje jen takovou epizodku jednoho letce, člověk ale zírá, co byl ochoten podstoupit pro svůj návrat do boje (skoro jako Bílý Bim, Černé Ucho). A Pan Fajtl má i hezký sloh. Moc pěkně se četlo i o pomoci francouzských civilistů.

25.03.2021 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Taková povznášející jednohubka pana Krále, která vůbec nebyla bubu. Po jeho Růženkovské dřině se mi toto četlo samo. Já stejně začínám Kinga podezírat, že není jeden.. takových knih, námětů, stylů.. to snad není možné :)

23.08.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Knížka pro mě byla tak dechberoucí, že jsem ji zhltla doslova na jeden nádech. Po dlouhé době příběh, který jen neproletí, ale který si budu nějaký čas pamatovat.

14.08.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Detektivka po kingovsku. To mi tak sedí! Tak dobře se to čte! Občas se i s chutí chechtám těm formulacím. A tomu, jak si nás připravuje na další scénu. Zase mi teď po díle pana Krále nějakou dobu budou všechny knížky připadat takové nijaké. Tahle byla ještě s bonusem, kam až může vést láska ke knihám. Se trochu bojím.

31.05.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem strach ze "starého stylu" psaní, ale nakonec to bylo to, co mě na knížce bavilo vlastně nejvíc. Děkuji výzvě. Díky ní jsem po Psovi sáhla, tuhle knížku bych sama od sebe nevyhledala.

30.01.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Tak mám novou oblíbenou autorku. První moje kniha od ní a jsem nadšená. Přečetla jsem ji jedním dechem, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Občas se ztrácím v postavách, ale v této knize jsem se orientovala v pohodě. A celé to hezky odsejpalo a mělo hlavu a patu.

23.04.2023 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Mě ten styl psaní pana Šebka fakt sedí. Je to, jako by s náma normálně pokecal. Všechno je v té knížce. Napětí, humor, laskavost, smutek, zděšení, naděje. Před ničím nezavírá oči. A nám je naopak otevírá. Děkuju, Tome. A ne jen za ten report. Hlavně za to, co děláte!

24.05.2021 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Výborné. Čtivé. Lidské. Bez hranic. "Ohňostroj" je frajer. Lékaři bez hranic jsou frajeři.

16.03.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak tohle bylo hodně bubu. Skoro jako pan král King. Pan král Karika :) Vyrážím hned na výlet do zasněžených lesů, abych se časem nezačala bát svého strachu. Držte pěsti, dnes má svátek Alice..

Dobrý, jsem doma! Asi malý mráz.

15.01.2021 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Parádní knížka, krásná obsahově i graficky. Motivační, ale tak nějak nenápadně. Dojemná, veselá i napínavá. Moc se mi libí, že se Veronika do knížky otiskla, Ianem, svými dětmi, sebou. Děkuju.

09.01.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Takový Den trifidů po kingovsku. Mě to bavilo, ostatně jako všechny knížky pana Krále :)

19.09.2020 5 z 5